Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Bunkóság, ha nem megyek...

Bunkóság, ha nem megyek "haza" a párommal?

Figyelt kérdés

A szüleimnél lakunk, a párom szülei 50 km-re. Kb. 1,5 hónapja nem volt otthon, mert sose jött úgy ki, hogy szabad lett volna a teljes hétvége. Párom ma munka után át akar menni és holnap visszajönni. Úgy volt, hogy én is megyek, viszont este picit összevitatkoztunk és kijelentettem neki sajnos, hogy nem megyek, mert nem tudom elviselni az apját. :(

Tényleg olyan szinten irritál, hogy akárhányszor ott vagyunk, én a párom szobájában kuksolok.

Akármennyire is igyekszem, nem megy 36-48 órán át a jópofizás. Mondtam neki többször, hogy miért nem ugrunk át csak pár órára 2-3 hetente, de azt mondja, annak nincs értelme.

Azt is mondtam, hogy 2,5 év után, meg így, hogy nálunk lakik, talán ideje lenne a szüleinket összeismertetni, és akkor ők is átugorhatnának akármikor, mert a szüleim biztos, hogy bármikor szívesen látnák őket, de arra is mindig azt mondja, hogy majd.

Ráadásul "anyósom" elfelejtette már megint a szülinapom, pedig nem egy bonyolult dátum, dec. 6...

Tudom, nem nagy ügy, de rosszul esik, hogy a páromat mindig felköszöntik a szüleim, de még a nagyim naptárában is benne van a dátum, még vmi ajándékot is adnak mindig, engem pedig még soha nem köszöntött fel szóban sem, miközben a lányuk párjának ajándékot is szoktak adni.

Mit csináljak? Csak hisztizek? Átmenjek a párommal?


2015. dec. 12. 07:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%

1. Arol, hogy milyenek a párod szülei, ö nem tehet, de ettöl még neki szülei és érthetö, ha ragaszkodik hozzájuk.


2. Az, hogy a te szüleid mások, az ö dolguk, nem lehet mindenki egyforma.


3. Az, hogy a párod szülei nem figyelnek a különféle alkalmakra - van, akinek ez nem fontos.


4. Azzal, hoyg ilyen ellenséges vagy velük szemben, én megértem, hoyg nem akarnak veled jópofáskodni meg ünnepelni.


5. Az érthetö, ha a párod nem csak pár órát akar nagynéha a szüleivel lenni, föként, hogy a tieiddel folyamatosan együtt vagytok.


6. Igen, nagyrészt csak hisztizel, ha te elvárnál tölük ezt-azt, akkor azért neked is illene valamit tenni a jó kapcsolat érdekében!

2015. dec. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
Arol = Arról
2015. dec. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Mi a gond azzal, ha szeretném, hogy szóban felköszöntsenek úgy, hogy a lányuk párjának tizenezres kerti szerszámokat vesznek szülinapjára?

És miért nem lenne jobb 2-3 hetente 4-5 órára átmenni, mint 1,5-2 havonta 1,5 napra? Szerintem több lenne az effektíven együtt töltött idő, de mindegy.

Az esti kifakadásom meg azért volt, mert nem szeretem, hogy a párom mondogatja, hogy milyen idgesítő anyukámnak ez meg az a szokása. Én egy rossz szót nem.mondtam eddig a szüleiről és alàírom, hogy vannak a szüleimnek idegesítő szokásai, de amíg itt lakunk, "etetnek", és mindezért egy fillért sem kérnek, nem hiszem, hogy a párom részéről jogos a morgolódás, hogy az egyik lábast miért egy adott helyre rakja mindig anyukám.


Én viszont tűrjem, hogy az apja egyfolytában cseszeget és beszól nekem?

2015. dec. 12. 07:38
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem mennék a helyedben. Ha az apja folyton szekál ezt a párodnak is látnia kell és illene téged megvédenie. Ha nem teszi akkor pedig ne menj. De mondd el a párodnak, hogy már veled él, te vagy a családja, szóval nem hagyhatja annyiban a piszkálódást. Megértem, hogy rosszul esik, hogy nem köszöntenek fel, de valószínüleg ez nem fog változni. Abba pedig, hogy édesanyád hova rakja a saját edényeit a saját házában a párodnak nincs joga beleszólni, vagy morgolódni, főleg úgy, hogy ilyen jo emberek a szüleid. Legyen inkább hálás. /anyósom eladta a fejünk felől a lakást 1 héttel a szülés előtt 50-50% párom és az anyós része, csak az a fránya özvegyi jog/ Beszéld meg a pároddal, ha nem ért eggyet veled akkor ne menj, senkinek nem kötelessége hallgatni ahogy beszólogatnak neki, főleg akkor ha a párja nem áll ki mellette.

