Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Rendeződhet valaha a viszonyuk...

Rendeződhet valaha a viszonyuk? Nagyon hosszú történet.

Figyelt kérdés

A helyzet szerintem ott gyökeredzik, hogy én és a párom, teljesen különböző rétegből jöttünk. Én egy nagyobb tanyasi gazdaságban nőttem fel, egy viszonylag jómódú, mezőgazdaságból élő családban.

A feleségem egy ízig-vérig modern, francia, zenész családból származik. Ő is hegedűművész-zeneszerzőként dolgozik. Mások, mint a szüleim.

Amikor összejöttünk, az egyetem alatt, az anyám kijelentette, hogy egyáltalán nem szimpatikus neki a párom, mert sovány, túl önfejú, meg egyébként is olyan semmirekellő.

A helyzet évről-évre mérgesedett, mivel a feleségem is elég makacs. Amikor hozzánk jöttünk látogatóba, csak a vita ment mindig, míg, amikor az ő családjához, akkor ott szeretettel vártak minket. Az öccse az egyik legjobb barátom és tényleg úgy érzem, hogy szeretnek.

Anyám az esküvőnkön is botrányt okozott, amikor meglátta a feleségem apját és az új párját. Jelenetet rendezett, hogy milyen semmirekellőek, meg nem is igazi család. Elmondta ott is minden rossznak a páromat, hogy dolgozni akar még az esküvő után is, főzni sem tud rendesen stb. és, hogy nem ilyen nőt szánt nekem. Hiába próbáltam leállítani... Aztán a feleségem kiakadt és ordítva kitette édesanyámat.

Azóta eltelt 8 év és kissebb látogatások idejére már eltudják egymást viselni, de látszik, hogy csak miattam van ez így. A feleségem 6 hónapos, veszélyeztetett terhes és a nap nagy részében (teljesen érthető okokból) fekszik. Az édesanyám pedig tegnapelőtt beállított hívatlanul, megint elmondta mindennek, hogy nekem kell még takarítanom is, meg ő is volt terhes, mégsem feküdt naphosszat, semmit sem csinálva, meg a szemére vetette, hogy túl későn vállaltunk gyereket.

A párom ezen kiborult, nagyon felhúzta magát és azóta sem nyugodott le teljesen. Aggódom, hogy valami baj lesz vele, esetleg a babával.Én alapvetően az ő pártját fogtam, mivel szerintem igaza volt, de anya tegnap felhívott sírva, hogy csak nekem akar jót stb. Ez az ezerszer hallott szöveg.

Szerintetek valaha rendeződhet a viszonyuk? Esetleg a pici miatt?


2016. febr. 27. 17:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Azt nem lehet tudni, hogy az ő viszonyuk rendeződik-e valaha, sajnos nagyon úgy tűnik, anyukád a hunyó.

A sarkadra kéne állnod, és megmondani anyádnak, hogy addig szünet, míg a feleségedtől bocsánatot nem kér.

2016. febr. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

By the way, ha anyád jót akarna neked, nem csinálná ezt. Vagy neked ez jó? Bocs, de megcsapnám anyádat.

33 hetes kismama

2016. febr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Hát, kérdés, anyukád akar-e felnőtt emberként viselkedni, vagy marad ezen a, már bocsánat, dedós színvonalon. Ha felnőne, akkor változhat, de így erősen kétlem...
2016. febr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem fog. Sőt! A pici születése csak újabb olaj lesz a tűzre. Biztosra veszem, hogy anyukádnak semmi sem lesz jó, amit a feleséged csinál a baba körül, mindenbe bele fog kötni, és mindent jobban fog tudni.
2016. febr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Neked kéne jól helyretenned anyudat. Felnőtt, házas, lassan családapa vagy, a saját családod az első, anyudnak semmi beleszólása nincs az életetekbe , kivéve persze, ha hagyod magad manipulálni. Állj a sarkadra, és tedd helyre. A feleséged helyében, már megmondtam volna, h. be ne tegye a lábát a lakásunkba, ha ennyire nem tiszteli őt.
2016. febr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

anyucit le kellene már állítani. a legfontosabbnak a feleséged kellene hogy legyen kedves kérdező....ne szóljon bele ebbe anyukád, hogy mikor vállaltok gyereket, ha valaki gyereket vár, különösen is nyugalomra van szüksége... otthon erélyesebben kell fellépni, akár szülőkkel is összeveszni, ilyet nem lehet csinálni...

