Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy hozzam fel ezt a kényes...

Hogy hozzam fel ezt a kényes témát?

Figyelt kérdés
Férjem szülei rendes kedves emberek. Kezdetektől jó a kapcsolatunk, de isznak sajnos. Nem tetszik se nekem, se férjemnek, ő néha veszekszik velük, de semmi haszna. Eddig úgy voltam vele, hogy nem az én dolgom, de 2 hónapja született a kislányunk. Hétvégente látogatjuk őket, eddig keveset ittak ha babával mentünk, de legutóbb már kiverték nálam a biztosítékot. Anyós többet ivott a kelleténél, folyton babázni akart, alig lehetett kivenni a kicsit a kezéből, közben úgy dülöngélt, hogy sokszor levert a víz, mikor ejti el a gyereket. Arról nem beszélve, hogy sokat dohányoznak, ha ott vagyunk, egy szobára korlátozzák a dohányzást, de alig nyomják el már jönnek is felvenni a kicsit nagy füstfelhőt húzva maguk után. Előbb jöttünk haza és éreztem a cigiszagot picin mikor felvettem, át is öltöztettem, mert ez milyen már. Szóval jóban vagyok anyósékkal, soha nem veszekedtünk, magázódunk. Soha nem volt köztünk téma az ivászatuk, úgy teszek mindig mintha nem látnám, mi a helyzet. Így most mégis hogy hozzam fel, hogy ha megyünk, akkor ne legyenek már délben full részegek, mert féltem a kicsit és nem akarom, hogy ezt a példát lássa tőlük később?
2015. okt. 3. 16:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
96%
Ne haragudj, de most konkrétan a gyereked épségét veszélyezteted, mert gyáva vagy, és nem mered kerek-perec megmondani, hogy márpedig részeges, büdös alkoholisták kezébe nem adod a babádat, ha a férjed szülei, ha nem... Döntsd már el, hogy mi a fontosabb... Nem is értem, hogy elvileges anyai ösztönök birtokában, hogyan hagyhattál kialakulni egy olyan helyzetet, ahol egy láthatóan részeg ember (full mindegy, hogy anyós vagy nem!) fogja a gyerekedet.
2015. okt. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
11%
Beszéld meg a férjeddel, de igazából nincs beelszólásod, hogy a saját házukban mennyit és hol dohányoznak. Az ivászat más dolog, de abba sincs beleszólásod, nem a te szüleid. Rendezze a férjed a dolgot, az ő szülei.
2015. okt. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell odavinni a gyereket. És feketén-fehéren megmondani, hogy azért, mert berúgnak és dohányoznak. Ha megsértődnek, az ő bajuk. Vállalni kell a konfliktusokat, inkább az összeveszés számomra rendesnek nem nevezhető emberekkel, mint a gyerek veszélyeztetése.
2015. okt. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
95%

nyugi, sose látjáék be, hogy isznak, nem ismerik el- Tagadni fogják, akkor is, ha látszik. Én se vinném oda.

Emiatt nem mennek ők se? mert nincs, ki vezessen? Vagy ott nem lehetne inni?

A nagynénémre emlékeztetnek, annyira beiszik, hogy már égetett le céklát is, füstölt a konyha. Most akkor egy gyerek hogy bízható rá, ha zöldésg sem?

2015. okt. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
79%
Aki lepontozott, az gondolom, mindennap részeg bébiszitterre bízza a gyerekét...:DD
2015. okt. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
72%
Te sehogy, ezt a férjednek kéne letisztáznia a saját szüleivel.
2015. okt. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
81%
Állj már a sarkadra kiscsillag.MOST szögezd le a szabályokat. Nincs babázás ha egy kortyot is isznak, és nincs bagó.A gyerek amíg 2 éves nem lesz ők jöhetnek.Ha nem tetszik nem látják. A gyereket nem vihetik sehova ,ez nem szopás kérdése.
2015. okt. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
93%

Felnőtt nő vagy, gyerekkel, nem? Akkor meg állj a sarkadra és azt tedd amit kell! A gyerek legyen az első és nem az, hogy a részeges anyósék megsértődnek vagy sem.

Én a te helyedben semmiképp sem vinném oda. Már az is durva nekem, hogy bent a lakásban dohányoznak, még ha egy másik szobában is. Miért nem lehet kimenni? Persze saját lakásában ott dohányzik ahol akar, de te meg eldöntheted hogy akarsz oda menni vagy nem. Gyereket nem vinnék a közelükbe és soha egy napra sem hagynám majd rájuk. Mégis, hogy lehetne rábízni egy alkoholistára? Te megbíznál benne?

Külön család vagytok, nem kell minden szombaton ott lenni. Az meg hogy ők még nem voltak nálatok...no komment.

Ha nem akarnak nem mennek, de nektek sem muszáj!

2015. okt. 4. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
75%

az én anyosom is hasonlo volt.. (aposom már nem él) 4 honapos volt a fiam, mikor vissza kellett mennem dolgozni (kulfold), igy anyosom vigyázott a fiamra heti 3 délutánt.. lényegében teljesen felhagyott az ivászattal, a cigit is letette. akkor szokott becsipni, mikor egyedul van, de ha a fiam ott van, sosem iszik.

kivánom, hogy nálatok is hasonlo legyen a helyzet. :) hátha felméri a felelosségét annak, hogy legalább akkor ne igyon, amikor a gyerekre vigyáz.

2015. okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
3%
Nem gyerekre, hanem unokára. Unokája. Jogilag is. Neki a te gyereked felé jogai vannak.
2015. okt. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!