28/N

2015. dec. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
15%
A párodnak ahhoz mi köze, hogy a te szüleid és nagyszüleid téged nem köszöntenek fel?
2015. dec. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
18%
Teljesen megertelek. Micsoda szemétség, hogy a párod megjegyzést mer tenni anyad idegesítő szokasara és hogy mer felháborodni azon, hogy te ki nem állatod az apját. Ilyen baromságot meg, hogy nem pár órát akár a saját szüleivel tölteni. .. Nem is értem, hogy miért nem akar nonstop a te szüleiddel lenni. A születésnapod meg, hat nem is értem, hogy lehet elfelejteni, december 6 nemzeti ünnep. Ráadásul a nem hisztis sógor jelölt ajándékot is kap, neked meg semmi....
2015. dec. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

"olyan szinten irritál, hogy akárhányszor ott vagyunk, én a párom szobájában kuksolok" vs. "egy rossz szót nem.mondtam eddig a szüleiről" - csak én látok a két mondatrész között némi ellentmondást???


Ha "csak a párod szobájában kuksolsz" az egész ott töltött idő alatt, akkor

- csak feltűnik a párodnak, hogy nem csíped a szüleit, és ez biztos rosszul esik neki + elrontod az ő ott töltött idejét is

- feltűnik a szülőknek is, és lehet, hogy nekik is (legalább egyikőjüknek) rosszul esik. Ha ilyen rossz a viszonyotok, milyen alapon várnád el, hogy felköszöntsenek (vagy még ajándékot is vegyenek)?


Igazán megerőltethetnéd magad egy kicsit a párod kedvéért. Ne csak elmenj, igenis viselkedj rendesen, amíg ott vagy, azaz ne ülj duzzogva, felhúzott orral a párod szobájában. VAGY ha tényleg olyan elviselhetetlenek, akkor ne menj, de akkor vedd számításba, hogy ez a kapcsolat hosszú távon nem fog működni...

2015. dec. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

1,5 évig tűrtem és jópofiztam, de amikor tavaly karácsonykor beleverte az apja a csúfot az ajándékomba, amire szó szerint azt mondta, hogy mekkora szar, akkor azt mondtam, hogy elég. És minden ebéd alkalmával végig csesztet, hogy minek eszek uborkát, azzal szar, miért nem eszek uborkát, anélkül szar, miért olyan keveset eszek, mi talán kaviárt eszünk otthon és büdös nekem az ő kajájuk, amikor én főztem náluk, akkor mi ez a szar, stb. Ha vittem sütit, amilor mentünk, amit csak az ő kedvükért, csak nekik sütöttem, szintén 2 opció volt, vagy ránézésre szarozta le, vagy kóstolás után.

SEMMI nem jó neki, de én egy szót sem szóltam, csak felmentem a szobába.

És igenis, ne szóljon már be a párom az anyukámnak a saját házában, miközben ki van nyalva a segge. És oké, hogy anyukámnak be lehet szólni, mert nem veszi magára, sőt, poénosan szól vissza, de azért ne napjában 3x már, meg had pakolja már oda a cuccait a saját konyhájában, ahová ő szeretné. De egyébként ezt megbeszéltük a párommal és igazat adott nekem.

2015. dec. 12. 08:44
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem a szüleim nem köszöntöttek fel, hanem az anyukája. :)
2015. dec. 12. 08:46
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

remélem a kérdező #8 válasza után néhányan elgondolkoznak, mekkora hülyeségeket írtak ide.

komolyan mondom, itt rendesen azt várják az emberek, mikor ír már ki valaki egy kérdést, hogy aztán jól lefikázhassák és akkor már a napi fél sikerüket el is érték.

szánalom az egész alakulat.

a kérdésre válaszolva, ha ekkora suttyó és paraszt apósod, akkor egy percig nem kéne kételkednie a párodnak azon, hogy miért nem kívánkozol egy levegőt szívni velük.

ilyen emberekre még az "illik" miatt sem lenék kíváncsi, szóval jobban teszed ha szépen elmagyarázod a szülőknek és a fiacskájuknak, hogy ez így nem mehet tovább.

ha pedig a párod nekik ad igazat, ergo nem áll ki melletted, akkor onnantól kezdve fel is út le is út.

azért elképesztő, hogy vannak ilyen taj paraszt lények...hihetetlen.

2015. dec. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!