Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Bocsássak meg anyósomnak?

Bocsássak meg anyósomnak?

Figyelt kérdés

A férjemmel hét évig voltunk együtt, mielőtt összeházasodtunk. Azonban házasságunk előtt volt egy hosszabb szakításunk, mert fiatalok voltunk, amikor összejöttünk (16 évesek).

Tehát anyósomat gyerekként ismertem meg, nagyon jól el tudtunk beszélgetni, sok mindenben nem értettem vele egyet, de ezt sosem adtam a tudtára, mert kedves nő volt. Az egész család nagyon szeretett - legalábbis így tűnt.

Amikor szakítottam a párommal el kellett hoznom rengeteg dolgot tőlük, hiszen rengeteg cuccom halmozódott fel náluk. Az egyik ilyen óvatlan látogatásomkor lettem fültanúja, ahogy anyósom szid engem. Olyanokat mondott rólam, amit sosem gondoltam volna, hogy képes lenne mondani. Emlékszem a férjem húga bukkant fel és látta, hogy tiszta lelombozódva állok az ajtóban és hallgatom, amiket mond. Szegény köpni, nyelni nem tudott. Én felviharoztam, elhoztam a cuccaim és többé nem mentem arra.

Aztán a szakítás után csak rájöttünk, hogy nem tudunk egymás nélkül élni, nem hiába találtunk egymásra, így újra összejöttünk és nem kellett sok idő, hogy a párom megkérje a kezem. Magam szerveztem az esküvőt, néha édesanyám tanácsát kértem, anyósomat egyszer nem hívtam fel. Megjelent az esküvőn, mosolyogva elfogadtam a gratulációját, de nem kívántam vele kommunikálni. Azóta se. Két éves házasok vagyunk, egyszer nem voltam náluk. A férjem nem erősködik mondogatja ugyan, hogy az anyja az ő nyugtatgatására mondott olyanokat, amilyeneket, de szerintem egy anyának nem ez lett volna a dolga.

Az anyósom próbál keresni, de makacs vagyok és elkerülöm, ritkán kommunikálok vele, akkor is csak telefonon, vagy ha meglátogatja a férjemet.

Szerintetek győzzem le önmagamat és bocsássak meg neki? Vagy megérdemli? Engem nagyon megbántott akkor, mert nem adtam rá okot, hogy ilyeneket mondjon. A fiával is közös megegyezés alapján szakítottunk akkor. Arról nem is beszélve, hogy a lányának mennyi mindent segítettem, én tanítottam, amíg ő dolgozott, megcsináltattam vele a házikat, ha nem értett valamit elmagyaráztam, ajándékokat vásároltam neki is, elvittem ruhát venni stb. stb.



2015. aug. 17. 13:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
ugyan sok ember ha szakít a gyereke ócsárolja a másikat, hogy a kölkének jobb legyen(nálunk is ez volt)önkéntelen reakció, plusz ilyen vén fejjel lehetne több eszed, hogy ne úgy lásd a dolgokat mint akkor kamasz fejjel, plusz felnőtt létedre most már rákérdezhettél volna
2015. aug. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Vén azért nem vagyok. :) (27)
2015. aug. 17. 13:56
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
A megbocsátás nem olyan dolog, amit az ember mások tanácsára tud megtenni. Ha úgy érzed, meg tudsz neki bocsájtani (de őszintén, nem csak kamuból, mert azzal több kárt csinálsz, mint hasznot), akkor ülhetnek le beszélgetni. Mondjuk egy 8-10 éves sérelmen már eddig is túl lehetett volna lépni, de te tudod. Nekem úgy tűnik, dacból és büszkeségből, "csakazértse" alapon nem keresed anyósod társaságát. Ez a dac elmegy 16-18 évesen, de mostmár fel kell nőni. Te tudod, hogy megér-e neked sokévnyi huzavonát ez a gyermeki düh. Addig kellene tisztázni, amíg gyerek nem lesz, utána már nehezebb lesz elkerülni őt. Vagy mit csinálsz, eltiltod tőle? Semmi értelme ennek az egésznek.
2015. aug. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ülhetnek=üljetek
2015. aug. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

Nem értek egyet Timccs felhasználó véleményével. Ha az embertől őszinte megbánással bocsánatot kérnek, nemcsak illik, hanem erkölcsi kötelessé is megbocsátani.

Haragot tartani: más hülyesége miatt önmagunkon bosszút állni.

Itt a kérdés: megvan mama részéről ez az őszinte szándék?

2015. aug. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 kovpet ***** válasza:
77%
Szerintem azért itt nem mindegy, hogy pontosan miket mondott.
2015. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem próbálj meg megbocsátani. Nyilván nem lesz soha felhőtlen a dolog, egy kicsit felszínes -udvarias kapcsolatot alakítsatok ki, ne fájjon senkinek, de a tüskét magadból rántsd ki, mert elgennyesedhet - neked árthat.

Egy kicsit elmélkedj Borghes szavain, segítő lesz számodra:

"A megbocsátás a sértettet tisztítja meg, nem a sértőt, azt szinte nem is érinti."

[link]

Ez is szép és segítő:

[link]

2015. aug. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
10%

Az lenne egyáltalán az első lépés, hogy leülsz vele beszélgetni.

Nem számon kérni, nem szidni, csak beszélgetni.

Elmondhatnád neki, miért kerülöd, mi a problémád, mert ő valószínűleg ezt nem is tudja. Megkérdezhetnéd tőle, hogy mi mondatta vele azokat a dolgokat. Könnyen lehet, hogy csak az volt a háttérben, hogy a szakítás miatt szomorúnak látta a fiát, ezt egy jó anya nem tudja elviselni és akaratlanul is az utálata tárgyává válsz.

Máshogy ez nehezen fog működni, mert hiába találod te ki most ott magadnak a szobában, hogy "na, akkor most megbocsátok", nem fog sikerülni.

2015. aug. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Azert tenyleg nem mindegy miket mondott es az sem hogy most milyen veled. Ha azota nem bantott, akkor lehet megbanta es helyre lehet hozni. Azert kivancsi vagyok ra miket mondott.
2015. aug. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
Büdös nyúl, tehát ha egy részeg autós miatt meghalna a gyereked/férjed/kutyád/macskád, és a sofőr őszinte megbánással bocsánatot kérne, megbocsájtanál? Na látod... És senki ne jöjjön azzal, hogy ez nem ugyan az, az elv a lényeg.
2015. aug. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!