Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom nagyon ragaszkodik...

Az anyósom nagyon ragaszkodik a páromhoz, mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok.A párom már 27éves és még mindig az anyukájával él.A szülei elváltak kiskorában.Még mindig vele él,de már én is itt vagyok.Még nem költözünk össze.Az anyós idős és állandóan hármasba kell menni mindenhova vásárolni heti 1-2x,hol ide hol oda,mindig náluk kell ebédelni,mert hogy ő ránk főz és stb stb ne romoljon meg a kaja.Mit tegyek hogy éreztessem vele hogy a fia már az enyém és hagyja őt szabadra,még ha együtt is laknak.Ha velem van állandóan hivja hogy ezt vegyen és vigyen haza,vagy azt...a lényeg hogy sokszor velem is érezteti sokszor a fia előtt hogy a fiának mindig is ő lesz az első apró jelekkel,amiket persze ha elmondok a páromnak nem igy fogja fel.Mit tehetnék?mert nem akarom megbántani az anyóst,de ha összeköltözünk majd,úgy mondta hogy 3asba lakjunk mert hogy ő minket nem fog zavarni...nem tudom mit tegyek.adjatok tanácsokat!

2015. okt. 15. 16:39
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%
Addig hagyd amíg tudod...a kezdeti nehézségek még ha most nem is érzed nagyon befolyásolni fognak...hidd el én 8 évet pazaroltam egy ilyen "férfira" hozzá is mentem 1 éve....most meg válunk...Isten mentsen ilyen életképtelen egyedektől...
2015. okt. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
90%

Az még OK, hogy a párodnak _kicsit_ más, de ha tényleg állandóan hívogatja s hármasban lakásról beszél, akkor erre mit reagál? Alapvető, hogy ne Te harcolj, míg a párod csak néz ki a fejéből, hanem együttesen döntsetek arról, hogy milyen közös életet akartok, mekkora függetlenséggel.


Ilyen hármasban lakás esetben, amennyiben én azt nem akarnám (valószínűleg nem, de vannak tündéri, de segítségre szoruló vagy magányos, de azért nem túl tapadós anyósok és külön bejáratú kétszintes házak, amiket jó megoldásnak tartok egyes esetekben), én aztán azonnal megmondanám, hogy nem, illetve megtudakolnám, hogy a párom mit akar.

Kommunikáció, kommunikáció. Elsősorban ne velünk, hanem a szituban levő 2 másik féllel!

2015. okt. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%
Még valami. Ha elmentek vásárolni, az egy dolog, de ha kettesben romantikus vacsoráztok mondjuk, akkor mondd meg a párodnak, hogy kapcsolja ki a telefont. Ha nem teszi (s nem azért, mert az állása múlhat rajta, ha nem reagál valamire akármikor), akkor kérdezd meg magadtól, hogy tényleg akarod-e anyuci örök pici fiacskáját.
2015. okt. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
28%

"Mit tegyek hogy éreztessem vele hogy a fia már az enyém"

Ebbe a mondatodba Minden benne van!

Te akkarod kisajátítani a Fiat !!

Nem is arrol van szo hogy esetleg a Fiat irányítani szeretne az anyukája hanen az hogy heti 1x2 jozos bevásárlás ,mi ebben a problema?

Vagy az hogy nem kell foznod mert anyukaj főz nektek is.

Holott meg egyutt sem laktok es te mar anyost sajat magad ellen hivod ki!!

Attol hogy a fiának van kapcsolata meg nem kell elfelejteni anyukat mert te vagy!

2015. okt. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
94%

Ez egy folyamat, míg a barátod felnő, hiszen ez egy teljes életmódváltás. Az "anyósnak" (még nem az) is meg kell tanulnia egyedül élni, ez se megy egyik napról a másikra, ha kevésbé intelligens (és itt úgy néz ki), akkor igencsak sértődésekkel teli időszak lesz. Mindkettőjükben tudatosítani kell, (neked csak a barátodban, az anyja az ő feladata), hogy az élet rendje, hogy a fiatalok családot alapítanak és leválnak a szüleikről. Ha a párod ezzel egyetért, van remény.

Hagyd abba a hármasban vásárlást, ha 'anyós" vásárolni akar magának, menjenek ketten, ha meg te akarsz, akkor ti ketten. Az anyjánál ebédelést legfeljebb heti 1 alkalomra redukáljátok, egyszerűen nemet kell mondani. Rossz néven veszi, előadja a műsorát, aztán majd beletörődik. Ő se élheti veletek az életét, ki kell alakítania neki is a saját önállóságát. Semmiképp ne költözzetek az "anyóshoz", az megmérgezi, tönkreteszi a kapcsolatot, biztos, hogy jó vége nem lesz.

