Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Külön élő apuka, hogy viselkednétek vele?

Figyelt kérdés

Soha nem éltem együtt a gyermekem apjával, nem is igazán ismertük egymást. Mikor megtudtam hogy terhes vagyok, ő is azt mondta hogy mindenképpen tartsam meg, segít anyagilag és részt vesz az életében, de ne vetessem el, élnie kell, stb. Én is így éreztem, sosem lennék képes abortuszra.

Most két éves a kislányom, és 4 hónapos volt, mikor elköltözött apuka külföldre, azóta skypeon látja csak, és anyagilag sem támogat egyáltalán (mondjuk előtte se támogatott) Nem is hozom fel a pénz dolgot, mert úgy gondolom hogy az én dolgom eltartani, mivel velem él. Persze nem bánnám ha beszállna, de nem fogom kérni tőle, ez az ő lelkiismeretének lenne a dolga...

A lényeg hogy mostanában mindig olyan időpontokban kéri hogy skypeolhasson a gyerekkel ami nekem nem jó, vagy kora reggel akarja amikor még a gyerek alszik vagy késő este, nagy időeltolódás van a két ország közt.(a gyerek egyébként magasról tesz az apjára, tehát annyiról van szó hogy bekapcsolom a kamerát ő meg játszik, oda se figyel rá, közben az apja próbálkozik hogy rá figyeljen de nem nagyon megy)

Nekem kezd az egészből elegem lenni, és úgy vagyok vele, hogy ha látni akarja utazzon ide. De nem akarok szemét lenni, és elvenni tőle a lehetőséget hogy lássa, szóval bűntudatom van már a gondolattól is hogy ne skypeoljon hanem ha érdekli jöjjön el, mert a gyerek amúgy nem is ismeri őt. Nem akarom hogy úgy érezze hogy a gyerektől akarom megfosztani szemétségből, mert amúgy én szeretném ha a gyerek ismerné és jó lenne köztük a kapcsolat, de kicsit úgy érzem hogy a gyerek semmit nem érzékel az ő "próbálkozásából", hanem ez csak neki jó, és ennyi.

Mit tennétek? (amerikában él, tehát nem igazán tud hazautazgatni)


2014. szept. 26. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked és a gyereknek nem jó az az időpont, akkor szkájpol máskor vele.


Én igazán a gyereket sajnálom, amiért csonka családban nő fel, apa nélkül.

2014. szept. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekli "apukát" a gyerek,akkor ő igazodjon, nehogy már a két éves gyereket keltsd fel.
2014. szept. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 csabika1971 ***** válasza:
62%

Megmondanám neki ha beszélni akarsz és megismerni a saját lányod. Vizes először gyerek tartást és utána támogatom a kapcsolat tartási terveidet.

De addig őrülj ha akkor láthatod mikor én mondom.

És keljen fel ő az éjszak közepében ha gyerekkel akar beszélgetni, az az ő igazodjon életritmusához és ne fordítottan akarja.

Állj kicsit a sarkadra, ne a nyúl vigye a puskát.

2014. szept. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 csabika1971 ***** válasza:
*éjszak - éjszaka
2014. szept. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérsz gyerektartást?Úgy vettem ki lenne hová tenni azt a pénzt.Bűntudatod meg ne legyen.Hetente egyszer pl.vasárnap délután 5-kor skype,ha tetszik tetszik,ha nem,nem.Állj a sarkadra,nehogy már a gyerek keljen fel!
2014. szept. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem csak a te dolgod a gyereket eltartani, kérj gyerektartást. Az jó, hogy legalább látni szeretné a gyereket, beszéljetek meg egy kompromisszumos időpontot, mondjuk hétvégén, amikor fix időben előre kiszámíthatóan tudjátok a kapcsolatot tartani. Azt nyilván nem várhatod el tőle, hogy Amerikából hazautazgasson láthatásra, és a gyerektől sem, hogy foglalkozzon a képernyőn lévő számára ismeretlen emberrel, ez majd később jön, ha nagyobb lesz.
2014. szept. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én sem értem miért nem kérsz gyermektartást. Abszolút jogos lenne. Nem csak a te dolgod eltartani!

Ez a kapcsolattartás pedig a nullával egyenlő, teljesen el fog maradni szép lassan.

2014. szept. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a Te dolgod,ezt felejtsd is el.meg a bűszkeség se legyen benned olyan nagy na majd én meg mutatom.Magaddal és főleg a kislánnyal szúrsz ki.Akarta azt a gyereket,akkor legyen rásze benne.Könnyű ám jó pofizni a nagy amerikanoszból.Nyugodt közöld vele,eddig lógatta a t..keit lehet csengetni a kislánynak,nem fényevő.
2014. szept. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Kérj gyerektartást. A gyereket ketten csináltátok, nem szűznemzéssel fogant...

A szkájpolást meg be kell szüntetni, apuka drága fogja fel magát, és nézze meg a gyerekét, ne bohóckodjon.

(Hozzáteszem, egyes nők ritka jó érzékkel választják ki a legéletképtelenebb, Taigetosz-pozitív apajelölteket)

2014. szept. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ennek semmi értelme, lepj túl rajta,(szerintem öt Sem érdekli , csak es kizárólag a gyerektartás miatt színlel es teszi a szépet , addig Sem kell fizetnie. Gyerektartásért ha kell pereskedj is , de minden kép fizessen , kint el ,ha 1200 Dollárt keress annak min. 25% neked (a picinek )jarna!!! nem kis összeg amit el veszel a picitől ha ezt hagyod. Mire számítasz ? jól átver , ő meg éli a vilagat. A gyereknek apa kell nem egy sky -p! Fel évente haza tud jönni ha akarja látni a picit , ha nem meg jobb.Lehet idővel meg tálalod azt a szerelmet aki az apa szerepet is betöltheti es mind kettőtöket szeret . Ha ezt így csinálod tovább magadnak is de főleg a gyereknek nagyon rosszat teszel ... Bocs de te most nem vagy fontos... gondolj a picidre es állj talpra .
2014. szept. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!