Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan megy a...

Szerintetek jogosan megy a cirkusz napok óta azért, mert akarok venni magamnak egy kocsit? Nem mindegy mire költöm a saját pénzem?

Figyelt kérdés

Szóval 2 éve diplomáztam és azóta dolgozom, 24 éves vagyok és megkaptam a decemberi bónuszom meg 1,5 év alatt is tettem félre. A jogsim 18 éves korom óta megvan, de szinte nem is használom, csak néha a szüleim autóját.

Most megtehetném, hogy vegyek magamnak egy új, de olcsóbb kategóriájú (kb. 3 milliós) városi kocsit, a pontos specifikációk most lényegtelenek, de mióta felhoztam anyáméknak az ötletet megy a cirkuszolás, ajtócsapkodás.

Először az volt a baja, hogy egyáltalán miért kell ilyen drágán autót venni, miért nem jó a pár százezres használt első kocsinak és miért fontosabb az autó mint a lakásra vagy fontosabb dolgokra való gyűjtés, aztán mondtam neki, hogy nekem gagyi kocsi nem kell és elhordott mindenféle szemétládának.

Aztán azt kezdte el felhozni, hogy nemhogy inkább kifizetném a házon a hitelt, mert hogy miattam vette fel a hitelt apámmal, hogy jól éljek, meg eltartott és 18 évesen elküldhetett volna dolgozni mint őt az anyja és nincs az egyetem.

Eléggé nevetséges, az neki miért lett volna jó?

Egyébként a netet, ruhákat, kajákat magam fizetem, mielőtt ezzel támadnátok.



2014. dec. 17. 21:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
82%
igen szerintem ez jogos, előbb a házon,lakáson kéne godnolkodnod,vagy felvenni hitelt,eltartani magad,különköltözni,megélni a saját lábadon ,és utána gondolkodni az autón.
2014. dec. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
74%
ELőbb inkább valóban lakást vegyél.
2014. dec. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
85%

Nyilván nem örülnek, hogy még 24 éves dolgozó emberként is otthon esz a penész, ráadásul ahelyett, hogy arra törekednél ami miatt engedik, hogy otthon lakj = azaz, hogy a későbbi különköltözésedre gyűjts, te el akarod tapsolni a megtakarításodat egy új kocsira....


.... tényleg nem érted, hogy hol itt a gubanc?

2014. dec. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 A kérdező kommentje:
Csak hogy ha rendesen végigolvasnátok a kérdést megemlítettem, hogy mostanában inkább az a téma, hogy nemhogy az ő házukon fizetném ki a hitelt...
2014. dec. 17. 21:13
 5/75 anonim ***** válasza:
89%

Igazad van, felvethetnéd nekik, hogy a mostani lakást adják el, költözzenek egy kis garzonba, te meg megoldod a magad életét együttlakás nélkül.

Mondjuk a három millás kocsi ebbe a tervbe se fér bele. :(

2014. dec. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
58%
És ez miért probléma?
2014. dec. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
86%

" hogy mostanában inkább az a téma, hogy nemhogy az ő házukon fizetném ki a hitelt..."


Ebből is az látszik, hogy már nem tudnak vagy nem szívesen támogatnának tovább!

(Mert igen, AZ IS bőven támogatás, hogy nem kell rezsit fizetned).


Igazán vehetnéd a lapot, hogy jobb lesz, ha inkább a saját lábadra állsz!

2014. dec. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
34%
Mivel miattad vették fel a hitelt a saját házukra, azt illene visszafizetned előbb, utána jöhet a drága autó, de még jobb lenne, ha a lakáson gondolkodnál, mert hiába van menő autód, attól még ciki lesz anyádéknál lakni.
2014. dec. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 A kérdező kommentje:
nem hinném, hogy ma magyarországon 24 évesen olyan ciki lenne szülőknél lakni...
2014. dec. 17. 21:20
 10/75 anonim ***** válasza:
38%
Én sem értem, mi ezzel a probléma. Az is az önállóság első lépései közé tartozik, ha vesz 1 saját autót. Mivel jó munkája van, ezért lesz majd pénze albérletre is, de pl. autó nélkül át sem tudna költözni. Egyébként meg az, hogy a kérdezővel fizettetnék a szülei a hitelt, mondván, hogy miatta vették fel, az nevetséges. Megcsinálok egy gyereket, felnevelem, aztán jóhogynemmár visszamenőleg kifizettetek vele mindent, amit 18-20 év alatt ráköltöttem, mert "miatta" költöttem. Ugyan már. Amúgy szerintem nem az elköltözést akarják siettetni, csak szimplán fáj nekik, hogy nem rájuk költöd először a sok pénzt, hanem magadra. Nyilván kényelmesebb lenne nekik, ha te fizetnéd az ő hitelüket, de ne hagyd, hogy befolyásoljanak. De javaslom, ha megvan az autó, utána kezdj el lakásra is spórolni... ilyen szülők mellett nem jó sokáig megmaradni, mert az őrületbe fognak kergetni elég hamar és le fognak húzkodni. VAGY pedig fizesd ki a hitelt, de onnantól kezdve a TE neveden legyen az egész ház. (Megjegyzés: értelmes ember előbb küldi egyetemre a gyerekét, mint dolgozni, mivel a gyári szalagmunka nem fizet túl jól.)
2014. dec. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!