Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti együtt karácsonyoznátok az...

Ti együtt karácsonyoznátok az anyósotokkal, aki alkoholista, és nagyon csúnyán szidalmaz folyamatosan? Beengednétek (több napra) az ünnepre való tekintettel? Mert én nem szeretném, de nem tudom, hogyan beszéljem ezt meg a párommal.

Figyelt kérdés

2015. dec. 2. 13:23
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Az fix, hogy az első olyan jelzős beszólásnál, amit írsz, nyitnám az ajtót és férjemnek mondanám: vagy anyád vagy én. És ha anyja marad, én mennék. Nem tűrném.
2015. dec. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
16%

20-as voltam, most látlak:


"Nem vagyunk még házasok, 7 éve élünk együtt. Ezen az egy dolgon kívül minden rendben van."


Ez a legnagyobb probléma. A pasid nem téged választott, hanem az anyját. Ha nem vesz el, (pláne úgy, hogy gyereked is van tőle!), akkor az lélektanilag azt jelenti, hogy nem köteleződött el melletted - nem is csoda, ha HAGYJA, hogy anyja aljas legyen veled, hiszen mindenben az anyja az első - nem te.


Én a helyedben egyetlen karácsonyi ajándékot kérnék tőle: házasságot. Lehet öt fős is, lehet ott anyós is, pikk-pakk el lehet rendezni, külön kérvénnyel, ha jól tudom.

2015. dec. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem engedném! Még a testvérem is kétesélyes hogy jöhetne szentestézni, egyfolytában a telefont nyomkodja és k@@anyázik,ha pedig nem, akkor meg panaszkodik mindenről, semmi nem tetszik neki.

A párod is nehéz eset, neki ez a normális,nem látja hogy ez téged bánt... Nem hinném, hogy vesződnék velük.

2015. dec. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem. Inkabb karacsonyoznek egyedul, jol bekajalva, filmezve, a kedves parod meg menjen hallgatni anyuci szidalmazasat, ha ennyire ragaszkodik hozza.


Bar erosen elgondolkodnek, szeretnek-e valaki olyannal lenni, aki hagyja, hogy igy banjanak velem, es eszebe se jut kiallni mellettem, raadasul meg hazudik is rola.

2015. dec. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
82%

Hasonló helyzetben vagyok, de ha nem lennék abban, biztosan én is azt válaszolnám, hogy hagyd ott, stb. Mert aki nincs ilyenben benne az nem tudja, hogy milyen nehéz kezelni ezt a helyzetet.

Nálunk annyi a különbség, hogy nem lek.urváznak, hanem állandóan cinikus megjegyzéseket tesznek, mindenért engem hibáztatnak ami a férjemmel történik, történeteket találnak ki rólam, a családomat kritizálják, vagy éppen megpróbálják megakadályozni az esküvőnket.

Az igazat megvallva könnyebb lenne ha anyós, vagy após lek.urvázna, mert akkor jogom lenne nyílt színen elküldeni őket melegebb éghajlatra.

Az én férjem is kiáll mellettük, nem szól rájuk soha, állítólag négyszemközt megbeszéli velük ezeket a dolgokat. Viszont a férjem alapesetben le se sz.arja a szüleit, fel sem hívja őket, néha valamilyen ünnepre átrángatnak minket, de abszolút nincsenek jó viszonyban. Úgyhogy én azt gondolom, hogy ameddig a mi kapcsolatunk a férjemmel működik, a szüleivel való kapcsolata pedig egyáltalán nem, addig én vagyok nyerő helyzetben. Nem mondom, hogy egyszerű, volt olyan amikor majdnem elváltunk a hülye szülei miatt, de meg kellett értenem, hogy ő egy dolgot ad meg nekik a tiszteletet, hogy felnevelték, de emberként nem kíváncsi rájuk, konfrontálódni viszont nem fog velük, mert ez fárasztja a férjemet, tényleg kimondottan nehéz anyósékkal szót érteni, szerintem senki nem akarna leállni velük veszekedni. Úgyhogy el kellett fogadnom, hogy vagy nem fog megvédeni, vagy csak nagyon mérsékelten, a családi találkozókat pedig igyekszem minimálisra csökkenteni, nekem is muszáj alkalmazkodni, mert bár a férjem sem ilyen szülőket szeretne valószínűleg, ezek jutottak és nyilván valamilyen szeretet, illetve tisztelet megvan a férjemben irántuk, ezt nekem is tiszteletben kell tartanom.

