Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit szolnatok, ha a ferjete...

Ti mit szolnatok, ha a ferjetek/felesegetek egyszer kijelentene, hogy a szuleinek tartozasa van, ezert odaadja nekik az o havi keresetet?

Figyelt kérdés

Csak fogna a penzt, elvinne nekik. Azzal nem torodne, hogy mindket gyereke meg tanul, honnan fog penzt adni nekik, esetleg Karacsonyra mibol fog ajandekokat venni...

Es nagy valoszinuseggel a penzbol semmit nem fog visszakapni, raadasul a szulei olyanok, hogy soha meg egy 1kg lisztet se adtak neki/nekunk


2015. nov. 21. 11:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

ha ezt így kijelentette, hogy a saját fizetésével azt csinál, amit akar, nem dörgölted az orra alá, hogy az ő megélhetésének is vannak költségei?

pl. a fűtés, a villanyszámla, a tiszta ruha, a kaja?

ezekre mit mond?

mit fog szólni, ha kisebb adagot főzöl, és ha hazaér, nem jut neki?

vagy ha nem mosod ki a ruháit, de még csak mosóport sem veszel, vagy elrejted?

persze a házasság vagyonközösség is, ezért részedről sem lenne szép, DE: az ő részéről is nagy önzőség volt ezt megtenni, előzetes megbeszélés nélkül.

szóval tuti annyira felhúznám magam, hogy ha ő nem tesz be semmit a közösbe, akkor én se tennék. akkor majd meglátja.

ha ő nem ad a kajába, akkor én se, intézze mindenki a magáét.

mondjuk ez 2 felnőtt között még meg is oldható, de a gyerekek költségeit ki fogja fedezni?

2015. nov. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Közölném vele, hogy ha viszi a pénzt, vissza már ne is jöjjön, maradjon ott. Ugyanis ez nem így működik.
2015. nov. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 acelsziv ***** válasza:
96%
Következő munkanap reggel nyolckor már az ügyvéd ajtaját rángatnám, hogy mihamarabb beadja a vűlópert
2015. nov. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
94%

"o fizetesevel azt csinal, amit akar, fogta magat, es odaadta a penzt nekik"

Itt a kulcs. Akkor te is azt csinálsz a fizuddal, amit akarsz: amennyi idő kijön belőle, menjetek el gyerekekkel szállodába aztán meg a hónap többi részét töltsd a szüleidnél. 1 hét után rá fog jönni mindenre, amikor kong a hűtő és a kamrából is kiette az utolsó konzervet.

Ha nem kér bocsánatot és hív vissza, ne is menjél, add be a válást.

2015. nov. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
96%

"egyszeruen kijelentette, hogy az o fizetesevel azt csinal, amit akar"


Akkor a te fizetéseddel pedig te is azt csinálsz amit akarsz, nem vagy köteles eltartani. A gyerekek eltartása pedig mindkettőtök feladata, szóval csak annyit jótékonykodjon a saját fizujából, hogy a gyerekekkel járó költség felét ki tudja fizetni neked...

2015. nov. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%
váló ok !!!
2015. nov. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
93%

Kérdezném tőle, hogy biztos így akarja e, ha azt mondaná, igen, akkor megkérném, hogy csomagolja el a cuccait és költözzön a szüleihez. Én meg elmennék ügyvédhez, beadnám a vállópert. Nem csak hirtelen felindulásból tenném, de aki így gondolkodik, ilyet tesz ellenem, az mehet amerre lát, nem tudnék már úgy a szemébe nézni, kiábrándulnék belőle. Az a kérdés, hogy ez mikor jött elő, mióta tart. Ha csak úgy hirtelen pálfordulatot tett, akkor miért ez a hirtelen változás? Vagy már így megy jó ideje? Nem hiszem el, hogy egyik napról a másikra valaki így kiforduljon magából, hogy nem tudtad, hogy ilyen típus. Úgy értem olyan típus, akivel nem lehet megbeszélni, aki úgy gondolja, hogy a saját fizetése, akkor ő azt csinál vele, amit akar, aki így semmibe vesz...ezeknek már kezdettől fogva így kellett, hogy menjen. Szerintem eddig se beszéltétek meg, hogy kinek mi legyen a fizetésével, eddig is mindig azt csinálta, amit a fejébe vett, soha semmit nem beszéltetek meg stb...Mi mindent megbeszélünk, soha nem tiltjuk el egymást semmitől, soha nem volt gond, ki mennyit keres, nem kell engedélyt kérni, mi mégis mindig megbeszéljük ezerszer átnyálazzuk a lehetőségeket....ha most holnap ilyen kijelentést tenne, nagyon csodálkoznék és biztos, hogy utánajárnék, hogy miért ez a pálfordulat, mert valami óriásinak kellett, hogy történjen, hogy egyik napról a másikra semmibe vegyen engem és a gyerekeit...ilyen egyszerűen nincs indok nélkül...ha csak nem bekattant. De az is egy indok.

Szóval a kérdésem az, hogy milyen ember a férjed? Megbeszéltek mindent? Eddig hogy bántatok a pénzzel?

Gondolom sok-sok éve együtt vagytok, a gyerekek már majdnem felnőttek. Le kell ülni és megbeszélni, és felhívni a figyelmét arra, hogy ha nem hajlandó belátni a dolgokat, el fogsz válni, mert ha odaadja az egész fizetését az anyjáéknak, az azt jelenti, hogy te eltartod-ami oké lenne, ha azért lenne, mert ő indokoltan -saját hibáján kívűl-elveszítette a munkáját és el kell tartanod, de nem így történt-, és eltartani pedig nem vagy hajlandó és nem is kötelességed ilyen körülmények között. Tehát válsz.

2015. nov. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hú, ez nehéz ügy. Nem tudom, hogy a te esetedben mit lehet csinálni, de ha az én férjem csinálná ezt, én közölném vele, hogy jó, akkor éljen meg abból, amije neki van, én meg arra a hónapra átmennék lakni a szüleimhez, a saját fizetésemet meg a gyerekekre és magamra költeném. Egyszerűen nem is tudnék mást lépni erre, és nem érteném, hogy a férjem hogy lehet olyan hülye, hogy ezt megteszi, hogy nincs tisztában azzal, hogy kettőnk keresete szükséges ahhoz, hogy meg tudjunk élni.

Egyébként meg elbeszélgetnék vele arról, hogy felnőtt férfiként ideje lenne felfognia, hogy első sorban a saját családjáért (azaz értünk, feleségéért, gyerekeiért) tartozik felelősséggel, és csak utána a származási családjáért, azaz a szüleiért. Ha agyban nem tart ott, hogy mi legyünk az első, akkor menjen vissza anyucihoz.

2015. nov. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 acelsziv ***** válasza:
Na mi a fejlemény?
2015. nov. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!