Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti hogy viselkednétek a...

Ti hogy viselkednétek a helyemben? Normális az, hogy tartok a találkozástól?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi!

Párommal 7 éve vagyunk együtt, 5 éve együtt is élünk Pesten! Csak anyósom van, após ismeretlen...! Anyósommal az első 2 hónapban puszi pajtik voltunk, nagyon kedveltem! Aztán egyszer csak megváltozott minden, úgy nézett rám mintha meg akarna ö.lni! Később kiderült, azért mert én egy k... vagyok mert "elvettem" tőle a fiát! Egyébként a párom már akkor 2 éve nem lakott az anyjával, albérletben élt a szomszéd utcánkban! De neki nem tetszett az, hogy mi mindennap találkoztunk munka után, ő hozzá meg csak hétvégén ment a párom! Akkor 23 éves volt párom én meg 22! A lényeg, hogy annyira megromlott a kapcsolatom anyóssal, hogy mikor párommal sétáltunk és össze futottunk anyóssal , nekem nem köszönt, rám se nézett! Én meg égtem mint a rongy :/

Azóta született egy kisfiúnk, ő 9 hónapos! Eddig 2x látta anyós! Persze mióta szültem azóta megjátsza magát, hogy mennyire szeret meg ilyenek...!

Egy hónap múlva mennénk haza anyuékhoz (250km), nem messze lakik onnan anyós, így oda is megyünk!

De tartok ettől a látogatástól, mert párom mamája is ott lakik és az egyik nagynéni! Velük eddig egyszer találkoztam! Párom mikor bemutatta nekem a nénjét, mentem felé, hogy "Szia Andi vagyok (nyújtottam a kezem)...ő fintorgott egyet és elment mellettem :D ez is még az elején volt!

Na szóval ti mit tennétek? Csak egy napról van szó, kibírom, nem arról van szó, csak nekem az ilyen dolgok nagyon rosszul esnek, főleg, hogy alaptalanul bánnak így velem!

Ha esetleg sz.emétkednének mit csináljak? Tűrjem, hallgassak és ne szóljak vissza semmit? Vagy akkor szóljak páromnak, hogy menjünk inkább?


2016. máj. 7. 13:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
41%

Én se örülök, ha a gyerekeim barátnői nem a teljes nevükön mutatkoznak be, letegeznek, és kezet nyújtanak.

Az idősebb ad engedélyt a tegezésre, és ő nyújt kezet először. Legalábbis a múlt században így volt, és a mi korosztályunk erre szocializálódott. Persze fintorogni és nem visszaköszönni sem illik.

2016. máj. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
43%
én a kollégáimnak is a teljes nevemen mutatkozok be és az idősebbtől mindig megkérdezem tegeződhetünk vagy sem...De a többi a fintorgás meg ilyesmi így sem szép gesztus.Én a helyedben nem törném magam értük közlöd hogy itt és itt lesztek akkor a közelben, ha érdekli a babó jön, ha nem hát nem te nem tiltottad el tőle és kerek perec közöld vele miért nem kedveled hátha csak félreértés az egész.
2016. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
75%
Ezekhez a taplókhoz semmiképpen nem mennék, de a gyerekemet sem engedném hozzájuk. Ha akkor nem voltam jó nekik, akkor most se játsszák az agyukat. Nincs az az udvariassági kör, amit ilyenekkel vállalnék, senkiért. Ezt a párod minimum megértheti.
2016. máj. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%
En nem mennek tobbet hozzajuk.
2016. máj. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
98%

lehet itt arról vitát nyitni,hogy bunkóság volt -e a kérdezőtől, hogy csak a keresztnevét mondta a bemutatkozáskor..

de szerintem ez annyira eltörpül amellett,hogy mekkora tapló , bunkó emberek vannak a párod családjában. teljesen megértelek,hogy nem akarod őket látni. mert ha jól értem az anyja azért utál téged, mert a 23 !! éves fiát 'elvetted' tőle.. hát az ilyen anyósoktól mentsen meg a jóisten..

annyit tudsz tenni,hogy a párod viszi át a gyereket,te meg addig a szüleiddel vagy. mert ha jól értettem, anyósod és a szüleid közel laknak egymáshoz.

