Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kezdjek párom mostohaapjával?

Mit kezdjek párom mostohaapjával?

Figyelt kérdés
1 éve vagyunk együtt párommal,anyósjelölttel jol kijovok,szeret engem, es en is ot, de viszont ma hazajottek kulfoldrol a parom mostohaapjával,aivel fél éve van együtt,és megkért a párom hogy menjek el náluk.Hogy viselkedjek a mostohaapjával?Arcra puszi esetleg neki is? Mert ugye anyosjeloltnek adok. Eddig csak videohívásba beszéltem a pasival..

2016. máj. 7. 09:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
37%
Épp ez a baj, hogy azt hiszed, hogy a korrekt, standard nyelvhasználat a "városias". Közben pedig annyi a lényeg, hogy ez a magyar helyesírásnak és a magyar nyelv szabályainak megfelelő használat. Amit te használsz, az egy tájnyelvi forma, írott, hivatalos nyelvben nem használatos, mert műveletlenségről és kulturálatlanságról ad tanúbizonyságot.
2016. máj. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsónak igaza van.


Egyébként nem kell puszit adni, ha nem akarsz, kezet is foghatsz vele.

2016. máj. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

11-es,értem én,hogy nem ez a helyes, de mivel falun nottem fel,itt így beszelnek,ezert ertheto hogy enis igy szoktam meg.Ha elkezdenek itt ugy beszelni,ahogyan helyes, egybol jonnenek hogy "na mit kebzel magarol,hol nott ez fel? Falun lakik,tessek ugy is beszelni" stb..


Egyebkent koszonom a normalis valaszokat.

2016. máj. 7. 14:39
 14/17 anonim ***** válasza:
39%

"kébzel magáról"? ????? Több kérdésem nincs...

És épp ez az, hogy nem érthető, amit írsz, mert helytelenül és emellé még tájszólással is írsz, csöppet sem világos néha, hogy mit akarsz mondani.

2016. máj. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
58%
azért rólad is süt a kultúra, hogy két oldalon keresztül csak a kérdező helyesírását tudod fikázni, gratulálok, boldog életed lehet :)
2016. máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Amugy vegulis a kerdeshez visszaterve,mikor mentem anyosjelolthoz megpuszilni,vittem egy doboz csokit is, plusz megolelt, es jott a pasi is,bemutatkozott szemelyesen,plusz megpuszilt.
2016. máj. 7. 23:06
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem is bántja a szememet, de megszoktam, az én férjem is borsodi, ő is mondja így néha, nem kell ezen fennakadni.


Pl. El kellesz mennem ide.

Átmentem náluk,

Felgórtam a kocsira...


A kérdésre a válasz, szerintem annyira nem kell ennyire rágörcsölni, köszönsz, aztán úgyis adja magát a többi.

2016. máj. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!