Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen dolog már ez?

Milyen dolog már ez?

Figyelt kérdés
, hogy az anyósom nem vigyázz meg nem segít. Pl. Meg kérdezem nem tudna e vigyázni a 2 unokájára és azt mondja most nem érek rá, olyan kifogással, hogy most főzök meg pihenek.8év alatt szinte 6x vigyázott a gyerekeimre de az 1-3 óránál nem volt több, nagyon jó gyerekek annyira vágynak a mamájuk szeretetére, de még át sem mehetnek hozzá, de másik lányának a a gyerekéré 2 hetente fel jár Pestre vigyázni 3-4 napot is és még én vagyok a rosszindulatú. Én meg segítek neki mindenbe a múltkor is beteg volt 3 órát ültem vele a sürgősségin, utána az én kislányom kórházba került és nem jött be meg látogatni. Később anyósom beteg lett ismét gondoskodtam róla aztán egy szere lett 40 fokos lázas beteg mind két kislányom és azt mondta nem látogatja meg őket mert nem akarja elkapni tőlük a betegséget, teljesen egyedül voltam 2hétig be nem tette a lábát és mai napig sem kérdezte meg pedig már eltelt azóta 1 hónap. A párom szerint én irigy vagyok meg rosszindulatú mert a testvére gyerekét nézi csak, aztán ha netalán el sírom magam át megy az anyjához és azt mondja engem nem zavar hogy ilyen vagy csak a feleségemnek esik rosszul azért szolok.
2016. márc. 13. 17:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Egyértelmű,hogy nem a pujákat,hanem téged rühell.
2016. márc. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Szomorú, hogy vannak ilyen nagyszülők, akik különbséget tesznek az unokák között. De ezek után, én nem vinném a gyerekeket, csak ha szól, hogy vigyem őket. Nem hívnám, de ha beteg sem mennék át segíteni. A gyerekek szempontjából rossz lehet, hogy a nagyi tesz rájuk, de ezzel csak annyit tudsz kezdeni, hogy nem uszítod őket a nagyi ellen, mert az még rosszabb lenne.
2016. márc. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet, hogy azt hiszi, hogy nem az unokái?
2016. márc. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Állítólag nagyon szeret engem legalábbis ezt mondja , nem nevelem a lányaimat ellene soha nem tennék ilyet mert ez nekik meg nekem sem lenen jó és nem érezném ettől magam jobb anyának. Tudja, hogy az unokái csak az a gond, hogy a párom soha nem áll ki értünk, csak akkor szol ha én mondom neki, hogy anyukád miért nem vigyázz a lányokra a tesód gyerekére meg vigyázz és elhozza 280km-röl is . hogy a lánya tudjon külföldre menni nyaralni, de ha én szeretnék 1-2 órát tölteni a párommal akkor nincs szabad ideje. a párom erre azt mondja irigy vagyok, mert én anya vagyok első sorban. Igazából azt unom már , hogy mindenki irányija és észre sem veszi, de szerinte ez nem igaz.
2016. márc. 13. 18:08
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Nem bír téged. Nem kötelessége vigyázni a gyerekekre, és ehhez tartja magát. Őt nem érdekli hogy te nem bírsz kimozdulni sem a gyerekektől ha úgy van. Rákényszeríteni nem tudod, mert ami nem jön szívből az nem is fog jönni tőle. Esetleg meg lehetne próbálni elköltözni a te rokonaid közelébe hogy tudjanak segíteni a gyerekek körül. Akkor lehet hogy anyós is észreveszi magát.
2016. márc. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ja és jön a húsvét és azt mondja, hogy csinálja , hogy 1000ft-ból ki jöjjön a két ajándék a lányoknak. Mondtam nem kell nekik meg veszem én , soha egy pohár vízzel nem kínálta meg őket , nem tudom tényleg csak nekem fájhat ez, vagy a férjemnek nem kéne ez Fájon amit művel az anyja ? Ez természetes , nem tudom mihez kezdjek, mert tök jól elvagyunk, de ha meg jelenik valamelyik rokona akkor mindennek vége és mindig én jövök ki rosszul és én alázkodom meg nekik , de ők nem tudják azt mondani, hogy bocsánat.
2016. márc. 13. 18:12
 7/18 anonim ***** válasza:
17%

A diagnózis: te utálod anyóst, és irigyled a nőtestvért.

Milyen dolog már ez?

2016. márc. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Nézd! Anyóst nem lehet kényszeríteni, sőt elvárni sem, hogy vigyázzon a gyerekeidre. Ha akar unokázni, unokázni fog. Ha nem akar nem fog. Legfeljebb amikor az unokák idősebbek lesznek, a mama felé sem néznek, hisz nem ismerik, akkor majd anyós sírhat. De ez sem a te dolgod.

Én csak azt nem értem, hogy ha tudod, hogy ennyire nem érdekli az anyósodat a családod, akkor te miért ugrassz egy szóra ha neki gondja-baja van? Ilyenkor lehet mondani neki, hogy

"ne haragudjon, de nem megyek át, mert nem akarom, hogy a srácok elkapják a betegséget"

" bocs, én nem érek rá, éppen a gyerekekre főzök, mosok"

Annyi kifogással lehetne élni, miért nem teszed meg?

2016. márc. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudunk elköltözni, mert 3 éve költöztünk ide .

De én ritkán kérem meg esetleg akkor ha esik az eső , bulizni meg nem is mennék el, csak néha úgy vágynék arra , hogy csak 1-2 órára be ülhessünk valahová. Soha nem utáltam az anyósomat sőt mindig jobba voltam vele és azt hittem jó, de mióta itt lakunk csak most kezdem meg ismerni mert messziről mindenki kedves azt gondolom. De még eltartani sem tart minket , hát nem tudom , lehet tényleg csak az van , hogy engem nem szeret.

2016. márc. 13. 18:19
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Igazad van, én is ezt próbálom tenni, csak annyiból nehéz , hogy iker házba lakunk vagyis egymás mellet és lányaim mindig nézik az ablakból, hogy ott a mama és integetnek neki ő meg mint aki nem hal megy tovább, mert közös az udvar , hogy miért segítek erre válaszolni nem tudok, talán reménykedem benne , hogy meg változik. Mert eddig szeretetben éltek és az szüleim nagyon szeretik őket és nem értik miért nem mehetnek át mamához.

2016. márc. 13. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!