2016. máj. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván a kedves anyós úgy gondolja, ha a fiát elvetted tőle, majd ő akkor elszereti tőled a saját gyermekedet. Vannak néha ilyen motivációk.
2016. máj. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

sok anyós csak addig kedves, míg a fiuk nem közli otthon velük, hogy anya megtaláltam, ő lesz az, akivel maradok. Na itt begőzölnek. Jön a de ők nem olyat képzeltek... Szerencsére nem minden anya ilyen birtokló, de neked ilyen jutott.


Hagyd a férjedre ő milyen kapcsolatot tart. ezt együtt beszéljétek meg, mit tegyél vagy ne. az ő családja, neki lesznek megoldásai, hidd el.


Amúgy meg nyugi. Ha a férjed melletted áll ki, a többi ne érdekeljen. Mindig a gyűlölködők baja, a gyűlölet, hidd el.

2016. máj. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
A nagynéni 35 éves, gyűlöli ha magázzák, nem gondolnám, hogy ezzel lett volna a probléma! Természetesen a teljes nevemmel mutatkoztam be, de ide hadd ne írjam ki! Nem kellett volna körbe ugrálni csak egy köszönés és ennyi! Ja és még annyi, hogy még soha nem voltam anyóséknál! Most így 7 év után kicsit érdekes lesz! Én sem vinném a gyerekemet oda, de csak a páromat nézem, hogy neki ne legyen kellemetlen, mert ő nyilván mindenképp menne haza is!
2016. máj. 7. 14:55
 9/26 Snorri ***** válasza:
100%
Ami szerintem nagyon fontos, hogy mindent beszélj meg a pároddal. Mondd el neki a félelmeidet, kérd a támogatását. Tisztázzatok előre mindent, és azt is, hogy mi lesz az, amikor léptek. Én a helyedben Kedves lennék, de rendkívül határozott, és távolságtartó. Mindenki babázhatna, de éreztetném, hogy én vagyok az anyja. Szem elől nem téveszteném, és nem engednék olyat, amit amúgy sem tennék a gyerekkel. Ezt azért mondom, mert szoktak lenni ilyen játszmák a gyerek körül, hogy nagyi jobban tudja, akkor is tejet ad neki, mert az ő gyereke is kapott, kicsi csoki, cumi, stb. Ilyenkor határozottan állítsd le. Nem és kész. Ha piszkálódik, miért nem így, miért úgy, maradj higgadt, nem és pont. Ha bármilyen bántás ér, kérd ki magadnak, és közöld, hogy még egy ilyen, és elmentek. Előtte mindent egyeztess, hogy ne érje párodat váratlanul. Ne legyél mimóza, mert ha látják, hogy megtehetik, akkor átgázolnak rajtad. Az is lehet, hogy tényleg normalizálni akarja a helyzetet, mert rájött, hogy így csak elveszti a fiát, és az unokáját.
2016. máj. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval.

Kérdés, hogy a párod látja-e ezt, akarja-e látni, vagy félrefordítja a fejét. Ha félrefordul, nem vesz tudomást róla, akkor semmiképpen ne menjetek, mert akkor ezzel együtt kell küzdened, míg ő hősiesen kerüli a konfliktust.

A mi családunkban ennél jóval enyhébb dolgok vezettek arra, hogy a família nagy részével nem tartjuk a kapcsolatot. Tudatos döntés volt, sosem bántam meg. Lehet, hogy erre a látogatásra szükséged lenne ahhoz, hogy meghozd ezt a döntést, de lehet, hogy megfordítja majd a dolgok menetét (az nagyon jó lenne). Drukkolok, hogy a legjobban sikerüljön minden!

2016. máj. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!