Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Zavar, hogy sógornőm állandóan...

Zavar, hogy sógornőm állandóan az anyósomon lóg. Nem kellene, hogy zavarjon?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, mint egy "szép nagy család": párom, én, anyósom és sógornőm. És míg tőlem anyósom sokszor egy mondatot sem hallgat meg, sógornőm sokszor, amint hazaér a munkából, szinte rácuppan anyósomra, és órákon keresztül beszélget vele.

Én értem, hogy a lánya, és hogy ez emiatt természetes, de sógornőm szinte irányítja, korlátozza az anyját, anyósom teljesen úgy ugrál, ahogy sógornőm fütyül, és ez szerintem nemcsak anyósomnak nem jó, de a sógornőmnek sem.

Sógornőm szinte megtiltja, hogy az anyósom velem beszélgessen (ha mégis ezt tapasztalja, akkor kiakad, és veszekszik az anyjával), de természetesnek veszi, hogy anyósom az ő rendelkezésére áll.

Sógornőmmel nem jó a viszonyom, sok apróság miatt mérgesedett el a kapcsolatunk, de erről szerintem mindketten tehetünk (ő nem ismeri el a saját felelősségét és hárít).

Sokáig sokszor volt ebből konfliktusunk, mára már ezek lecsillapodtak, de csak azért, mert az én érdekeimet senki nem nézi, csak az övéit, ilyen áron van békesség. Szerintetek normális ez?



2013. máj. 6. 07:05
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Beszélgess anyósoddal, mikor nincs ott a sógornő, és nem kell vitatkozni,ennyi.
2013. máj. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek külön és probléma megdolva. Miért kell anyóssal meg sógórnővel lakni, ha egyszer nem jó a viszony??
2013. máj. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normalis, hogy az anya lánya viszony jobb, mint az anyós meny viszony. Nem kell feltekenynek lenni.

Költözzetek el, akkor javulhat a kapcsolat.

2013. máj. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Párom nem akar albérletbe költözni, mert hogy az szerinte felesleges pénzkidobás, itt meg csak a rezsit kell fizetnünk. Külön házat szeretne,mint ahogy én is, de ebbe még most nincs lehetőségünk belevágni, így marad az alkalmazkodás.
2013. máj. 6. 09:22
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Függetlenül attól, hogy kifizetitek a részeteket, még "idegenek" vagytok valaki más otthonában. Ezt ne szó szerint vedd, de annak, hogy a bérleti díjat nem kell fizetnetek, bizony ára van. "Nincs ingyen ebéd". Addig örülj, míg csak ennyire durvult el a viszony köztetek.


Nyilván irritál a kis dög, de neki úgymond "több joga van", hisz ő van otthon, az ő anyja. Mindemellett nem ártana őt is meghallgatni.


Egyébként is, az anya-lánya viszonyban te abszolút külső szereplő vagy.


Vedd ezt motivációnak, spórolj és rakj félre több pénzt, hogy hamarabb szabadulj. Idegen fészekből mindig lesz, aki ki akar túrni, ilyen az emberi természet. Nem egészséges felnőtt embereknek, külön családoknak egy fedél alatt élni, csak sajnos ma szinte nem lehet megélni máshogyan.

2013. máj. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!