Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti az ilyen viselkedésre hogy...

Ti az ilyen viselkedésre hogy reagáltok?

Figyelt kérdés

A párom szüleinek tipikusan soha semmi sem jó. A párommal egy ideje külföldön élünk, 3 órányira a szülővárosunktól. A párom állása miatt kellett kiköltöznünk, de nem szeretünk itt élni, mielőbb hazamennénk (osztrák határ mellé, ott él a családunk is). Sokkal többet félre is tudtunk és tudnánk tenni a határ mellől ingázva, ezért is költöznénk vissza.

Eddig az volt a párom szüleinek a szívfájdalma, hogy miért járunk havonta 2x haza, milyen sokat kocsikázunk, "elkocsikázzuk a fizetésünket", ezért már néha nem is szóltunk, mikor hazautaztunk. Sőt sokszor arról is litániát tartottak, milyen balesetveszélyes, amennyit mi megyünk (havi 1500-2000 km?!) Most adódott egy álláslehetőség a páromnak a szülővárosunktól 1-1,5 órányira, még nem biztos az állás, de már eljátszottunk a gondolattal, mit fogunk lépni, ha oda felveszik. Úgy beszéltük meg, hogy annyival több fizetést kér a párom, amennyivel több a bejárás lesz a mostanihoz képest, a cég rábólintott az összegre. Nettó fél millió ft-ról van szó (évi 14x), mindezt 1 éves szakmai tapasztalattal, otthon jó, ha a felét megkeresné ennek és az is min. 50 perc lenne kocsival, ahol állást találhatna.

Csakhogy mindez nem tetszik a párom szüleinek. Eddig azt hallgattuk, hogy mi értelme van annyit hazajárni, annyi erővel költözzünk inkább haza, aztán keressünk a határ mellett valami munkát, most ezt tette a párom, most az a bajuk, hogy hogy fog bejárni olyan messze. Sőt megint jönnek a balesetes litániákkal. Bevallom, már egyre jobban félek, a fülembe ültették a bogarat, félek attól, hogy a párom egyszer meghal balesetben vagy mindketten meghalunk. Már többször megtapasztaltam, hogy mennyire nem szabad az ördögöt a falra festeni, mert megjelenik, a párom szülei mégis folyamatosan azt teszik. Soha nem féltem az autóban, rengeteget utaztam mindig is, szeretek vezetni is, nagyon odafigyelünk, hogy részünkről a lehető legbiztonságosabb legyen az utazás, de újabban egyre jobban félek attól, amit a párom szülei magyaráznak nekünk. Minden úton eszembe jut, hogy mi van, ha nem érünk haza, pedig régen sosem gondolkoztam ilyeneken. Telebeszélték a fejem ostoba dolgokkal. És komolyan elkezdtem visszakozni, hogy a páromat meg elengedjem havi 3-4000 km-t levezetni egyedül, hiába a jó állás.

Ti az ilyenekkel mit tennétek? Leállítanátok az ilyen embereket, mikor megint rákezdik? Le kellene osztani őket? Ők azt akarják, hogy a közelben dolgozzunk, de a párom szakmája ezt nem teszi lehetővé. A párom azt mondja, neki nem gond ez a távolság, régen is vezetett a munkahelyére napi 2 órát (3 éven keresztül), most csak kicsit lesz több. De a szüleit nem állítja le. Az anyósjelölt folyamatosan azzal is traktál engem, hogy én is figyeljek ám az autóban, ha nem én vezetek, akkor is, nehogy valami bajunk legyen (szépen rámterheli a felelősséget, ha valami történne...). Ti hogy reagálnátok ezekre? Már nem tudom elengedni a fülem mellett, olyan baljós jellege van...


2016. máj. 9. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyszerű megoldások híve vagyok.

Simán a következőt mondanám amikor elkezdenek vészjósló módon siránkozni

- Jaj de ha baleset éri....etc

- KATI néni! Most álljon le! Sem engem sem Petit nem érdekli, hogy mit mond. Ne siránkozzon már annyit, mert ez egyre fárasztóbb. Ha nem hagyják abba, akkor mi szépen felállunk, és elmegyünk. A vitát itt le is zártuk rendben?


Ha ezek után tovább festik a falra az ördögöt, akkor szépen felállunk, elköszönünk, és elmegyünk.. ennyi.

Legközelebbi találkozásnál már az elején közlöm.

Ha csak panaszkodnak, csak a rosszat mondják, mi elmegyünk. Ha mondják, akkor megint felállni, elköszönni és menni.

Legközelebb már nem fognak óbégatni..

2016. máj. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

mindenképpen szólnék nekik h ezt felejtsék már el, mivel semmi közül hozzá ...


ha telefonba mondják azonnal elköszönök h ezt nem akarom már vagy 100000 hallgatni és leteszem a telefont


személyesen pont úgy mint az egyes

ha nem értik meg akkor egyszerűen nem mennék hozzájuk át

2016. máj. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

ha igy folytatjak osszátok ki!

Pozitivan kellene ehhez az egeszhez hozzaallni, hogy minden rendben lesz stb, nem pedig az ellenkezőjét mondani mindig!

2016. máj. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Napi 1500-2000km? Párom HETI 1600km-t vezet, hogy itthon legyen hétvégén.

Ha anyósodéknak nem tetszik, hogy látogatjátok őket, akkor ne menjetek. Egy idő után már nem fogja érdekelni őket, mennyit kell vezetni, csak menjetek. Addig sem hallgatjátok a vészmadárkodását.

Az állás dologba, illetve az azzal járó utazásba meg ne engedjétek bele szólni őket. A ti életetek. Ha a párod miattuk nem vállalja el, akkor kifizetik ők nektek az ezzel járó különbözetet? Ugye hogy nem?

Én is féltem a páromat. De felnőtt, felelősségteljes ember. El tudja dönteni, mikor, hogy és mennyit vezet.

2016. máj. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Havi 1500-2000km*
2016. máj. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a párod azért nem állítja le a szüleit, mert őt messze nem zavarja annyira, mint téged.

Te ne járj hozzájuk, csak amikor alkalom van (pl. névnap, szülinap köszöntése). Ezzel le lehet redukálni a problémát.

2016. máj. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, tényleg leredukálom a találkozásokat a minimálisra (bár szerintem ebből meg sértődés lesz). Amúgy igen, most olyan havi 1500-2000 km-t utazunk így, de ha hazaköltöznénk és naponta kijárna a határ mellől dolgozni, akkor az közel havi 4000 km lenne. Igaz, megfizetik, de már egyre jobban befészkeli magát a fejembe a gondolat, hogy mi van, ha egyszer nem ér majd haza munkából. Tényleg telebeszélték már a fejem...
2016. máj. 9. 15:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Oké az, ha aggódunk a szeretteinkért. De aki ekkora sopánkodó, negatív, energiavámpír, azt nem tudom elviselni. Az, hogy valaki sokat vezet, nem egyenlő azzal, hogy balesete lesz, ezt kellene felfogniuk. Ezzel az erővel ne menjen ki az utcára, mert a következő sarkon fejére eshet egy tégla...A párod szerintem rutinos annyira, és felelősségteljes (pl. hulla fáradtan nem ül autóba), hogy nem kell aggódnod. Mert anyósjelölték féltése már abnormális.
2016. máj. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A saját gondolataiddal nem küzdhetünk meg helyetted.

Te tudod, képes vagy-e máshogy gondolkodni.

Ha nem, akkor ne erőltesd.

Ha igen, akkor sok sikert.

2016. máj. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!