Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Komolyan ingyen kellene...

Komolyan ingyen kellene dolgoznom az apósomnak?

Figyelt kérdés

Apósoméknak van 22 hektár szántóföldje. Ez kivolt adva bérbe, de most lejárt a bérleti szerződés és nem hosszabbítja meg hanem kitalálta, hogy majd ő fogja műveltetni. Mi mezőgazdasággal foglalkozunk aztán arra gondolt, hogy majd mi fogjuk ezt bérmunka formájában csinálni. Ezzel nem is lenne probléma a gond csak az, hogy nem tudunk az árakban megegyezni. Ő ezt kb úgy képzeli, hogy üzemanyag áron fogjuk csinálni. Én meg mondtam neki, hogy ezt felejtse el, de nagyon gyorsan. Reális piaci árakat mondtam neki. Aztán most én vagyok a fő szemétláda. Apósom, anyósom megharagudtak rám, hogy én milyen kapzsi vagyok és, hogy rajtuk akarok "meggazdagodni". Barátnőm az éppen nem haragszik, de mondogatja, hogy azért ne annyiért dolgozzak már nekik mint másoknak. Mondtam apámnak, hogy emezek hogy képzelték ezt. Az csak röhögök meg legyintett egyet, hogy "városiak". Meg mondta, hogy megne próbáljam annyiért elvállalni mint ahogy ők gondolják. Én nem értem ezt tényleg, hogy képzelik. Ez üzlet. Itt nincs család meg barátság szerintem. Viszont azt sem akarom, hogy teljesen megromoljon a kapcsolatunk emiatt. Szaré, húgyé nem fogok dolgozni ha a fejük tetejére állnak akkor se, de arra gondoltam azért engedek valamit. Olyan 5-10%-ot. Ez szerintem korrekt lenne, de előre látom, hogy ezt is sokallni fogják.


Szóval szerintetek egyáltalán jogos el az elvárásuk? Illetve, hogy lehetne megoldani ez a helyzetet, hogy a béke azért megmaradjon?



2015. dec. 3. 16:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
78%
Inkább többet kéne fizetniük a piaci árnál, azzal is segítenének benneteket.
2015. dec. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen megértelek, hiszen amíg ott dolgozol, nem tudsz normál fizetős munkát elvállalni, kvázi olyan, mintha pénzt adnál nekik csak úgy.

A 10% teljes korrekt engedmény.

2015. dec. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%
gondolom az ingyen és a te ár-elképzelésed közt még rengeteg variáció van. ha nem tudtok megegyezni, hogy mindketten jól járjatok, akkor ne vállald el a munkát. én legalábbis így gondolom.
2015. dec. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
13%
figyelj hát apósód jóba akarsz vele lenni ..engedj neki valamit és azzal a feltétellel h megcsinálod neki olcsóbban de nem a saját munka idődből... szabad idődből is csak kevesebbet fogsz rá szánni ...és úgy engedd neki le az árakat és azt elfogja fogadni
2015. dec. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
56%

Én is vállalkozó vagyok, ha családtagnak, közeli ismerősnek kell megcsinálnom valamit, én is minimális pénzt kérek érte, nem a piaci árat. Tehát ilyen szempontból jogos az "elvárás". Viszont azt sem szeretem, ha az emberek elvárnak valamit, mert nekik az JÁR...még egyszer-egyszer rendben is van, de gondolom egy földterület műveltetése nem kis munka, és folyamatos.


Szóval én azt mondom, a kettő közt van az igazság, legyen belőle hasznod, de ne kezeld őket átlagos ügyfélként, főleg, ha amúgy jó a viszony.

2015. dec. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
67%
Mi lenne, ha a támogatási összegért cserébe művelnéd? Ha fiatal gazda vagy, akkor 22 hektár után már szép pénz jár, főleg ha beleszámolod a teljes birtokba. Ha zöldséget vagy pillangós növényt termesztenétek, akkor még magasabb a támogatás. Apósod így fizet is meg nem is, és ti is jól jártok.
2015. dec. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem egyszerűen ne dolgozz neki, sosem jó az ilyesmi a családban, majd utána jön azzal, hogy nem úgy végzed a munkát, mint ő gondolta, jobb hagyni az ilyesmit és más, idegen embernek dolgozni.
2015. dec. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
88%

Neki kéne művelni a földet :D

Egy hétig bajlódna vele, hamar belátná hogy szívességnek egy "kicsit" sok meló

2015. dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
86%
A végén úgyis csak annyit fog fizetni, amit ő gondolt, mert hát a család, meg ő csak segíteni akart, stb. Ha elvállalod, akkor csakis komoly szerződéssel, és a pertől se riadj meg, ha nem fizet, vagy egyszerűen ne dolgozz neki.
2015. dec. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
83%
Nézd meg hogy érdemes-e bérbe venni tőlük a földet. Ha igen, akkor ajánljál nekik méltányos bérleti díjat, ez esetben már Te kapod a föld után járó támogatásokat is. Ha viszont nem, vagy ez nem jó nekik, akkor mondd nekik nyugodtan, hogy műveltessék mással a földjüket.
2015. dec. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!