Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Aktívkorú özvegy anyós/após?...

Aktívkorú özvegy anyós/após? Van akinél ez a helyzet?

Figyelt kérdés

az érdekelne, hogy mennyire szorul támogatásra?

enyémnek van nyugdíja, özvegyi nyugdíja és mellette feketén dolgozik. ha jól számolom akkor 350 körül kaphat. mi is kb. ennyit keresünk férjemmel, gyerekeink vannak, mégis minden hónap vége fele már jön, hogy adjunk mert nincs pénze!!

mi a fenét lehet ilyenkor tenni? férjem ugye adna a saját szülőjének, de én nem megyek bele...


ti mit tesztek ilyen helyzetben?



2015. okt. 26. 13:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ mire kell neki? Gyógyszerre és a férje temetésére felvett hitelre vagy fodrászra és ruhákra?

Nem mindegy.

Illetve hogy tudod h ő mennyit keres, mi alapján számolod?

Ha pénzügyi gondjai vannak és egyedül él egy nagy házban, adjon ki szobát vagy adja el és vegyen egy kis lakást. Spórolhat akkor a rezsin és a különbözetből meg kifizetheti ha hitele van vagy valami nagy kiadása (pl. kell egy autó a munkájához).

2015. okt. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Hát ha egymagára nem elég 350 ezer forint egy hónapban, bizony az probléma, ő cseszik el valamit, én sem adnék, az biztos. És a fiának sem kéne, mert ezzel nem arra van ösztönözve, hogy spóroljon és kijöjjön a pénzéből, hanem arra, hogy úgyis kapok, ezért lehet költekezni. 350 ezer forintból élünk mi hárman, tehát egymagának bőven kellene félre is tennie ebből. Hitele van?
2015. okt. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem üljetek le és beszéljétek át, hogy valójában mennyi a bevétele, és mire megy el, mert egy ember 350ezerből ha nem tud kijönni ott nagy gond van.

Egyébként az én anyósom is egyedül él (igaz nem özvegy, hanem elvált, de ő egyáltalán nem dolgozik, így teljes egészében mi tartjuk el. Én is szívem szerint azt mondanám, hogy nem, de éhen halni mégsem hagyhatjuk.

2015. okt. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

nem beteges, fiatal még.

sokszor átbeszéltük a helyzetet, ezért is ment el dolgozni.

az a baj, hogy eleve nem veti meg az alkoholt és dohányzik, emellé párt keres, méghozzá nem akármilyet, így megy a whisky meg flancos méregdrága pálinkák, amiket nem bír ki és esténként lehúz, majd töltheti újra a bárszekrényt.

nőket vacsorázni meg wellness hétvégékre viszi, tehát tisztában vagyunk, hogy hol a probléma, de engem nem érdekel, a gyerekeimre szeretném költeni a fizetésemet, nem az ő flancolására. de ugye a baj, hogy ilyenkor már ételre kell neki, mert annyira túlköltekezik, épp ezért a férjem megsajnálja :(

2015. okt. 26. 13:44
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
adna a fene. röviden.
2015. okt. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Pénzt ne adjatok neki, ha éhes,jöjjön át, kapjon egy tányér ételt vagy egy szendvicset, azt amit ti is esztek aznap épp.

Esetleg fel lehetne hívni a figyelmét, hogy a hölgyek akik csak a wellness miatt találkoznak vele, nem fognak vele vajas kenyéren élni hónap végén szóval jobb lenne ha olyan párt keresne aki önmagáért és nem a wellnessért szereti.

2015. okt. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Jah, hát így értem. :) Ezek után még annyira sem jogos, hogy a férjed megsajnálja és ad neki. Azzal próbálj érvelni, hogy nektek is kell a pénz és ezzel sajnos nem fogja fel, hogy ez már nem fér bele neki, ezért bátran költ, ha aztán a fia megsajnálja és ad neki ételre hó végén. Én ilyenkor max. azt csinálnám, hogy tessék papa, itt van napi 1 kiló kenyér és egye csak a kenyeret, nincs másra fölös pénzetek, talán megtanulná, hogy ne költekezzen.
2015. okt. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Èn is azt mondanám, hogy amikor átmegy a hónap végén, hogy nincsen mit enni, akkor vedd fel a kabátodat, ülj az autóba és menj el bevásárolni neki. Vedd meg arra az 1-2 hétre a tartós ételt és vidd el neki. ìgy nyugodt szívvel aludhatsz, hogy nem fog éhen halni. Szerintem 1x megteszitek ezt tuti többet nem megy.
2015. okt. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

ez mondjuk eszünkbe se jutott :)

de nem szánalmas, hogy beállítok egy szatyor kajával miközben a pénzért kuncsorog?

2015. okt. 26. 14:00
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy szánalmas! Az nem szánalmas, hogy egymaga 350 ezer forintból nem tud kijönni egy hónapban? Ugye, hogy ugye?
2015. okt. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!