Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem önző szemét dolog, ha...

Nem önző szemét dolog, ha valaki kisajátítja a háza előtti területet, hogy ne tudjon senki oda parkolni a háza elé?

Figyelt kérdés

Láttam már sokszor, hogy az illető kertes házban garázsban parkol ugye, de a háza előtti terület ami a kerítés, és az út között van, az ki lett sajátítva, hogy ne tudjon senki oda parkolni.

Pl fát ültetett, oszlopokat tett le, vagy felszorta kaviccsalm, és oszlopokkal kerítette el meg lánccal.

Nem bunkóság ez egy kicsit? Az tudtommal közterület, ami a kerítésén kívűl van!

És főleg egy szűk utcában ilyet csinálni, ahol amúgy is nehéz leparkolni, ha az ember megy egy rokonához, hova tegye a kocsit?



2013. dec. 19. 07:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

A rokon háza elé vagy az udvarába.

Felénk is minden ház előtt van kiskert. Így szebb és rendezettebb az utca. Aki kocsival jön hozzánk, az vagy a kapubejárón, vagy ha hosszabb időre jön, az udvarban parkol.

2013. dec. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%

Nem csak hogy önző dolog, de büntetendő is. A közterület nem tartozik a házához, nem az övé. Arról nem is beszélve hogy akadályozza a mentők, rendőrség és tűzoltók munkáját is..(sose lehet tudni, hogy nem-e éppen oda parkolna egy mentő)

Le kell fényképezni a helyet, és panaszt kell tenni az önkormányzatnál. Ők majd kötelezik a lakót arra, hogy mindent tüntessen el.

(a szembe szomszédom hatalmas kövekkel zárta el a háza felőli oldalon az utat, hogy senki ne parkoljon le oda. 1 hónappal később az összes követ el kellett vinnie. )

2013. dec. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ, hogy hogy van szabályozva. Sok településen a járda és az úttest közti területet a házban lakók használhatják kertként. MEg nem mindenütt a kerítésnél van a telekhatár.


Egyébként meg az jogos, hogy a ház elötti részt ne parkolják végig idegenek, föként hogy a legtöbben a járdára is felállnak, és így a gyalogosoknak nincs helye elmenni. Ha rokonokhoz jönnek valakik, azok a rokonhoz illetve ö elé parkoljanak.

2013. dec. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

"És főleg egy szűk utcában ilyet csinálni, ahol amúgy is nehéz leparkolni, ha az ember megy egy rokonához, hova tegye a kocsit?"


A rokon háza elé vagy a kertjébe, ne mások elé.

2013. dec. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
te is utálnád,ha mindenféle jött ment alakok a házad előtt parkolnának,csapkodnák a kocsiajtókat,még éjszaka is,
2013. dec. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ajtócsapkodás? Ugyan már! A kukásautóra is kirohansz üvöltözve, hogy "kuss legyen!!"?


És ha annak a rokonnak nincs helye a háza előtt? mert ott járda, villanyoszlop, vagy valami?

És az udvarán meg bent a saját kocsija?

2013. dec. 19. 08:41
 7/16 Nádszálkisasszony ***** válasza:
96%
Én se örülök amikor elén állnak, mi meg a saját autónkkal nem tudunk hova parkolni, vagy a vendégeink. Ültettünk bokrokat, tettünk le sziklát. Az előttünk lévő rész nem közterület, mi tartjuk rendben, ott mi parkolunk és nem másnak van fentartva. Hogy nálatok mi a szokás azt nem tudom, de nálunk így van.
2013. dec. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
98%

Nem, nem önző!

Az önkormányzat még abba is beleszól,hogy hogy csináltathatom meg a házam előtt közterületet. Persze, havat lapátolni nem jön senki!

De már megcsináltatom, akkor azok álljanak oda autóval, akiket mondjuk én meghívok magunkhoz!

2013. dec. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 JulesM111 ***** válasza:
15%

Önkormányzati rendelet, egyéb jogszabályok pontos ismerete nélkül kérdem, nem mindegy mit csinál a saját háza előtt?


Ha eléd merészel evégett valaki parkolni, és tényleg zavar téged a mozgásban, akkor kérdd meg, hogy keressen másik helyet, de ez nem a szomszédodban keresendő probléma.

2013. dec. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%
Nem önző dolog, én se örülnék, ha valaki odaállna a házam elé, és én nem tudnék ki-be hajtani az autómmal.
2013. dec. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!