Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom kikészít a beszedstilu...

Anyósom kikészít a beszedstilusaval! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyosom Szabolcsi. Olyan szavakat es kifejezeseket hasznal a gyerekem elott amik engem nagyon idegesitenek: olyanokat mond a lanyomnak, hogy "kis cseled" (ez nem szoszerint cseledet jelent, csak ugy mondja), "megmossuk a kis pi..csadat", ha a lehajol valamiert, vagy barmi olyan ami negativan eri olyanokat mond, hogy a "banat f..sza" stb. Ezeken kivul allandoan atkozodik, mindent megszol, sokat karomkodik. A lanyom meg papagajkent ismetelgeti. A ferjem nem tud mit tenni. Egyreszt az anyja sz.rik arra amit barki mond, masreszt kulfoldon dolgozik, 2hetente jon haza 1 hetre. Kitiltsam magunktol? Nem tehetem meg, hogy ne lassa az unokajat. Mit tennetek?
2016. ápr. 4. 12:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%
Elmondanám neki, hogy a szavait ismételi a gyerek, így nagyon kellemetlen helyzet alakul ki, mert bőlcsiben, óviban, bárhol megszólják érte. Megkérném, hogy legyen szíves, amikor a gyerek társaságában van, ne használjon ilyen szavakat. Ha egy kicsit is korrekt, megpróbál odafigyelni, bár berögzült régi szokást nehéz elhagyni. Nem tudom mennyi idős a gyermeked, esetleg megpróbálnám neki elmagyarázni, hogy így nem szabad beszélni, pláne nem egy gyereknek, stb...
2016. ápr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
30%

Mondjuk egy felnőtt ember beszedstilusat nem fogod tudni megváltoztatni, emiatt meg eltiltani az unokatol nagy marhaság lenne. Mellesleg te se vagy szent, ugye "sz.rik arra".

Az első tanácsát érdemes megfogadni

2016. ápr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Nah ez az! Arrafele ez a normalis beszed. 62 eves anyosom, egesz eleteben ezt hallotta. Kerdeztem, hogy a sajat gyerekei elott is igy karomkodott anno? Csak nezett bamban. Nem ertette mivel van gondom.
2016. ápr. 4. 12:35
 4/29 A kérdező kommentje:
2! En nem a gyerekeim elott beszelek igy. Te is alszenteskedsz ezzel a hsz-el.
2016. ápr. 4. 12:36
 5/29 anonim ***** válasza:
97%
Az én párom szülei is Szabolcsból valók de soha nem hallotam őket így beszélni.Ne általánosíts.A tájszólás nem egyenlő a bunkósággal és butasággal.Anyósod ez utóbbi kategória.
2016. ápr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 2.!


Azért van egy kis különbség a sz"r és a f"sz szó között. Egyébként meg lehet,hogy a gyereke előtt ezt a szót sem használja. Mi is magunk között ha csak felnőttek vagyunk csúnyábban beszélünk olykor,mintha mondjuk tesóm gyerekei is ott vannak. Mi erre próbálunk figyelni,a férjének a családja nem. Volt rá példa,hogy utaztunk valahova,és kiömlött a kocsiban a halászlé,apám (a nagypapa) annyit mondott, hogy "Ó,hogy az a!" (itt elvágta a mondatot), erre az 5 éves unokahúgom: "Jaj neee, b"ssza meg!" A felnőtt felelőssége. Beszélni kell anyóssal,nincs mese,ha nem egyszer,akkor 5-ször, plusz az ilyeneknél mindig rászólni "De hát mama!", ebből a gyerek is érti,hogy ez nem szép beszéd.

2016. ápr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt nem értem hogy a 62 éves anyósod egész életében ott élt akkor gondolom a férjed is ott nőtt fel.Ő is így beszél? Mivel azt írtad ott ez a normális beszéd.
2016. ápr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Nem altalanosotottam, csak leirtam h honnan valosi.
2016. ápr. 4. 12:47
 9/29 anonim ***** válasza:
97%
Azért ez tényleg gáz, hogy egy egész megyéről azt gondolod, hogy ott mindenki bunkó. Anyósod bunkó, ő jöhetett egy olyan környezetből ahol ez a normális beszédstílus. az én családom is onnan származik, senki nem beszél így, ki is szaladnának a szobából, ha ilyet hallanának, hogy egy kislány fürdetésénél ilyen szavak elhangzanak. Mondd meg neki, hogy ezek a szavak tiltólistán vannak, mert a ti környezetetekben (óvoda, stb.) ciki ilyen szavakat használni, és titeket a szülőket fognak megszólni miatta nem a hülye anyósodat. ha nem hagyná abba, akkor biztosan kevesebbet engedném a gyerek közelébe.
2016. ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
A ferjem tanult ember, a munkahelyen eleve megkovetelnek egy nivot, raadasul 80%ban az angol nyelvet hasznalja.
2016. ápr. 4. 12:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!