Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kinek van igaza? Mi az illem?

Kinek van igaza? Mi az illem?

Figyelt kérdés
Párom rokonságáról lenne szó akiket együtt töltött éveink alatt csak a saját esküvőnkön láttam... (pár km-re laknak) anyóséknál "elsírják" magukat hogy miért nem visszük el hozzájuk a gyermekünket megmutatni. Mi nem beszéltünk velük az esküvőnk óta, meg előtte se tartotta a párom már velük a kapcsolatot. Anyósék szerint illene elvinnünk a gyerekünket megmutatni. Én elmondtam a véleményem ami az, hogyha valaki valahova nem hív oda nem megyek!!!! Másrészt ha kíváncsi valaki a gyerekemre az eljön és megnézi! Erre nagyon leosztottak, mert szerintük ez nem így működik... én meg inkább nem mentem bele további vitába. De azért érdekelne, hogy mások szerint mi a helyes! (Azt hozzátenném, hogy nem olyan közeli rokonról volt szó és nem arról, hogy korlátozva vannak.)

2016. márc. 14. 12:03
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
23%
Azt azért nem kellene elvarni, hogy hívás nélkül menjenek, gondolom attól ki is akadnal. Tehát még lehet őket hivninszepen, hogy x napon várjatok őket szeretettel
2016. márc. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Senkit nem hívtunk, hogy megszületett a gyermekünk gyertek és nézzétek meg! Aki eljött, ide szólt, hogy ekkor és ekkor jönne. Tehát ne már nekem kelljen szólni hogy "na nem nézitek meg a gyerekünket?" (Jó nyilván nem így) vagy ne nekem kelljen elvinni "ha már ti nem jöttök, elhozom megmutatni! Ha nem kiváncsiak akkor nem... engem ez cseppet sem érdekel, inkább az, hogy anyósomék letámadtak mert elmertem mondani a véleményemet!
2016. márc. 14. 12:11
 3/34 omba ***** válasza:
93%

Sokféle "illem" van - ez, amit apósodék elvárnak nekem is tök idegen.

Egyszer használatos rokon az nem rokon. Mifelénk meg az a kínos dolog tűnt fel, hogy temetéseken mutatkoznak be egymásnak...


Ha valakivel ez esküvő előtt se, azóta sincs kapcsolat, az nem érdekes.

Meg én sem viszem a gyereket mutogatni, amikor születtek, a közeli ismerősök megkérdezték, mikor jöhetnek meglátogatni a picit.

2016. márc. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
77%

Anyósod hülyeséget beszél.

Aki látni akarja a gyereket, ideszól, egyeztetünk és jön megnézni.

Egy soha nem látott, számomra semmit nem jelentő rokonnak, gyakorlatilag idegennek nem fogom helybe vinni a gyerekemet. Itt szerintem arról van szó hogy anyós villogni akar az unokával.

A kedves rokon emelje meg a telefont és nyissa ki a száját NEKED, ne anyósnak sírjon, hogyha látni szeretné a gyereket. Nálad meg így működik. Pont.

2016. márc. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
84%

Én sem vinném. Egy pár hónapos gyereket eleve nem cipelnék körbe a rokonságban, főleg úgy, hogy ezeket a rokonokat még csak szökőévente egyszer sem látom.


Ha érdekli őket a gyerek, jöjjenek el látogatóba. Írták előttem, hogy sokféle illem létezik, de én mindig azt mondom, hogy a racionalitás felül kellene, hogy írja az illemet. Pici babával idegen helyre, szinte idegenek közé nem megyünk. Pont.

2016. márc. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk sem volt szokás végighurcolni a kisbabákat az egész rokonságon.

Akikkel olyan a kapcsolat, azok kerestek, jöttek. Akikkel nem, azok meg max lájkolták fészbukon, azt'kész ;)

2016. márc. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
76%

Most minden hasonlat, és térítés nélkül csak eszembe jutott:

Amikor Jézus született, se őt hurcolták ide-oda, hanem hozzá mentek köszönteni a Három Királyok. :D


Az európai szokások, illendőség nagyobb része kb. ebből a körből ered, ezért nem is értem miféle "illem" ami ezzel pont ellentétes.


Szerintem is csak apósék villognának, vagy nem tudom.

A pároddal jussatok egyezésre, az a fontos - de az nagyon fontos, a többiek, meg hát... elég formális ez a rokonság is.

2016. márc. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 acelsziv ***** válasza:
68%

7: Ez jó hasonlat volt.

Kérdező: Tojd le anyósék marhaságát. Majd te hordozd körbe a gyereket, mint a véres kardot... Aki látni akarja az jöjjön el és nézze meg.

2016. márc. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Igen a villogás az menne!!!! Még jó hogy az én gyerekem és én döntöm el!!! Mint ahogy azt is nálunk mi lesz az "illem" ;) köszönöm szépen a válaszokat, legalább ebből kideríthettem, hogy ok nélkül hurrugtak le!!! Legközelebb el se mondom a véleményem inkább, úgyis "nekik van igazuk"!
2016. márc. 14. 18:41
 10/34 anonim ***** válasza:
75%
Nem nektek kell körbevinni a babát mindenkihez.Ha valaki látni akarja elmegy hozzátok.Ne foglalkozz anyósodékkal had magyarázzanak.Ha ebbe igy beleszólnak előre sajnállak milesz a nevelésével.tuti abba is beleokoskodnak majd.Ne hagyd magad semmiképp,ha valami nem tetszik mond meg neki a véleményed meg,hogy a te gyereked majd te eldöntöd,őmeg okoskodjon otthon.
2016. márc. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!