Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kiáll mellettetek a férjetek,...

Kiáll mellettetek a férjetek, anyósotokkal szemben?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk házasok, 3 éve együtt élünk.

Anyósomnak vannak elég idegborzoló beszólásai, amiből persze mindig kibontakozik egy vita. szeret szurkálódni, ha olyan kedve van.

Férjem persze nem mer/akar/tud a kedves mama ellen szólni és ez engem baromira zavar. Van ezzel más is így?


2015. okt. 25. 18:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%

szerintem ezzel nem kell foglalkoznod. legyél aranyos az anyukával hátha megenyhül

a férjed hovaállását nem kell értékelned


esetleg igyekezz minél kevesebb olyan szituba kerülni ahol véleményt kell nyilvánítani

2015. okt. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Mindig amellett áll, akinek úgy érzi, hogy igaza van. Ha úgy érzi, nekem van igazam, akkor kiáll mellettem, mikor nem, akkor mellette. Ha szurkálódásról van szó, volt már, hogy mellém állt, volt már, hogy nem. Ez rosszul esett, megbeszéltük és belátta, hogy igazam volt. 1-2 alkalommal volt, hogy oké, megérti, hogy zavar, hogy beszól az anyja, de anyukája csak jót akart-ezt mondja. Ez így oké.

Nem áll vakon se erre, se arra az oldalra- Mindkettőnket szeret: az anyját is meg a feleségét is, ezért megpróbálja először átlátni az egészet.

2015. okt. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
49%

Elöször is amellett kell kiállnia, akinek igaza van, nem pedig fontossági sorrend szerint.


Másodszor ha az anyós hülyeséget mond, akkor nem kell visszaszólni (azaz neked nem kell rá válaszolni) és akkor nincs belöle veszekedés.

2015. okt. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%

Nem volt még olyan vitánk, ami annyira komoly lett volna.

De felnőtt vagyok, nem kell mellém állni, egyedül is le tudom rendezni a konfliktusokat. Ha a férjem nem ért velem egyet, legfeljebb vele is vitázom egyet :)

Ha a férjed meg anyuci pici fia és nem elég férfi, akkor meg késő bánat, te választottad. :P

2015. okt. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk inkább az a felállás, hogy ha ketten morrogunk a férjemmel egymásra (anyósnak meg még csak halvány lilája sincs még arról sem, hogy miről) bekiáltja a konyhából, hogy nekem van igazam :D


Szerencsére nálunk ebből igazán nincs gond, áldott jó anyósom van és apósom is.


Egyébként egy házasságban alap, hogy a férj a feleséggel ugyanazt az álláspontot képviseli egy harmadik fél előtt...még akkor is ha előtte utána ezt még megvitatják. Feleség-férj előtt és fordítva nem beszél a másik ellen. Legalábbis a mi családunkban...



25-N

2015. okt. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

Ha nekem van igazam és nem neki, akkor igen. Ha ilyen volt 3 évvel ez előtt is, amikor megismerted, nincs mit tenni, így mentél hozzá, ha ez új dolog, akkor meg kell beszélni.


Az én anyósomnak is vannak idegtépő dolgai, amiken kiakadtam, veszekedés is lett belőle, aztán rájöttem, hogy nem, hogy hülyeség, mert ez az anyósomnak egy velejáró hülyesége, és nem azért teszi, mert engem bántani akar, hanem ezért, mert ő ilyen. Most már csak megmosolygom.


Ha az anyósod direkt Téged akar bántani a beszólásaival, az más, akkor a férjednek igenis ki kell állnia melletted. Arról nem is beszélve, hogy felnőtt emberek normális esetben nem beszólogatnak egymásnak, hanem megbeszélik mi a problémájuk

2015. okt. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%

Ja és ez gondolom csak x év kapcsolat és házasság után derült ki, hogy a férjednek az anyja fontosabb... :)


Persze, kiáll mellettem. Mondjuk nekem nincs rosszindulatú anyósom se, de olyan téma már volt, amiben nem értettünk egyet. Ha a férjem nem is az én véleményemen volt (előfordult már), akkor is megmondta, hogy ezt hagyja kettőnkre, a mi dolgunk. Sosem engem intett le inkább.

2015. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%
Az enyém kezdettől mellettem áll.
2015. okt. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%
Hálistennek az anyósékkal nagyon jóban vagyunk, még sose szólt be semmit az elmúlt 5 évben, szerintem már nem is fog. Általában egyetértünk a legtöbb dologban, ami szóba jön, de ő nagyon diszkrét és sose kérdez vagy akar megbeszélni olyasmit, ami magánügyünk. Örül, hogy jól megvagyunk a fiával és ránk bízza a dolgainkat. Szóval a párom még sose kényszerült rá, hogy valamelyikünket válassza egy ilyen konfliktus során.
2015. okt. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
Nincs rá szükség, hogy kiálljon mellettem anyósommal szemben, mert nálunk szerencsére nincs ilyen szúrkapiszka meg vitatkozás. De ha lenne, biztosan mellém állna. Amúgy ő sokkal kritikusabb a saját anyukájával szemben, mint én, vagy akárki más, inkább én szoktam anyóst védeni, ha a férjem nekiáll pattogni valamin. Jó, ezek nem vészes dolgok, meg sokszor tényleg igaza is van, de azért na, mégis csak az anyukája, ilyen apró hülyeségeket nyugodtan ráhagyhatna, úgysem múlik rajta semmi.
2015. okt. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!