Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem szeretném, ha anyósom...

Nem szeretném, ha anyósom nálunk töltené a Karácsonyt. Hogyan tudnám lebeszélni a látogatásról?

Figyelt kérdés

A probléma ott kezdődik, hogy a párom örülne, hogy itt lenne, még olyan áron is, hogy pokollá teszi a a Karácsonyt. Ha itt van, másról sem beszél, csak arról, hogy mennyire nincs pénzük, nincs mit enni (cigire és piára jut), nem tudják fizetni a számlákat és a hiteleket stb. Édesanyámnak is állandóan panaszkodik, és mindig azt mondogatja, hogy bezzeg neki ilyenre nem jut.

Idén szeretném ezt az egész idegbetegséget elkerülni. A gyerekek is nagyobbak, már várják a Karácsonyt, díszeket, sütiket csinálunk, már készülnek az ajándék rajzok is. Annyira készülnek rá, nem szeretném, ha megint beállna az a fagyos "csak érjen már véget" hangulat.

Fogalmam sincs, mit mondjak anyósomnak, hogy idén ne akarjon jönni.


2015. okt. 26. 06:11
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
64%
ha sír hogy nincs pénze, akkor te is sírjál neki, hogy milyen drága minden, és neked is kevesebb jut idén karácsonyra és te sem állsz jól anyagilag. Te is mond ugyanazt mint ő.A karácsony estét a gyerekekkel és férjeddel akarod tölteni szűk családi körben, ezért sajnos idén nem tudod őket meghívni.
2015. okt. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
56%
mond azt hogy elmentek anyukádhoz, és nem lesztek otthon, így sajnos idén nem karácsonyoztok együtt.
2015. okt. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
82%

Mi beosztjuk:

24-e:szűk család

25-e: egyik nagyszülő

26-a: másik nagyszülő

(nagyszülős napok minden évben megcserélve, hogy ne legyen vita, egyik évben ide másikon meg oda megyünk 25-én)

Nektek is így kéne, anyóshoz menjetek ti 26-án és akkor ha nem bírjátok bármikor le lehet lépni.

2015. okt. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
30%

#7: Nem unod még századszorra leírni?

Majd a lányod is szar a fejedre, annak is így fogsz örüLni, ugye?

2015. okt. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
35%

Nem olvastam végig az összes választ, ne haragudjatok. Szóval ha valami megválaszoltat írnék/kérdeznék, előre is elnézést kérek.

Én arra gondoltam, hogy mi lenne ha meglepnéd egy olcsóbb ajándékkal mondjuk egy karácsonyra szóló ajándék wellnessel vagy ilyesmi. Már persze, ha ezt megengedheted és ér ennyit az egész hóbelevanc. Én biztos ezt tenném, mert ez a legbékésebb megoldás. Aztán akkor nem panaszkodna, hogy neki nincs pénze ilyenre stb. Szóval még az is lehet, hogy 2 legyet ütsz 1 csapásra. Igen, tudom. Említetted, hogy iszik és dohányzik és ahogy így beleolvasgattam a válaszokba meg sem érdemelné, de még mindig jobb mint egy hatalmas nagy veszekedés. Vagy B terv, hogy Ti mentek el a családdal valahova és oda nem viszitek az anyóst. Remélem tudtam valamennyit segíteni. :) Sok sikert. ;)

UI.:Egyébként jó korán készültök a karácsonyra. :)

2015. okt. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
83%
A férjed rühelli a karácsonyt, nem is lesz otthon, de annak örülne, ha anyósodék nálatok karácsonyoznának. De ha ő úgyse lesz velük (mert nem akar), akkor miért örülne nekik? Főképp, hogy ők keserítették meg neki ezt az ünnepet.
2015. okt. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem az a baj, hogy az elmúlt években odaszoktattad, és inkább problémakerülő voltál, mint problémamegoldó. Miért is kellene neki bármit mondanod? Nem hívod meg és kész. Sose értettem ezeket az elvárásokat, amelyeknek megfelelnek emberek, csak hogy rosszul érezzék magukat. Beszélj a férjeddel erről.
2015. okt. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
88%

Én mindig az őszinteség híve voltam, és neked is csak ezt tudom tanácsolni, kedves Kérdező.

Ülj le a pároddal, mondd el neki, hogy mennyire zavar, hogy az édesanyja állandóan panaszkodik, és tudod, hogy ő nem szereti a karácsonyt, de te igen, és azt szeretnéd, ha a gyerekeitek is szeretnék. Nyugodtan emlékezzen vissza akármelyik karácsonyára gyerekkorából, az anyja most pont ugyanezt csinálja veletek is, te pedig, köszönöd szépen, ebből nem kérsz.

Ha a párod meg akarja érteni a problémát, akkor biztosan meg fogja, ha nem, akkor úgysem tudsz vele mit csinálni. Ha ő nincs ott karácsonykor úgysem, de az anyjával kapcsolatban köti az ebet a karóhoz, akkor cuccold össze a kölköket 24-én, és battyogjatok át a te szüleidhez. Oda meg maximum nem hívjátok az öregasszonyt.

Mást nagyon úgysem tudsz csinálni :(

2015. okt. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
93%

"Viszont azt még továbbra sem, hogy ha a férj akarja, hogy menjen a kedves mamája, akkor miért szervez be munkát, csak hogy ne legyen otthon karácsonykor..."


Mert így a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad. Ő meghívja az anyukáját, így rá semmi rosszat nem lehet mondani, viszont hú hát pont dolgoznia kell, így megmenekül tőle, és mást boldogít a jelenlétével. Apám is világéletemben ezt csinálta, elhozta nagyanyámat, ő meg elment vadászni, vagy csak simán a tévé előtt feküdt 2 napig, nagyanyám meg ült anyám nyakán végig amíg itt volt. Veszekedett is érte anyám egy idő után már apámmal eleget, mert megunta, hogy folyton odaviszi neki anyóst, ő meg lelép. Persze, ha anyám rámutatott, hogy NE vigye, akkor meg az ég a földdel összeért, hogy mégis mit képzel, az ő édesanyukájáról van szó. Aztán meg leszarta és anyám nyakába varrta, mert semmit se tudott vele kezdeni és idegesítő is volt.

2015. okt. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
60%

"Mi beosztjuk:

24-e:szűk család

25-e: egyik nagyszülő

26-a: másik nagyszülő"

Mi is így csináljuk. Csak azt nem értem miért nem vagy egyenes ,és mondod meg ,h ez egy családi ünnep...egy SZŰK családi ünnep.

2015. okt. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!