Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A páromhoz jobban ragaszkodik...

A páromhoz jobban ragaszkodik a kutyám?

Figyelt kérdés
Kb 3 hónapja hoztuk el, mivel nekem volt már kutyám, és úgy döntöttünk hogy legyen. Nos neki nem volt semmilyen kapcsolata az állatokkal, de hozzá mégis jobban ragaszkodik. Miért?
2015. okt. 5. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Honnan veszed, hogy jobban ragaszkodik hozzá?

Lehet ennek oka a párod viselkedése, a te viselkedésed vagy egyéni szimpátia is.

2015. okt. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ő többet simogatja, vagy többet viszi sétálni.
2015. okt. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én az egyéni szimpátiára tippelek.

Szeretem ezt a kutyust, menhelyről hoztuk. Ketten voltak versenyben, de én inkább a másik kutyusra hajlottam.

Aranyos, jófej, de hamarabb odamegy páromhoz, elengedettebben bohóckodik vele, mint velem ilyesmikből próbálom levenni.

Eddig volt egy tk-s bichonom, illetve egy kiöregedett "rendőrkutyám, nem tudom ez számít-e.

Valahogy azt érzem az előző kutyusaim jobban ragaszkodtak hozzám,pedig ég és föld volt a különbség.

Úgy gondolom a falkavezér- kérdést tisztáztam vele, sikeresen.Mégsem "szeret".

Aztán lehet hogy én gondolom túl.

Csak furcsa nekem , hogy párommal sokkal elengedettebb dacára hogy párom közömbös az állatokkal, éppezért szerintem szimpátia vagy valami hasonló lehet a dologban. Vagy csak Roger jelleméhez nem passzol az enyém.

2015. okt. 6. 17:29
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, többet sétál vele,illetve néha labdázni tanulnak, de csak azt. Enni én adok a kutyának, én képzem, suliba velem jár.

Én fürdettem, kefélem ki hetente a szőrét, velem volt állatorvosnál, mikor hazahoztuk első hónapban csak velem járt ki sétálni is.

2015. okt. 6. 17:47
 5/6 anonim ***** válasza:
És ez miért baj? A kutya nem egy tárgy,. érző élőlény, ne akard birtokolni, egyszerűen csak légy a gazdája.
2015. okt. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt hasonló. Volt egy magyar vizslánk, vadászatra vettük. Teljes egészében anyám meg én gondoztuk, tanítottuk, foglalkozunk vele, etettük, vizsgáztattuk. Anyám élettársa meg csak kizárólag használta, azaz vitte vadászni a kész kutyát, de egyébként semmit nem foglalkozott vele az égvilágon. Mégis őt imádta mindenek felett, ha ő is jelen volt, mi nem léteztünk a számára.


Egyrészt szerintem lehet ez egyszerűen személyes szimpátia. Neked is, gondolom, vannak emberek, akik egyből rokonszenvesek, "csak úgy", míg mások nem, hiába is tennének meg érte akármit, te akkor sem fogod kedvelni őket.

Másrészt meg a kutyák hihetetlenül érzékenyek a családon belüli emberi viszonyokra.

2015. okt. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!