2015. okt. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
83%

"a fia már az enyém és hagyja őt szabadra"


Ez elég furcsa megfogalmazás :) Mintha az anya tulajdonából a barátnő tulajdonává válna egy hímnemű.


(Amúgy nem az anyósod. Ne írd így, mert félreérthető.)

2015. okt. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
68%
Ez a kedvesednek soha nem lesz probléma, mert - előre bocsánat a vulgáris megfogalmazásért - de anyuka a seggét nyalja, te meg a farkát szopod. Arany élete van.
2015. okt. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
84%

Nincs mese, ezt nektek kell megbeszélnetek.Ahogy már előttem is írták, ez kicsit nehéz a párodnak és az édesanyjának is, de mindkettejüknek meg kell érteni, hogy egy idő után minden gyerek felnő, és elkezdi a saját életét.Lehet azért ilyen tapadós az "anyós", és azért célozgat, mert érzi, hogy neked eleged van a hármas dologból és ki akarod sajátítati a fiút, és ez megrémíti.Éreztetned kell vele, hogy attól még, hogy nem vagytok folyton vele nincs egyedül, ugyanúgy találkozhattok mondjuk hétvégente, és ugyanúgy hívhatja a fiút(persze nem napi 5x), de egy kicsit önállósodnia kell mindkettejüknek.

Ezt elsősorban a pároddal beszéld meg, fontos, hogy ő is ezen a véleményen legyen, mert akkor van baj, ha ő is ennyire ragaszkodik az anyukájához, és nem akar elszakadni tőle.

Sok sikert hozzá, beszéljétek meg a dolgot:)

2015. okt. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
25%

Az én férjem 18 éves korától külön él a szüleitől.

Mégis a mai napig anyuci édes kisfia (az anyja részéről)

Mikor összekerültünk nem szóltam semmiért szépen hagytam,hogy folyanak a dolguk az saját ütemünben. Nem rivalizáltam anyóssal.

Megismertük egymást aztán megszerettük és látta a fia boldog és boldog vagyok így szépen saját magát "háttérbe" szorította és hagyta,hogy éljük az életünk.

Ma már van egy 15 hós lányunk,aki nagyon szereti a mamáját és én se kívánhatnék jobbat magamnak.

A párom előző barátnője akitől van egy 8 éves lánya sokszor kérdezte tőlem,hogy birom elviselni a banyát(úgy hívja őt)

Szerintem egy kicsit féltékeny vagy.

Gondolom nem vagytok túl régóta együtt. Nem kell negatívan állni mindig az anyósokhoz.

Egy kis kedvesség egy kis megbízhatóság és a többséget máris kenyérre lehet kenni.

2015. okt. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Mi nagyon jó kapcsolatot ápolunk a párom anyukájával,nagyon szeret engem és én is őt,de sokszor már annyira ragaszkodó hogy megfojt a szeretetével.az a baj.A hétvégéink általába úgy telnek el,hogy délbe megyünk vásárolni...rengeteg helyen,mert mindenhonnan mást stb...aztán délután hazakeveredünk,ebédelünk és estig ott vagyunk náluk.Alig van 3óránk,hogy kettesbe legyünk,elmenjünk sétálni vagy beűlni valahova vagy átmenni hozzám.Nem is emlékszem mikor mentem el kettesbe a párommal étterembe,mert mindig 3asba megyünk.Nem vagyunk együtt 10éve...csak 1,de ahhoz képest hogy eddig neki nem voltak komoly kapcsolatai,ez az.És még azt felejtettem el leirni,hogy ha 2havonta elmegyünk egyszer bulizni mindig megmondja hogy a párom mit vegyen fel,meg nehogy megfázzon,meg mielőtt elindulunk,mondja hogy "ne gyere későn haza xy!"Amikor az anyuka parancsol...na ez borit ki,mert nem hagyja hogy közösen döntsünk a párommal ketten,hanem mindig ő találja ki a mi programunkat.Lehet félreérthető voltam,de én nem akarom kisajátitani a páromat,csak szeretném,ha az anyuka nem parancsolna és nem mondaná meg hogy mit csináljunk és mit nem :)
2015. okt. 15. 22:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!