Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom kikészít a beszedstilu...

Anyósom kikészít a beszedstilusaval! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyosom Szabolcsi. Olyan szavakat es kifejezeseket hasznal a gyerekem elott amik engem nagyon idegesitenek: olyanokat mond a lanyomnak, hogy "kis cseled" (ez nem szoszerint cseledet jelent, csak ugy mondja), "megmossuk a kis pi..csadat", ha a lehajol valamiert, vagy barmi olyan ami negativan eri olyanokat mond, hogy a "banat f..sza" stb. Ezeken kivul allandoan atkozodik, mindent megszol, sokat karomkodik. A lanyom meg papagajkent ismetelgeti. A ferjem nem tud mit tenni. Egyreszt az anyja sz.rik arra amit barki mond, masreszt kulfoldon dolgozik, 2hetente jon haza 1 hetre. Kitiltsam magunktol? Nem tehetem meg, hogy ne lassa az unokajat. Mit tennetek?
2016. ápr. 4. 12:11
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
80%

Én simán kitiltanám, amíg így beszél, ha az sem segít, hogy a kislány is rászól.


Egyszerűen normális körökben vállalhatatlan lesz tőle a gyerek. Óvodában, vagy bárhol, ahol megszólal és ilyeneket mond, ott rólad is meglesz a véleménye mindenkinek (jogosan). Vagy mit mondasz a többi szülőnek, ha a lányod megtanítja az új szókincsét a többieknek is? Teljesen megértem, hogy ki vagy akadva, mindenhonnan kinéznek miatta téged is és a lányodat is. Ha oviban vagy később suliban is így beszél, akkor percek alatt ő lesz a rossz gyerek a a csoportban, akitől eltiltják a többi kislányt, akit nem szeret annyira az óvónéni... Nem folytatom, érted szerintem, hogy hova akarok kilyukadni, simán kitiltanám az anyóst, ha nincs más opció, hogy véget vessek ennek.

2016. ápr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
86%

Most nem értem, miért ekézitek a kérdezőt. Nyilván nem járt még Szabolcsban, honnan tudja, hogy ezek a szavak tényleg az adott nyelvjárás részét képezik-e vagy sem? Volt olyan szó már a magyar történelemben, ami tényleg tájnyelvi fordulat volt, máshol meg trágárnak számított...


Itt sztem két lehetőség van:

- anyós is tudja, hogy mocskos a szája, és kényelmesebb neki azt mondani, hogy ez Szabolcsban köznyelvi kifejezés

- olyan közegben nőtt fel, ahol ez volt a neylvi regiszter (magyarul tahók között), és nem ismer mást egyszerűen...

(most gondoljuk el, ez pontosan olyan, hogy ha mi csak a magyar nyelvet halljuk babaként, akkor nem fogunk tudni hirtelen angolul beszélni... ez kicsiben, de itt is ugyanígy megy. Ha gyerekkorában vki csak olyan emberekkel találkozik, akik így beszélnek, az lesz a normális neki... és őszintén, el tudom képzelni, hogy egy elmaradott falu legergyább iskolájában ez volt a szint mondjuk).


Abban viszont az anyósnak nincs igaza, hogy a gyerek anyjának a kérésére tojik magasról, amikor az megkéri, ne beszéljen így, mert a gyerek nevelésébe a szülőnek van a legnagyobb joga beleszólni. Meg kell neki magyarázni, hogy "anyuka, felénk ezek csúnya szónak számítanak, a tanulatlanok és a neveletlenek használják, azt meg nem szeretném, hogy a gyerek átvegye, és már mielőtt megismernék, elítéljék, hogy mocskos szájú, remélem, megérti".

2016. ápr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem kicsit tul lihegi mindenki ezt a kerdest.. Felnott embereket nem kerhetsz arra,hogy valtozzanak...viszont egy negy eves gyerek(sot mar egy 3 eves is) van olyan szinten,hogyha elmagyarazod neki,hogy igen vannak ilyen szavak,igen a mama csunyan beszél,de a gyerekeknek ezt nem szabad/nem illik akkor megertik.a kislanyod meg azert ismetli papagajkent,mert latja,hogy reakciot valt ki beloled.
2016. ápr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Meknes ***** válasza:
89%
Sajnos az a tapasztalatom,hogy hiába beszélsz az anyóssal százszor,ő akkor is így fog beszélni.Nálunk is van ilyen személy a rokonságban és az én 4 éves fiam is sajnos utánozza.Én a fiamat próbálom meggyőzni róla hogy ne beszéljen csúnyán mert az nem jó és akkor senki sem fog vele játszani mert mindenki meg fogja mondani hogy ő buta.Mondom a gyereknek hogy ez a bizonyos rokon buta és nem jól viselkedik.Sajnos mást nem tudok tenni,mert ez a családtag iszákos és olyankor ömlik belőle az ocsmány szöveg.Hosszú folyamat volt,de most már javul a helyzet,fiam kezd leszokni arról hogy utánozza.
2016. ápr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
81%

Hülyeség, hogy nem tudja, mikor beszél csúnyán. Apám is tud káromkodni, szitkozódni rendesen, de amikor öcsémmel kicsik voltunk, képes volt moderálni magát, mint ahogy a munkahelyén, vagy hivatalos helyen is képes rá, hogy ne káromkodjon. És természetesen az unokái előtt is tisztességesen beszél.

Egyébként az sem egy túl meggyőző érv, hogy külföldön dolgozik. Szóval kéthetente otthon van egy egész hetet. Mások sima, városon belül végzett munka mellett sem biztos, hogy tudnak kéthetente találkozni a családtagjaikkal.

2016. ápr. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
81%

Anyósom borzasztóan káromkodik, de olyan alpári stílusban, hogy inkább nem idézek tőle. Többször kértük szépen, hogy a gyermek előtt hanyagolja ezt, de az volt a válasza, hogy: ne játsszam meg magam falusi létemre. Ugyanis ők városiak...

A gyereknek mindig elmagyarázzuk, hogy nem beszélünk így, néha sikerrel is járunk.

2016. ápr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
67%

En majdnem egyidos vagyok anyosoddal szoval hidd el se nem a kor se nem a tajegyseg az ami miatt igy beszel. gondolom tanulatlan bunko es eleve rossz csaladbol szarmazo no, nem igen tudsz vele mit kezdeni.

En EGY ALKALOMMAL nem tobbszor! leulnek vele negyszemkozt beszelni, elmondanam pontosan es vilagosan hogy melyik szav ak azok amiket nem szeretnek megegyszer a gyerek jelenleteben a szajabol meghallani. Utana pedig kozolnem ha ezt nem tudja betartani amig nem valtozik a stilusa nem lathatja az unokajat. es be is tartanam.

2016. ápr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
87%

Ha szabolcsi, akkor is járt valamennyit iskolába, templomba. Azt kell megkérni tőle, hogy úgy beszéljen, ahogy a templomban, az iskolában hallotta.


Mellesleg a szabolcsi tájszólás az egyik legzamatosabb, ízes, szép, és semmi köze a káromkodáshoz.

2016. ápr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
73%
a kerdezonek nem a tajszolassal hanem a kifejezesekkel van baja. az nem tajszolas hogy banat f...sza es hasonlok. az szimpla bunkosag.
2016. ápr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!