Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Helyesen döntöttünk? Nagy...

Helyesen döntöttünk? Nagy cirkusz volt belőle.

Figyelt kérdés

30 és 31 éves pár vagyunk,együttélünk 1 éve. Párom azelőtt a szülei árnyéka volt,minden lépéséről tudni akartak,de ez neki akkor,30 évesen és férfiként már nagyon terhére volt. Csak nem volt komoly kapcsolata,akiért léphetett volna. Jöttem neki én,nagy szerelem,jól működünk együtt,összeköltöztünk. Viszont a vita még mindig megy azon,hogy páromnak már egyre terhesebb telefonon beszámolni arról,hogy merre járunk,mit csinálunk,mikor hívogatják. Mert ők annyira AGGÓDNAK,és majd megtudjuk mi is,hogy milyen ez,majd ha gyerekünk lesz,stb.

A konkrét eset: elmentünk nemrég egy hétre nyaralni,ők is így tudták,meg mi is. Aztán kettő lett belőle,mert úgy alakult,hogy közben meg tudtuk hosszabbítani. És úgy döntöttünk,erről már nem szólunk nekik,hogy az egy hét letelte után merre járunk,mit csinálunk,szokják meg egy picit,hogy ennyire ne másszanak már ránk. Hívtak,nem vettük föl. Miután letelt a két hét,hazajöttünk,s elmentünk hozzájuk. Rettenetes cirkusz lett belőle,hogy ezt hogy mertük megtenni,az anyukája sírt,hogy párom nem gondol a családjára,illetve nekemállt,hogy mit műveltem a fiával,átmostam az agyát,mert ezt régebben nem tette volna meg velük. Az apukája is ránk mordult,idézem: 'MELYIK volt az értelmi szerző?' (mármint hogy ne hívjuk fel őket két hétig,hogy hol vagyunk). Ez a MELYIK teljesen úgy hangzott,mint mikor óvodában csínyen kapjuk a gyerekeket,hogy na,melyik volt? A 'melyikőtök' helyett 'melyik'... mint két rosszat tett gyerek...

Aztán jött,hogy nem ettől leszünk felnőttek,meg ez az ő családjukban nem volt divat,én hoztam rájuk a bajt. Párom megvédett,de maga alá került,hogyan tovább? Azt sem tudom,hogy bírni fogja-e majd a nyomást,mert be fognak keményíteni,viszont ha engedünk nekik,az szinte már elviselhetetlen,ezt nem értik meg. Mert szerintük mibe telik megmondani két mondatban,hogy itt meg ott vagyunk,ezt meg azt csinálunk,de ha valamit utólag tudnak meg,sírós hiszti következik,hogy ők nem tudnak a fiukról semmit,pedig ANNYIRA AGGÓDNAK,s majd megtudjuk mi is,ha gyerekünk lesz,most még nem tudhatjuk...


2015. júl. 28. 13:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 anonim ***** válasza:
92%

A konkrét példánál maradva, bizony nem csodálom, hogy anyósodéknál elgurult a gyógyszer. Ha úgy tudom, hogy a gyerekem 1 hétre ment el nyaralni, akkor azért várom, hogy ha hazaért, legalább egy telefont megeresszen, hiszen nem vagyok neki idegen (most ez teljesen független az élni nem hagyástól). De hogy hiába várom és 2 hét után tudom meg, hogy hosszabbítottak, én meg 1 hétig aggódtam, mert ugye a telefont meg nem vették fel, hát bizony én is felháborodnék!

Ettől az esettől függetlenül lehet, hogy valóban belemásznak az életetekbe, akkor azt kezelni kell, de nem így, mint ahogy azt a konkrét példában leírtad!

2015. júl. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/100 anonim ***** válasza:
90%

dacos tinik vagytok!!!!

igen is illik szólni a szüleidnek, hogy bocsi még egy hétig nem leszek otthon (még ha nem is otthon lakik), meg ILLIK! és akko telot se veszitek fel?

majd ha te gyereked csinálja ezt, remélem nem lesz dühös!

