Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Előfordulhat, hogy féltékeny...

Előfordulhat, hogy féltékeny vagyok a páromra, másfél éves kislányom mellett? Éreztetek már ilyet?

Figyelt kérdés
Kérem,csak az írjon,aki érti miről írok..nem az,aki nem érti..Szeretem a páromat,de a féltékenységemet több ok is előhozta: a kislányom most lépett abba a korszakába,amikor rajong az apjáért,amivel megbarátkoznék,de a környezetem még jobban rátesz erre,sajnos elég sok idős lakik nálunk,akik a jelenlétemben folyton az apjának bókolnak,folyton megsértenek,csak az apjára hasonlít,stb.,az igazság az,hogy az apja,nincs sokat vele,és rosszul esik,hogy én vagyok vele,én szenvedek vele,nekem jut a kellemetlen része,mivel a párom inkább lekenyerezi a gyerekünket ha vele van is,édességet vesz neki,vásárol neki a boltba,órákig nézetné vele a meséjét,mintha pótolni akarna azt az időt amíg velem van,de néha úgy érzem,emiatt én rosszabb szülő vagyok,persze tudom,hogy nem így van,de erre rátesz az,hogy azt hiszik,hogy csak neki mosolyog,csak miatta ilyen a gyerek..nekem meg mintha semmi közöm nem lenne hozzá..Ha az apja szid engem,vagy kritizál,még jobban felerősödnek ezek,mert úgy érzem,csak egy kellék vagyok..

2014. szept. 28. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

A gyerek kiskorában könnyen gondolja úgy, hogy az a szülő a "jobb", amelyik engedékenyebb, akivel csak játszik, mókázik, nevetgél.

Idővel viszont rájönnek a gyerekek, hogy az a szülő a "jobb", aki nem csak játszik vele, hanem ápolja, neveli, határokat szab. rászól, ha kell, stb..


A rokonok alatt remélem csak a férjed rokonságát érted. Hülyék. Ennyi.

2014. szept. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, de ez nem normális. Alapesetben az szülők nem féltékenyek a sajat gerekukre. Ket esetben lehet ilyen: ha pl a no megszunik nonek lenni, csak anyaként letezik es elhanyagolja a férjet, vagy ha egyebkent is alacsony az önbecsülése valamelyiknek. Érdemes lenne pszichichologushoz fordulni, sokat tudna segiteni.
2014. szept. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Bár nem volt jó kapcsolatom apukámmal,sőt elhagyott engem,nem a saját gyerekemre vagyok féltékeny,hogy az apjával jó a kapcsolata,mert neki jót szeretnék,hogy legyen apja,hanem a páromra vagyok féltékeny,mert mindenki őt sztárolja,főleg az idősebb nők..és nem családtagok,elmegyünk valahova a párom még rátesz azzal,hogy milyen jó apa,kifelé mutatja,nem tartom rossz apának,csak engem észre se vesznek..és én kevés pozitív visszajelzést kapok..
2014. szept. 28. 11:39
 4/12 A kérdező kommentje:
Konkrétan megkaptam,hogy a gyerek csak azért jókedvű,mert az apja is az,úgy hogy én ott voltam..és sokszor csak az anyukám korabeli nők szokása folyton engem lenézni..
2014. szept. 28. 11:40
 5/12 A kérdező kommentje:
A párom szerint,irigyek rám ezek az idősebb nénik,mert szerinte anyaként csinos vagyok..és ezért őt próbálják a gyerek előtt előtérbe helyezni,mert engem konkurenciának éreznek anyaként..tényleg van ilyen?
2014. szept. 28. 11:43
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, meg mindig az a többség véleménye a gyereknevelésrol -plane az idősebb korosztálynak- hogy az az anya dolga. Teljesen normalis, higy te végzed a "piszkos munkát", ezrt ne várj se csodálatot, se köszönetet. Bezzeg apa, apa az egy csoda, hiszen o FERFI, majdhogynem Isten es o foglalkozik a gyerekkel???? Ez minimum tomjenezeset érdemel, hoszen nem normalis dolog, o egy hős.

Ket dolgot tehetsz: tul lépsz rajta, vagy megpróbálod erősíteni az önbizalmadat.m

2014. szept. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mihez képest hős,mert van aki mindennap lent van a kislányával a játszótéren..én azt gondolom,hogy fegyelmezni az apának is kellene..mert mégiscsak ő is családfő..
2014. szept. 28. 11:45
 8/12 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén arra számítottam,hogy itt is csupa hideget kapok,mert ilyen gondolatom vagy érzésem van..persze az sem érdekelne,de néha muszáj kiírnom magamból..mert néha segít,ha látom,hogy más is érzett már ilyet,vagy hogyan oldotta meg,mivel vigasztalta magát,lehet,hogy azt érzem,hogy ez mindig így lesz,és aggodalom is van bennem.
2014. szept. 28. 11:51
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen,pszichológussal könnyebb..csak nehezen jutok el oda, a a helyzet,hogy anyukámat nem érdeklik az érzéseim,nem nagyon tud megnyugtatni..és sokszor miatta vagyok ilyen bizonytalan,önbizalomhiányos anya..nem szégyenlem leírni,mert így van,ki merem mondani..
2014. szept. 28. 11:53
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az időszakban te vagy az állandó, apa meg a klassz.

Szívás, engem is megviselt.

Egész nap azért gürizel hogy boldoggá tedd, aztán jön az apja és a puszta jelenlétével eléri. Ez pedig bosszantó.

Képzeld úgy el az egészet, mint mikor minden nap elmentek egy-két órát játszóházba. Sokkal izgalmasabb mint otthon. Viszont ha csak pár napig máshol vagy, milyen jó hazaérni.

A pici majd akkor értékel, mikor már ovis lesz. Addig te vagy a hátország.

Ami pedig az apjával való hasonlóságot illeti. Egyszerű evolúciós oka van. Az első pár évben jobban hasonlít rá, csakis azért hogy gondoskodjon róla.

A lányom négy éves és most kezd rám hasonlítani. Egész eddig az apja

klónja volt.

Most jön ki a szemszín, a forma, és ahogy nézem, rámüt.

A sok lüke jóakaróra pedig ajánlom dupla dózisban a leszarom tablettát.

2014. szept. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!