Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Fiús anyósok válaszait várom?

Fiús anyósok válaszait várom?

Figyelt kérdés
Szeretnék érdeklődni, hogy kinek milyen érzései és tapasztalatai vannak amikor kiderül, hogy a fia számra már egy másik ember az első, akivel új családot kell alapítania. Arra lennék kíváncsi ( és tisztelet a kivételnek), hogy mi ez a sok negatív érzés a menyekkel szemben. Két emberen áll a dolog, de mégsem a menyekről írnak pszichológiai könyveket, hanem az anyósokról, ez bizonyított tény. Őszintén kíváncsi vagyok, hogy ki mit érez és, mi játszódik le ilyenkor az ember fejében? Vajon lehet egy szülő annyira önző, hogy a saját boldogságát előtérbe helyezni, mint belássa, hogy fia boldog? NÉLKÜLE! Köszönöm a válaszokat!

2015. nov. 4. 18:49
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
30-as jól leírta, szerintem is mindkét oldalon (anyós, meny) az a probléma, hogy érzelmileg a férj/fiú hová húzzon. Valóban természetesnek kéne lennie egy anyósnak (bármennyire is nehéz), hogy "elengedje" a fiát és tudomásul vegye, már nem ő egy család a fiával, hanem a feleség az új család. Én ezt elhiszem, hogy nem egyszerű. A nők szerintem féltékenyebbek, ezért hallani több ilyet női szereplőkkel, apóssal, vejjel kapcsolatban keveset. Én is most hasonló "vitában" vagyok anyósommal, mivel egy telken lakunk, anyósom próbálja ránk erőltetni magát, ha valahová megyünk. Példa erre, múlt hétvégén el akartunk menni vásárolni az ikeába. Anyósom "ravasz" tudja, hogy a fia nem akarja megbántani, ezért úgy tette fel a kérdését, hogy mikor MEGYÜNK az ikeába? A férjem már kész tények elé állított, volt is egy vitánk, mondtam, hogy ezt sürgősen állítsa le, mert én kettejükkel (vele és a lányommal) akarok programokat szervezni, nem szeretném anyósomat ott negyediknek. IDŐNKÉNT nem mondom, hogy nem lehet, nyilván lehet, mivel otthon van állandóan, kell neki egy kis kimozdulás. DE NEM MINDIG! És ez lenne a lényeg. Ráadásul nagyon felhúzott azzal, hogy úgy csűrte-csavarta a dolgot, hogy abból megtudjuk, mit AKAR ő. Mivel tudta, a fia nem mondaná neki ezek után, hogy ne gyere....
2015. nov. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim válasza:

Nem anyós vagyok, hanem a másik oldal, a fiatal feleség.

A párommal nagyon jól megvagyunk, szeretjük egymást. Számomra könnyebbség, hogy messze laknak a férjem szülei ezért csak 2-3 havonta megyünk el hozzájuk, és akkor is csak néhány órát vagyunk ott.

A férjem egyke, ezért természetes, hogy ragaszkodnak hozzá.

Sokat gondolkodtam azon, hogyan kerülhetnék közelebb anyósomhoz és apósomhoz. Voltak próbálkozásaim, de nem vezettek eredményre ( pl. sokszor elhívtam anyósomat jöjjön el velünk sétálni, el is jött... ma már nem hívom inkább mi sem megyünk).

Minden alkalommal amikor megkaptam az aktuális beszólást (pl. a fiam autóját használod) elengedtem a fülem mellett. Másfél év múlva elpattant a cérna és a férjem is megtudta hogy nincs minden rendben. Ő nekem is és a szüleinek is megmondta a magáét. Utána még rosszabb lett a helyzet, most már nyíltan teszik a megjegyzéseket, és már nem is csak egyet-egyet kapok. Most várom első gyermekeinket és az ő első unokáikat, bár ezt ők még nem tudják.

Törtem én is a fejem, hogy mi a megoldás. Arra jutottam, hogy nincs. Egyszerűen nem foglalkozom velük. Ha azt látják, hogy meg tudnak bántani annál inkább fogják csinálni. Jó úgy sem leszek soha az Ő szemükben, hiába van nekem is diplomám, lakásom, munkahelyem.

Koncentrálok inkább a férjemmel való kapcsolatomra, a terhességemre, a háztartásomra, a tanulásra. Az anyósom és az apósom ha nem akarnak velem jóban lenni akkor én ezt nem erőltetem. Természetesen Ők is beleszólnak sok mindenbe, amit igyekszem elfogadhatóvá korrigálni.

Nemrég rábeszélték a férjemet egy ház megvásárlására, amire nagyon sokat kell költeni. Persze pénzünk az nincs épphogy meg tudjuk venni. A férjem így is 10-12 órát dolgozik. Belementem, hogy megvegyük (az én pénzem is benne van az összes), de azt sikerült eltolni, hogy fel is újítsuk. Szóval nálunk is vannak harcok, de nem fogok velük nyílt vitába bonyolódni. Nincs nekem se kedvem se energiám veszekedni velük. Hogy mi lesz ha meglesznek az unokák? Nem tudom, mindig az éppen felmerülőt próbálom feldolgozni.

2015. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!