Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Első alkalommal hogyan viselke...

Első alkalommal hogyan viselkedjek?

Figyelt kérdés
Első találkozás lesz a barátom anyukájával, akivel egy éve vagyunk együtt. Egy ideig nem beszéltek egymással, amit tulajdonképpen én oldottam meg,de ő erről nem tud semmit. Nagyon érdeklődik felőlem, de fura, hogy eddig nem említette, hogy találkoznunk kéne. Nekem ha lenne egy fiam azonnal szeretném látni a barátnőjét...na mindegy. Fogalmam sincs milyen, mit szeret, a barátom nem hajlandó róla beszélni. Azt se tudom hogyan kéne felöltöznöm, tudom, hogy adjam magam, de azért szeretnék megfelelően viselkedni. Az én édesanyám nagyon fiatalos, folyton viccelődünk, és félek, hogy ő ezt sértésnek venné. Annyit tudok, hogy csendes, tehát ha én nem mondok semmit, akkor csend lesz...de most kezdjek csak úgy magamról mesélni vagy mi? Nagyon szeretnék jóban lenni vele,mert hosszú távra tervezünk, szerintem ez az oka ennek az idegeskedésnek és amúgy is mindig hatalmas önértékelési problémáim voltak , valamint túlzott megfelelési kényszerem.
2016. jan. 2. 04:32
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

1. Én, mint anya nem érzem, hogy "azonnal szeretném látni a barátnőjét", ez az ö magánélete, ha akarja, majd bemutatja.


2. Ha az anyukával gondok vannak, akkor eleve érthetö, hoyg nem rohan azonnal hozzá a barátnövel.


3. Az elsö látogatás alkalmával ne akarj feltünö lenni, egy csinosabb nadrág (lehetöleg nem farmer) meg egy blúz/pulóver tökéletesen megfelel.


4. Ha bemutat a barátod, akkor utána nem neked kell beszélgetést kezdeményezni/fenntartani, ez a barátod feladata (lenne).


5. Ha te is akarsz társalogni, akkor ne magadról beszélj, hanem általános témákról, illetve az anyukáról kérdezd meg, hogy hogyan érzi magát, stb. Viccelödni, vagy egyéb módon túl közvetlenül viselkedni nem jó ötlet.

2016. jan. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem leginkább add magadat. Ha hosszú távon terveztek egymással, akkor mindenképpen. Olyan legyél mint máskor. Szóval szerintem kiöltözni felesleges.

Azt viszont nem ajánlom, hogy csak magadról beszélj. Nyílván illik kerdezgetni is. Persze nem kell nagyon személyeskedni, de pl ha megkinal valamivel, akkor megkerdezni, hogy ő sütötte - e, szeret - e sütni stb.. Ja és megdícsérni hogy finom.. Ahogy hozza a helyzet.. Akár ha feljon témának,kerheted,hogy mutasson kiskori fotókat a baratodrol. Az anyukák általában szívesen mutogatják az ilyen képeket.

De ezek csak példák. Csak arra próbáltam célozni, hogy ne csak magadról beszélj, hanem te is érdeklődj felőle.

2016. jan. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Egyes elég jól leírta. Ennyi.
2016. jan. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
A kiöltözést én túlzásnak tartom, tökéletes egy farmer meg egy csinos felső, nem állásinterjúra mész.
2016. jan. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

- Kiöltözni nem igazán kell, de slampos se légy, hétköznapian, de csinosan, csak ne a ballagási kosztüm legyen az első, ami a kezedbe akad.

- Ne feszengj! Megérzik...

- Légy természetes, udvarias, de a párodat azért ne engedd előre az ajtóban.

- Ha esztek, ajánld fel utána, hogy segítesz neki leszedni, és elmosogatni, hátha ezzel is jó benyomást teszel rá.

- Vigyél neki ajándékba valamit, csokit vagy mást, azt én nagyon szeretem

2016. jan. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megfogadom a tanácsokat :) az első válaszolónak tényleg igaza van, valószínűleg túlreagáltam azt, hogy nem akart találkozni. Visszaolvasva a kérdésem elég fura, látszik, hogy egy kétségbeesett pillanatban írtam ki, de külön köszönöm, hogy normális (és nem leszólos stb) válaszokat kaptam :)
2016. jan. 2. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!