Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kezdjek az anyósommal?

Mit kezdjek az anyósommal?

Figyelt kérdés

Pénteken és szombaton nála aludt a kislányom aki 10 éves. Amikor ma hazajött mondta, hogy fogyókúrázni szeretne, hogy úgy nézzen ki majd nyolcadikos korára, ahogy a szép lányok. Kérdeztem, hogy mégis ezt honnan vette? Azt felelte, hogy a nagyi azt mondta neki, hogy narancsbőrös a combja, ezért kell sokat edzeni vagy neki is tigriscsíkos lesz a bőre, min az enyém lett az öcsi után.

Felhívtam a kedves anyóst, de azt mondja, hogy szerinte én rosszul nevelem és igenis kezdjek vele valamit, hogy ne legyen belőle ronda kislány, jövőhéten elviszi majd kozmetikushoz is.

Megjegyzem a lányomon semmi bőrhiba nincs, úszik, szeret mozogni és játszani.

Most mit csináljak?



2015. jún. 21. 12:31
1 2 3 4
 1/38 subarufan válasza:
64%
Fűdet rá :D
2015. jún. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy nem engedem majd, hogy elvigye magához ott aludni. A férjem csak annyit mond, hogy mindig ilyen volt, nem fogom tudni megváltoztatni. Na de könyörgöm!!!
2015. jún. 21. 12:37
 3/38 anonim ***** válasza:
90%

Azért valami itt nem stimmel :D


Az egyik szerint duci és narancsbőrös a kislány, a másik szerint sportos és tökéletes bőrű... légyszi magyarázd már el, ez hogy lehet.

2015. jún. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
30%

Te mint szülő, het hogy elfogultabb vagy és nem látsz meg valamit, amit az anyós Igen. Kozmetikushoz el lehet vinni, ha már serdül, legalább kitisztitja az arcát. Amúgy valamit lehet hogy mégsem csinálsz olyan jól, ha a gyerek ennyire befolyásolható -- ezen próbálj valahogy változtatni.

Ettől függetlenül anyos stílusa nem épp finom, hogy durvabbat ne mondjak.

2015. jún. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Úszik, sportol, nem duci egyáltalán.

anyósom szerint viszont mindenki az... Mindig így leértékelt másokat. Az első találkozásunkkor a mellméretemre tett megjegyzést, hogy lehetne nagyobb a fenekemhez képest. Ezt az első találkozásnál.

A lányomon nincs semmi felesleg. Valami iskolai állapotfelmérésnél azt írták a papírjára, hogy "fejleszthető". Amit az izomzatára értettek. A testzsírszázaléka is rendben volt.

2015. jún. 21. 12:42
 6/38 anonim ***** válasza:
55%
milyen magas, hány kiló a gyerek? lehet, hogy duci kicsit a lány és azért aggódik az anyós. Lehet, hogy gyerekkorában csúfolták őt az osztálytárcai, és nem akarja, hogy a gyerek is úgy járjon
2015. jún. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
85%
Menjetek el anyóssal valahová semleges területre (kávézni, fagyizni, akármi), és beszéljétek meg. Miután meghallgattam az érveit, elmondanám neki, hogy nem látok problémát a kislányon, és nem akarom olyannak nevelni, hogy kizárólag a külsejével foglalkozzon, azt pedig nem engedem, hogy bárki kisebbségi komplexusokat, gátlásokat építsen ki benne. Elmondanám, hogy ez, amit ő csinál, könnyen testképzavarhoz, bulimiához, komoly betegségekhez is vezethet, 10 éves kislánynak fölösleges fogyókúrázni és kozmetikushoz járni, ha egyébként egészséges, tiszta a bőre és sportol. Azt is elmondanám, hogy ha bármit tervez a kislánnyal, először veled beszélje meg, mert te vagy a felelős a gyerekért, addig ne is szóljon neki, te meg fogod hallgatni az érveit, azután eldöntöd a férjeddel együtt, hogy lehet vagy nem lehet. Végül közölném, hogy amennyiben nem tudtok ebben megegyezni, akkor többet nem találkozhat az unokájával nélküled.
2015. jún. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
18%
Mondjuk a kozmetikus tényleg nem feltétlen rossz ötlet, ha kamaszodik már és vannak pattanásai. Nem kell túlzásba vinni, de 2-3 havonta egy arctisztító kezelés kifejezetten jót tehet.
2015. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
33%
Ha az ISKOLA szerint NEM DUCI és teljesen RENDBEN van vele minden akkor ezt hozd fel Neki mert a sulik elég komolyan veszik a túlsúlyt is és az alultápláltságot is.
2015. jún. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! 135cm és 33 kg.

A kozmetikus így jó ötlet lesz majd, ha kezd zsírosodni és aknésodni a bőre, de a szeplőin kívül más nincs az arcán. Nem is értem. A szemöldökét akarja kiszedetni. Szerintem az is ráér majd ekkor.

A békés tárgyalás lesz, remélem, addig meg fortyogok magamban..

2015. jún. 21. 12:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!