Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti együtt karácsonyoznátok az...

Ti együtt karácsonyoznátok az anyósotokkal, aki alkoholista, és nagyon csúnyán szidalmaz folyamatosan? Beengednétek (több napra) az ünnepre való tekintettel? Mert én nem szeretném, de nem tudom, hogyan beszéljem ezt meg a párommal.

Figyelt kérdés

2015. dec. 2. 13:23
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont azt mondja, hogy négyszemközt számonkéri mindig. De ebben a témában soha nem jutunk egyről a kettőre. Szerinte " akkor is az anyám" szerintem pedig nem kellene azt hallgatnom napokig- hetekig hogy ci**** ku*va vagyok, stb."


Ez nagyon durva. És évek óta megy. Most vagy véget vetsz ennek, vagy a gyerekeid előtt is lekurv.zhat majd, és a párod rá sem szól? Egyébként mióta vagytok együtt? Másban is megkeseríti az életedet? Más problémátok nincs anyóson kívül? Egyébként bármiben szembe mer szállni az anyjával?


Mit tennék? Elmondanám, hogy nem tűröd, hogy bárki az otthonodban így beszéljen veled. Mivel eddig nem tette meg, hogy a jelenlétedben megvédett volna, két lehetőség van. Az egyik, hogy meglátogatja, mert az anyja, a másik, hogy ha ide merészeli hozni, akkor te elmész. Karácsonyra minimum, de esetleg gondolkozzon el egy kicsit a dolgokon.

2015. dec. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
A férjednek igenis ki kellene állnia melletted. Hogy négyszemközt beszéli meg vele, az egy dolog, de sajnos hasztalan. De hogy évek óta kitesz ennek, azért azon elgondolkodnék. Megmondanám neki, hogy NEM, és kész. Kicsit elgondolkodhatna azon, hogy hogy viszonyul hozzád. Látogassa meg ő az anyukáját.
2015. dec. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
háát ha balhé lesz akkor balhé lesz és akkor mi van? hisz úgyse kedvel téged, akkor mit számít ha még jobban utál?letojnám milyen balhét ver a párod(nekem úgy tűnik nem a férje) pedig csak szövegel neked, hogy anyjával lerendezi, mert szerintem meg se nyikkan. Ha pedig ilyen durva beszólásnál nem véd meg téged akkor a helyedben hagynám a fenébe a kapcsolatot.
2015. dec. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
93%
Szilveszterre hívjátok meg és amikor megérkezik közöld pároddal h te anyukádnál/barátnődnél stb... szilveszterezel, magukra hagyod őket, hogy ápolhassák az anya-fia kapcsolatot:) Szenvedjen vele a párod, ha majd nem tartod a hátad és rá zúdul minden neki is elege lesz.
2015. dec. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
95%
Elvileg a karácsony a feltétel nélküli szeretetről szól(na). Beszéld meg a fiával, hogy ennek kölcsönösek kellene lennie - a ti vendégetek, de neki is a szeretetről kéne szólnia felétek. Beszéld meg vele, hogy mit tegyetek.
2015. dec. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk még házasok, 7 éve élünk együtt. Ezen az egy dolgon kívül minden rendben van. De nekem ez is hatalmas probléma. Egyszerűen nem értem, hogy miért nem áll ki mellettem. Eldöntöttem, hogy lesz ami lesz, idén karácsonykor nem engedem be az anyját. Ha ez lesz az utolsó ünnepünk együtt, akkor is. Különben Őt is szidalmazza (nem is akárhogy) de mivel így nőtt fel, úgymond " megszokta". De attól még engem megkímélhetne. A másik dolog, hogy azt hiszi, hogy azzal segít az anyján, ha hagyja inni. Bele sem merek gondolni, mi lesz, ha a 30 év masszív italozás után egyszer lerobban.
2015. dec. 2. 14:35
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, hogy miért javasolnak neked kompromisszumos megoldásokat...már így is túl sokáig tűrtél.


Szerintem egy ennyire elfajult helyzetben csak az ultimátum a megoldás. Mondd meg a párodnak, hogyha nem áll ki saját maga mellett és melletted, akkor fel is út, le is út.

2015. dec. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

ha majd nem lesz pénze akkor meg hozzátok költözteti?

párod lapít és anyját védi. de akkor lakjon vele

2015. dec. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
80%

Beszéld meg pároddal azt, hogy te nyíltan nem kedveled az anyját, mert szidalmaz, és mivel Te a saját családodtól nem ezt szoktad meg, ezért nem tudod ezt hozzá hasonlóan érzéketlenül kezelni.


A végén belemehetsz annyi kompromisszumba, hogy anyós csak 25-én v. 26-án egy ebédre és vacsorára legyen nálatok, oda-vissza (vagy állomástól-állomásig) párod fuvarozza. Max. kompromisszum meg az legyen, hogy egy éjszakát nálatok tölt.


Ez alatt a rövid idő alatt meg menjen a füled mellett minden beszólása, ne is reagálj ezekre (éppen úgy mint, amikor egy fogyatékos hülye v. részeg hajléktalan szólogat be utcán, akkor is szó nélkül elmegyünk mellette).

2015. dec. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha az év 362 napjában szidalmaz, alkoholista, akkor mit vársz tőle a maradék háromban? Szentté lesz? Az "ünnepre való tekinettel"?


Ha pedig nem szeretnéd, akkor nem maszatolni kell, hanem egyenesen közölni a pároddal az akaratodat és aztán leülni megbeszélni a helyzetet. Ketten csak kisütöttök valami okosat.

2015. dec. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!