Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám és a nagyszüleim...

Anyukám és a nagyszüleim szerint betegesen szórom a pénzt. Ez miért gond? Adnom kellene nekik?

Figyelt kérdés

A saját pénzem, nem ők adják.

Nem az van, hogy elszórnám az összeset, utána tőlük kérnék. Tudom, hogy sokat költök, ez tény. De nem értem, hogy miért baj. Kifizetem a számlákat, utána költöm, amennyi van. Sosem volt még az, hogy hónap végére ne maradt volna pénzem. Most is vettem neki karácsonyi ajándékot és nem az, hogy örült volna, hanem azonnal jött azzal, hogy "ez biztosan egy vagyon volt".

Mamáék dettó. Ha elmegyek vidékre hozzájuk, a fél kocsit telepakolja kajával, amit meg kellene főzzek, azzal a felkiáltással, hogy "itt már nem kell megvennem őket". Hiába mondom neki, hogy nem szoktam főzni semmit, a maximum, amit a konyhámban sütök, az a pirítós.


Böngésztem itt hasonló kérdések után és több helyen írták, hogy adnak haza azután is, hogy már teljesen külön élnek. Vajon nálunk is ez lenne a gond?

De anya ezt sosem mondta, még csak nem is célzott rá.


2015. dec. 25. 17:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Én ha megtehetném, hogy adjak haza miután nem anyukámmal élek, én megtenném. Nem hiszem hogy ezt hiányolja anyukád, szerintem csak félt, hogy esetleg nincs félretett pénzed, megtakarításod, és ha úgy alakul hogy szükséged lesz rá, akkorra nincs tartalék. Illetve azért a 50-60 körüli korosztály általában gyűjtögetett, spórolt, mert muszáj volt, és ezt tartják fontosnak.
2015. dec. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%

A te pénzed, az teszel vele, amit akarsz. Nem gondolnám, hogy azért szólnak folyton bele a pénzügyeidbe, mert nekik kéne a pénz. Inkább azért, mert


1. irigylik a fiatal, gondtalan életedet,

2. nagyon szeretnének kontrollálni, azaz újra gyereksorba kényszeríteni. (Akinek más mondja meg, hogyan ossza be a pénzét, afölött kontrollal bír az, aki ezt teszi, azaz újra gyereksorba kényszeríti. A kontrolláló azt érzi, hogy "ő az úr" és azt hiszi, hogy ezzel visszafiatalodik. Gyk: kinek van kisgyereke? A fiatal embernek legtöbbször.)


Nagyjából ez a lényeg.


Élj csak nyugodtan úgy, ahogyan akarsz. Most vagy fiatal, ha most nem tombolod ki magad, az később nagyon visszaüt.

2015. dec. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Semmi gond, csak másképpen szocializálódtál, mint ők.


Kicsit számolj vissza, nagymamád mikor volt gyerek? 56-ot garantáltan átélte, nem voltak vidám idők, abban nőtt fel, hogy nincs semmi, és ha éppen van is, készülni kell arra, amikor már nem lesz.

2015. dec. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Ha minden pénzed elköltöd, miből fogsz költeni, ha megbetegszel vagy elveszted az állásodat? Ez is előfordulhat. NEM kell kitombolni magadat, ahhoz, hogy később is jól érezd magad, csak ésszel.
2015. dec. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell adnod nekik! Mi közük hozzá, hogy mennyit költesz? Nem kell adnod nekik semennyit, kapják a nyugdíjat, üljenek otthon a fenekükön!
2015. dec. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Az jó, ha magad el tudod tartani. Azért nem ártana, ha lenne valamennyi megtakarításod. Gondolj a jövődre is!
2015. dec. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Van megtakarításom, nem is kevés.
2015. dec. 25. 18:51
 8/12 anonim ***** válasza:
21%
Gondolom ők már azt szeretnék hogy a saját életed kialakítására gyűjts, és ne szórd el ökörségekre a pénzt. Igaz itthon még egy gumigarnitúrára is hónapokat kell gyűjteni a kocsira.
2015. dec. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De mire gyűjtsek?

Van saját lakásom, egy nyaralóm, egy vadiúj autóm.

2015. dec. 25. 19:01
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
Mire gyűjtsél? Te idióta vagy teljesen? Mondjuk ingatlanokra, ha már ennyire jól megy neked, kiadod őket, bérleti díjból meg élsz, vagy félreteszed. Mert nem biztos hogy mindig ennyi szórni való pénzed lesz, jártak már így nagyon sokan, volt pénz, nincs pénz, most meg nyomorognak. Te ilyenről még nem hallottál? Meg aztán jól jön még az az ingatlan ha lesz gyereked, vagy öreg leszel és kiegészítheted a nyomorult nyugdíjadat mondjuk!
2015. dec. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!