2015. dec. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, ha nem kapok tiszteletet, nekem sem kell adnom. Pedig jó nevelést kaptam. Nem tudom tolerálni és kész. Főként azért, amit Te is írtál, hogy egyébként meg jó viszonyban sincs az anyjával. Akkor miért ragaszkodik a közös ünnephez? Minden évben balhé van. Nem is akármilyen. Azért mert ünnep van, nem kellene megjátszani, hogy minden ok. Egyébként a folyamatos részegség, és a szidalmazás mellett teljesen antiszociális is. Ritkán tisztálkodik, a konyhában csak kárt okoz, tehát minden jegyét hordozza az alkohol okozta leépülésnek. Úristen, ha látnátok, hogyan él. Nem találok rá szavakat. És megint én engedjek, a béke kedvéért?
2015. dec. 2. 15:44
 27/33 anonim ***** válasza:
13%
Azt csinálsz, amit akarsz. De azt meg kell értened, hogy azért engedi be az anyját, mert ő nevelte fel és nem akar kegyetlen lenni vele, nem akarja, hogy szenvedjen. természetesen rá kellene szólnia, hogy ne szidalmazzon téged, de valószínűleg úgysem lenne értelme, ezért nem teszi. Az anyja nem fog megváltozni, így, hogy alkoholista, így meg pláne nem. Te tudod, hogy neked mi fér bele, vagy milyen kompromisszumot tudtok kötni a pároddal. Én biztosan megpróbálnám azt a feltételt szabni, hogy ahogy káromkodás van, ami ellened irányul, azonnal szóljon rá az anyjára. Ha nem így történik, akkor már simán mondhatod, hogy karácsonyozzanak együtt és te is a saját családoddal, én is ezt teszem, de másnap átmegyek ebédre, hallgatom a megjegyzéseket, utána lelépünk. Valamennyire kell engedni, de csak te szabhatod meg, hogy kivel akarsz együtt lenni és mit tolerálsz és mit nem.
2015. dec. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Még sosem karácsonyoztam az anyósommal. Amióta együtt vagyunk(25 év), a szenteste a miénk, másod és harmad napon elmegyünk a nagyszülőkhöz.

Ha távolabb laknánk, akkor ajándékot küldenénk.

Senki sem alkoholista, senki se szid nálunk senkit, mégis.

A Te helyedben semmiképp sem engedném be, vagy ha rákezdi a műsorát, elmennék.

2015. dec. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Fogadják be azok, akik azt írták hogy így úgy csakmpár órára fogadd be meg csak egy napra. Nem. Ne engedd be! Ennyi idő után itt az ideje hogy anyuci pici fa színt valljon,kivelmis képzeli a továbbiakat: veled vagy anyuval.
2015. dec. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
31%

29 Nem olyan egyszerű az. Az én férjem is majdnem belekattant ebbe, hogy anyóssal csatároztunk, hogy ki a fontosabb neki. Ez egy baromság, én fontos vagyok neki, ezért vett feleségül, az anyja meg világra szülte, utána pedig szarul nevelte, ezért rossz a kapcsolatuk, de nem akarja attól még, hogy az anyja végigzokogja a karácsonyt, mert ő nem megy át, "mert engem választ" és tudod mit én sem akarom, ebből a kettőből (feleség, anya) nem lehet választani, ő az anyja, mindig lesz közük egymáshoz, nekem is jobb, ha nekik jobb a kapcsolatuk és ettől normálisabb a férjem és anyós sem baromságokkal traktálja a férjemet. Nem kell senkit válaszút elé állítani.

Persze az nonszensz ha tényleg ennyire csúnyán beszél az anyós a kérdezővel, én is elvárnám, hogy ezt azonnal állítsa le a férjem, sőt nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy 7 éve minden karácsony azzal telik, hogy a kérdezőt k.urvázza az anyós és a férj egy szót sem szól erre.

2015. dec. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!