mondd meg, hogy a sírás nem érdekel, neked ez nem jó, ne tegye tönkre a családodat, a boldogságodat, állítsa már le magát...

2016. febr. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

El kellene menni mostanában Anyukádhoz és kedvesen, határozottan elbeszélgetni vele. Vigyél neki virágot, köszönd meg, hogy felnevelt. és mondd el azt is, hogy bántanak ezek a dolgok (konkrétan megnevezve), szerinted ez bántó és szeretnél békében élni a feleségeddel és anyukáddal is, de ne kényszerítsen a választásra. Mondd meg, hogy több ilyen ne forduljon elő.

Szeretettel várod őt ezentúl is, de csak ha tiszteli a feleséged és kedves és segítőkész lesz. Aztán mesélhetsz neki, hogy mennyire várod a kisbabát és mennyire szeretnéd, hogy békés legyen a család, a baba érdekében is. :)

Kívánom, hogy boldog békés babavárásban legyen részetek :)

2016. febr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Én megfognám és kicibálnám a lakásomból, aki beront és kockáztatja a születendő gyerekem életét, csak hogy jelenetet rendezzen, akkor is, ha az anyám.
2016. febr. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

érdekes ez a sztori. én többgenerációs értelmiségi vagyok, a férjem első generációs, én vidéki nagyvárosból származom, a férjem ősbudapesti.


mi ketten nagyon jól megértjük egymást, a szüleim nagyon szeretik a férjemet, egy végtelenül értelmes, okos, érzékeny ember.


de az anyósom engem...szerinte nem tudok elég jól főzni, nem igaz, hogy anyámék eljárnak kulturális rendezvényekre meg étterembe néha, mert "biztosan nem tudnak főzni" meg ez "úri vigasság a színház".:)


a szakmám miatt nem szól meg, mert ugyanaz, mint a férjemé.


de jön a "nem igaz, hogy máris abbahagytam a munkát" (35 hetesen), mert ő végig dolgozott, tök jól bírta. nem is igaz, hogy fáj, ha lépek, mert rajta még a 8. hónapban sem látszott, hogy terhes (180 cm, és széles csípőjű, én 156 cm, sovány vagyok:D), a lánya sem nyafogott ennyit.


a férjem szerencsére mellettem áll, ahogyan te is a feleséged mellett. szerintem a viszonyuk nem fog rendeződni, pláne nem a csecsemő után. Az anyukád még inkább feljogosítva érzi majd magát, hogy beleszóljon az életetekbe (hiszen a gyerekhez mindenki ért, meg majd jön a városi legendákkal, a népi gyógymódokkal), és a feleséged otthon lesz kiszolgáltatva, gyeden.


amit mi teszünk: havi egyszer elmegyünk hozzájuk, ott ebédelünk, ott kedves szokott lenni, nem igazán szólunk egymáshoz. de egyébként külön program nincs (ők amúgy se járnak programokra), a szüleimmel viszont jó a kapcsolat.:)


28N 37hkm

2016. febr. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Nem fog rendeződni a viszonyuk, te esetleg rendezheted, ha anyádat jó időre eltiltod ezektől a bejelentetlen látogatásoktól.

A te feleséged, nem az övé, hogy mit szánt ő neked, az az ő dolga, ha ennyire nem bírja elviselni a TE saját döntésedet, akkor legalább ne keverje a szrt.

Apád??

2016. febr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!