2015. júl. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/100 anonim ***** válasza:
92%

nem tudom, nálunk szokás, hogy anyám felhívja a nagyszüleimet (tehát a saját szüleit) pár naponta, nyaraláson meg főleg, hogy ne izguljanak, hogy rendben vagyunk, megérkeztünk xy országba stb.

most gondolj bele, hogy mennyire aggódnának a szüleid ha napokig nem hallanának rólatok semmit mikor tudják hogy külföldön vagytok (hiszen bármikor veszélybe kerülhettek)


válaszom a kérdésedre az, hogy szerintem nem helyesen döntöttetek


most lehet hogy bitangpusztulatosan le leszek pontozva, de ezvan

2015. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/100 anonim ***** válasza:
89%

Tényleg megtudjátok majd (már ha lesz gyerek)!

És gyerekes húzás volt.


Miből állt volna felhívni őket és megmondani előre, hogy eddig és eddig nem hívunk titeket, ne aggódjatok?


Páromat hasonlóan "szigorún" fogták, nyaralás alatt szintén egyfolytában hívogatták, de volt bennünk annyi, hogy lépésről lépésre "építettük le" őket anélkül, hogy frászt hoztunk volna rájuk.

Lehet ezt értelmesen is.

2015. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/100 anonim válasza:
36%

Meg kell nekik mondani hogy nektek elegetek van ebből. Emberek vagyunk...

Biztosan megértik

2015. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/100 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Azt gondolom, hogy átestetek a paci túloldalára...

Nem kell minden lépésről beszámolni, de az "eltűnés" a másik véglet.

"Hívtak,nem vettük föl." - Nem csoda, hogy kiakadtak, a mai világban bármi megtörténhet. Tényleg nehéz lett volna, annyit mondani, hogy még maradtok?

Ez a része nem elszámoltatás, valóban csak aggódás és ők is csak ennyit kértek ("Mert szerintük mibe telik megmondani két mondatban,hogy itt meg ott vagyunk...")


Felnőni és a szülőkről levállni nem azt jelenti (legalábbis nekem), hogy innentől kezdve semmihez semmi közük. Egy szülő mindig szülő marad és a gyereke akkor is a gyereke lesz, ha már pl 50éves.


31/N

2015. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/100 anonim ***** válasza:
93%

Csak egyetlen sms kellett volna. Maradunk még egy hétig, nagyon jól érezzük magunkat, puszi. És rendben, utána a telefont sem kell felvennetek, ha titeket ez tesz boldoggá. De csak az sms után!

Egyszerűen gyerekesek vagytok! Tudod mit jelent aggódni valakiért? Nem, fogalmad sincs. Nem kell hozzá, hogy gyereked legyen, csak nőj fel és vedd észre, hogy nem te vagy a világ közepe!

2015. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/100 A kérdező kommentje:

5-ös: megmondtuk nekik százszor,nemhogy nem értették meg,hanem egyik fülúkön be,a másikon ki.

Többiek: nem mondanám,hogy tinik vagyunk. És biztosan szóltunk volna,ha nem borítanak ki előzőleg módszeresen ezzel. Szoktatás volt.

2015. júl. 28. 13:58
 9/100 anonim ***** válasza:
84%

a példábol kiindulva én sem csodálkozom, hogy neheztelnek rád-rátok...

nem sok eszetek van,- illetve neked.

2015. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/100 anonim ***** válasza:
94%

Azzal teljesen egyetértek, hogy nem akartok minden lépésről beszámolni.

Viszont ez a nyaralós téma szerintem is túl sok volt. Nem egyik percről a másikra kell leállítani a szülőket, és nem ennyire drasztikus módon. Még egy nem túl aggódós szülőre is a frászt hoztátok volna, ha egy hétig nem lehet elérni Titeket. Én biztos legalább egy smst küldtem volna, hogy ne aggódjanak, tovább maradunk majd jelentkezünk ha haza értünk.

Lefektetném a szabályokat, hogy nem fogunk egy átlagos napunkról beszámolni részletesen, nem kell feltétlen minden nap beszélnünk. De nem zárnám ki őket ennyire az életemből, és főként nem hergelném a párom ennyire a szülei ellen.

2015. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!