Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom betegesen rögeszmés,...

Anyósom betegesen rögeszmés, mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen rájött valami mánia kb fél egy éve, hogy belátnak az ablakon. Először csak nevettem ezen, hiszen függöny van az ablakon, meg amúgy is ki nézne be az emberek örülnek, ha hazaérnek a munkából és a saját dolgukkal foglalkoznak, nem hogy minket lessenek. Viszont mostanában kezd eldurvulni a helyzet. Teljesen az agyamra megy. Este többször előfordult már, hogy kijárogat, megnézi, hogy besötétítettem időbe a szobába, mert szerinte belátnak, hozzá teszem a mi ablakunk az udvarra néz, a legközelebbi ház ami nincs is teljesen szembe velünk, pedig eléggé távol van innen, reluxa, sötétített függöny van fent, ki a látna már be?

A konyhában, ami utcafrontra néz, már minden nap behajtja az ajtót, mert belátnak, sőt már megvette a karnist, függöny lesz odatéve, hogy mindig zárt legyen az a rész, és soha ne lássanak be. Szintén van fent függöny az ablakon. Kérdezem én normális? Mert ez szerintem már beteges. Tényleg ekkora ügyet kell csinálni,abból, hogy belátnak? Mi lehet ennek a mániájának a hátterében? Mit lehet ezzel kezdeni, hogyan lehet kezelni?


Jó lenne, ha befejezné, mert ez szerintem abszurd. :D



2016. ápr. 7. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Hány éves? Nem lehet, hogy változókorban van? Akkor lesznek furák a nők. Én is elég durván megszenvedtem anyukámmal.
2016. ápr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Lehet ennek szervi oka is. Nem akarlak ijesztgetni, de tudtommal sok esetben a demencia is így kezdődik.
2016. ápr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Ez rengeteg minden lehet, így írásból a súlyossága sem jön le... Az én unokatesóm akkor kezdte ezt csinálni amikor kezdtek megjelenni rajta az első paranoid skizofréniájára utaló jelek. Ugyan az fiatalabb korban jelentkezik a legtöbbszőr, de vannak kivételek.
2016. ápr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Ha idős akkor esélyes a demencia.
2016. ápr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem pl az a szokásom, hogy este hazafelé jövet benézek menet közben az ablakokba és elképzelem a szitut amit éppen látok. Ilyenkor beindul a fantáziám, és magamban agyalok, hogy éppen miről beszélgetnek, mit néznek stb. Így ütöm el a több mint 1 órás hazautamat. De anyósod helyzete kicsit fura
2016. ápr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Édesanyám 25 éve fóbiás, olyan irracionális dolgai vannak, hogy sokszor a fejemet verem a falba miattuk.

Nem tudsz vele mit csinálni, kora miatt is lehet. El kell költözni.

2016. ápr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
kerdezo, ez sajnos pszihes betegseg, nalunk a csaladban is van egy ilyen eset, a nenike retteg hogy ot figyelik a rendorok. van amikor enyhebb a tunet, de a szaki szerint sosom fog meggyogyulni, bar o mar kozel 80 eves.
2016. ápr. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Mentális betegség.

Nekem is pont ugyanez a problémám. Kívülről viccesnek hangozhat, de sajnos átélni nem az.

Állandóan bennem van a félsz, hogy belátnak, figyelnek, ha felénk jön valaki a folyosón, már összeszorul a gyomrom. Azóta borzasztó, hogy körfolyosós lakásba költöztünk :(

Esetemet súlyosbítja, hogy zenésznek készülök, zavar a tudat, hogy a szomszédok egész nap azt hallják, ahogy gyakorlok.

Más az, amikor én akarom hogy halljanak, és más, amikor minden apró hibámat kifülelik... még egy rosszul hangszigetelt próbateremben sem tudok rendesen ellazulni.

2016. ápr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19%
Nem érzem magam sem betegnek, sem pszichopatának, sem skizofrénnek, de én sem szeretem ha belátnak hozzánk az utcáról, vagy a többi házakból, így vagy leengedem a redőnyt, vagy behúzom a sötétítő függönyt, sok millió embertársammal együtt. Mi ebben beteges, meg abszurd?
2016. ápr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 omba ***** válasza:
54%

#9-es, szerintem olvasd el a kérdést is.... :D

Nagymamám csinálta ezt: esténként tett egy rongyot a faredőny 1 cm-es lyukához - be ne lessenek (2,5 m magason volt, a saját udvarunkra nézett) - de más baja nem volt, ezt meg el lehetett viselni. Ő akkor már 80 körül volt.

2016. ápr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!