Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha jó viszonyban lennétek a...

Ha jó viszonyban lennétek a nagyszülőkkel és együtt élnétek, elköltöznétek csak azért, mert "így illik"?

Figyelt kérdés

Külön van minden: konyha, bejárat, vízóra, villanyóra.


Az alsó szinten élnek a nagyszülők ketten, a felső két szinten pedig a szülők két gyerekkel.


Ha nektek így megfelelő lenne, nem lennének viták, kölcsönösen segítenétek egymást akkor elköltöznétek?


2015. dec. 1. 13:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Jól értem, hogy ez egy kétgenerációs ház? Van külön, saját életteretek, saját háztartást vezettek, stb. Mert ebben az esetben nem illem kérdése az elköltözés, ezt a házat erre tervezték, így praktikus, semmi értelme nem lenne onnan elmenni, ha mindenki jól érzi magát ebben a közegben, és önálló, külön családként is tudtok funkcionálni.
2015. dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért költöznék el, mert el akarnék költözni. Nem szívesen laknék másokkal együtt, akármilyen jó is a viszony.


Illiknek ehhez semmi köze, nekem erre lenne igényem.

2015. dec. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Elkoltozni az onallosag, sajat haztartas miatt szoktak, nem azert mert hatukkozepere se kivanjak mar a szuloket.

Ha a kulon eletter megvan, es nem folynak bele a maganeletetekbe, akkor nem latom mi ebben a gond.

2015. dec. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

Mi az, hogy "illik"?

Nagyon sok család, ahol az együttélést nem muszájnak érzik, ma is igyekszik megoldani többgenerációs házzal az együttélést.

2015. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Ez így teljesen normálisnak tűnik, ha még segíteni is tudjátok egymást, akkor meg főleg.
2015. dec. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Ők nem akarnak költözni, a nagyszülők sem szeretnék. Megvan az önállóság, van hogy napokig nem találkoznak, a nagyszülők nem szólnak bele az életükbe.


Egyébként testvéremről van szó. Új munkahelye van, ott mondják neki hogy ez milyen furcsa, már rég el kellett volna költözni. De hogy miért, azt nem tudják megindokolni.

2015. dec. 1. 13:30
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a munkatársaimnak nem tetszik, hogy hol lakom, biztos hogy meg sem fordulna a fejemben a költözés. Tulajdonképpen mindenkinek jó így, miért is kellene költözni. Nem ők az egyedüliek, akik így élnek. Személy szerint én nem preferálom, de mindenki úgy él, ahogy neki tetszik, és ahogy a lehetőségei adják.
2015. dec. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fura lenne ez a közelség. De talán azért mert anyukám tuti, hogy nem bírná ki, hogy naponta ne jöjjön át :) Mások szüleivel meg még kevésbé szívesen laknék ilyen közelben. De nem kell elköltözniük. Egyébként értem, biztosan jó, hogy tudnak vigyázni az unokákra ott helyben, nem kell cuccolni nagyon. Meg nyilván ahogy idősödnek egyre több segítségre van szükségük és azt is egyszerűbb így helyben megadni, mintha nem ott élnének.
2015. dec. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

Meg egy udvarban sem laknék 2 különálló házban! Meg ezomszednak sem jo közeli rokonal lenni.

Ugyis problema vita lesz bármiből.

Foleg igy hogy az idős"nagyszuloknek"mas elvárásaik vannak.

Pl gyerekek hangosak vagy epp egyszerre megyen a számítógép es a tv stb...sorolhatnam a végtelenségig.


En nem költöztem soha a családdal egybe es nem is adnám a kulon önállóan életemet meg akkor se ha epp egy albérletet kéne fejtartani!


Hisz alkalmazkodnotol kell az idős nagyszulokhoz es a vita vegen mindig nékik lesz igazuk hisz az ők házuk es nem a tietek !!

Par hónapig talan mukodik mesebe illő csalad stb...de hosszabb honap evek elteltével roszabbodni fog!! Ahol nektek szavazati jogotol =0val!

2015. dec. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
95%

ma 13:43

Mindenki magából indul ki. Abból, milyenek a szülők és milyenek a szülő-gyerek kapcsolatok már felnőtten. Sokan vannak olyan véleményen, mint te. Viszont magam is ismerek nem is egy olyan családot, ahol gond nélkül működik az együtt élés.

2015. dec. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!