Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy hozzam fel ezt a kényes...

Hogy hozzam fel ezt a kényes témát?

Figyelt kérdés
Férjem szülei rendes kedves emberek. Kezdetektől jó a kapcsolatunk, de isznak sajnos. Nem tetszik se nekem, se férjemnek, ő néha veszekszik velük, de semmi haszna. Eddig úgy voltam vele, hogy nem az én dolgom, de 2 hónapja született a kislányunk. Hétvégente látogatjuk őket, eddig keveset ittak ha babával mentünk, de legutóbb már kiverték nálam a biztosítékot. Anyós többet ivott a kelleténél, folyton babázni akart, alig lehetett kivenni a kicsit a kezéből, közben úgy dülöngélt, hogy sokszor levert a víz, mikor ejti el a gyereket. Arról nem beszélve, hogy sokat dohányoznak, ha ott vagyunk, egy szobára korlátozzák a dohányzást, de alig nyomják el már jönnek is felvenni a kicsit nagy füstfelhőt húzva maguk után. Előbb jöttünk haza és éreztem a cigiszagot picin mikor felvettem, át is öltöztettem, mert ez milyen már. Szóval jóban vagyok anyósékkal, soha nem veszekedtünk, magázódunk. Soha nem volt köztünk téma az ivászatuk, úgy teszek mindig mintha nem látnám, mi a helyzet. Így most mégis hogy hozzam fel, hogy ha megyünk, akkor ne legyenek már délben full részegek, mert féltem a kicsit és nem akarom, hogy ezt a példát lássa tőlük később?
2015. okt. 3. 16:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%

Hát én egyszerűen nem vinnék egy két hónapos csecsemőt - sehova, csak levegőzni. Mégis, miért kell részeg, bagós emberek közé vinni? Menjetek, ha kell külön, a kicsi meg otthon a másik szülővel a tiszta, nyugodt jó levegőjű helyen. Az első évben rohamosan alakul az idegrendszer - semmi sem indokolja ezt a rángatást disznóólba. Ha mondani kell, azt mondanám? nyugalom kell neki,alszik stb-

Később már nem fog olyan sokat ártani a rossz példájuk - mert ti vagytok/ lesztek az istenség a szemében - és hát vannak másmilyenek, azt is tapasztalja. Titeket fog utánozni, tőletek tanul az első 3-4 évben.

2015. okt. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ne te hozd fel a témát, hanem a férjed, de pl mi volna ha ők mennének hozzátok, s ti beiktatjátok nálatok a dohánytilalmat s szesztilalmat?

Én is egyiket a másik után szívom, de ha megyek keresztlányomékhoz ott nem cigizik senki, így én sem, inkább elfoglalom magam a gyerekekkel.

2015. okt. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
és a férjed ezt most nem vette észre?
2015. okt. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%

Beszéld meg a férjeddel!

Ha nem lehet, akkor találj ki valami kifogást, és akkor neki is feltűnik, majd mondd meg, hogy miért is volt ez az egész.


Egy ilyen látogatás, csak kb. gyomorgörcsöt eredményez.


Én is voltam így a párommal.

És itt szó sem volt dohányzásról vagy ivásról, egyszerűen nem tudtam közös témát találni az ő anyukájával.

A párom meg hetente legalább 3-szor (hétköznap minimum 1-szer, hétvégén meg lehetőség szerint szombat-vasárnap), akarta, hogy átmenjünk látogatóba.


Ami abból állt, hogy ő minden mással foglalatoskodott, és én foglalkoztam, beszélgettem az anyukájával.


Ha valami oknál fogva nem tudtam menni, akkor az anyukája is hiányolt, meg a párom is megjegyezte, aztán egy idő után kiborult a bili, és közöltem, hogy nekem ez nem jó, és ne kényszerítse rám.


Te is mondd meg, mert itt többről van szó, mint nálam, itt a kicsi egészsége is veszélyben van!

2015. okt. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Hát ez lehet, hogy hülyén hangzik, de anyósék a 4 év alatt még soha nem voltak nálunk, azt sem tudják pontosan hol lakunk. Pedig hívtuk őket, de ők othon érzik jól magukat. Évek óta az a szokás, hogy szombaton náluk ebédelünk, így mikor a kicsi 1 hónapos lett, vittük őt is, mert már naponta hívtak, hogy mikor visszük el hozzájuk. Másik amitől kiráz a hideg, mikor azt hallom, alig várják, hogy mikor már nem szopizik majd és ehet rendesen, ott aludjon meg majd vihessék ide-oda. Nem tudom hogyan fogom ezt megelőzni. Nem vagyok az a kényes fajta, de ott nem merném hagyni a picit 1-2 évesen, de még később se nagyon. Férjem már beszélt velük többször. Ők nem látják a problémát, szerintük alig isznak, nem lehet velük megértetni, hogy ez így nem jó.
2015. okt. 3. 17:32
 6/25 A kérdező kommentje:
Most annyi volt a következménye, hogy a párom tiszta ideg volt, alig szólt hozzájuk és szűk 1 órán belül jöttünk is haza, máskor 3-4 órát voltunk ott (akkor "csak" spiccesek voltak, nem láttam veszélyben a kicsit, de most nagyon durva volt).
2015. okt. 3. 17:36
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
Lehet,én vagyok az önző dög,de ha az én anyósomék lennének ilyen kényelmesek,biztos nem ugrálnám őket körbe hetente,pláne egy ekkora babával.Ha a férjed egy papucs,én biztos odaálnék eléjük és megmondanám:"Anyuka,apuka,imádom magukat,de amíg ennyire nem tudják türtőztetni magukat,felejtsék el,hogy van unokájuk.Ha olyan fontos,jöjjenek el látogatni 1-2 órára."
2015. okt. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
72%
Első három hónapban nem nagyon kellene rángatni azt a gyereket sehová sem, ráadásul nem hiába találták ki az első hat hetet...
2015. okt. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne vidd oda többet, s ha érdeklődnek akkor vagy mondja meg a férjed, hogy mi a helyzet, vagy ha benne van ő is, s egyetért veled akkor mondd te meg, hogy amíg nincs változás nem mentek gyerekkel oda. De ha a férjed visszakozik, s azt se akarja, hogy te mondd meg akkor ne szólj bele, akkor annyit tehetsz h vagy ők mennek hozzátok a ti feltételeitekkel, vagy nem messz a gyerekkel hozzuk.
2015. okt. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Első 3 hónapban én bizony nem vittem csak sétálni,aki látni akarta az jöhetett hozzánk miután 6 hetes lett. Anyós nekem hepciáskodott kicsit,de befejezte amikor rájött hogy muszáj jönnie ha babázni akar. És mivel infulenzaszezon volt épp,még "jó" szokásával ellentétben páromnak se mondta a hátam mögött hogy hülye vagyok amiért antibakteriális kézmosóval kézmosás után foghatta bárki,magától tett tiszta textilpelust a ruhájára hogy ne a ruháját fogja a gyerek. (Engem rühell,de az egyszem unokájáért bármit megtenne)
2015. okt. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!