Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kezdenének egy anyóssal...

Mit kezdenének egy anyóssal aki jószándékból hülyeségeket csinál és már a baba egészségét is veszélyezteti?

Figyelt kérdés

Jóban vagyok vele, de már a baba előtt anyáskodott felettem is (felesleges holmikat vett, figyelmeztetett, hogy vegyek sapkát, hozta az orvos barátnője által felírt gyógyszereket - antibiotikumtól kezdve mindent amit az internetről kiokoskodott, hogy szerinte ez a bajom - és képes volt megszámolni hiányzik-e belőle..).

Most pedig hiába szólok rá, kérdés nélkül teszi, amit jónak lát, ellenőriz.

Sajnos közel lakik, minden délután jön, amikor pár napos volt a kicsi még kulcsot is adtam neki, különben a csengőn tenyerelne.


Pl. jött velünk orvoshoz, beállt a kocsiajtóba, hogy ne tegyem be az autósülésbe a gyereket, biztos kényelmetlen meg fél benne, ne sírjon, ő majd fogja. Persze, akkor hogy fog sírni, ha felkenődik a szélvédőre.. Végül beraktam, melléült. Az autópályán aludt, de Pesten az első piroslámpánál felsírt, anyós egy pillanat alatt kikapta és nem akarta visszatenni, félre kellett állnom egy forgalmas úton...

Vagy van kendőm, szerinte egészségtelenül nyomorog benne. Terveztem, hogy mei tait veszek, szerinte az is egy túlárazott rongy.

Egy nap kint teregetek, anyós jön ki, a 2,5 hónapos egy keményhátú kenguruban riadtan kukucskál arccal kifelé. Hiába mondtam hogy a láblógatós, nem terpeszes, kemény az egészségtelen, pláne kifelé.. de szerinte ez támaszt és nem nyomja a combját. És vesz egy olyat, amit kértem, hogy ne. Bébikomp is van már, abba se fogom berakni..

Az Adamo hinta is sz#r szerinte, abban is nyomorog, belepakolt egy hatalmas habszivacs párnát alá. Akkor most kemény kenguru vagy szivacs? Ráadásul ki is eshet így..


Ezen kívül számtalan kisebb-nagyobb dolog van, mit kenjek rá, mikor kezdjek hozzátáplálni (attól előre félek, hogy félévesen bolti krémtúróval meg a saját vegetás húslevesével akarja tömni mint a másik unokáját, aki 5 évesen mindenre allergiás..)


Küldjem el? Vesszünk össze? Eltiltani se akarom meg azért jó, hogy van segítség (a férjem estig dolgozik), de amint kiteszem a lábam a szobából, már az ellenkezőjét teszi, mint amire kértem...

A nem babás dolgokban sem nem túl jó, a mosott ruhákat összesározta az udvaron, amikor elvitte a babaruhát hogy kimossa, együtt mosta a férje munkaruhájával és a homokozós ruhákkal 30 perces programon, a mosópor bennük maradt - és kioktatott, hogy miért kéne másképp mosni, ő 60 fokra állította - csak 30 perc alatt nem fűti fel a vizet a gép, de ezt nem érti), a rántott húson kívül más kaját nem ismer..


Sorolhatnám még, elnézést elég hosszú lett, már ki is kellett írnom magamból, tele van vele a hócipőm..



2016. máj. 11. 13:39
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
99%
Ezt a kérdést akár én is kiírhattam volna!! Anyósom ugyan ilyen,(persze nem pont ugyanezeket csinálta, de hasonlóakat) és ő sem lakik messze. Én összevesztem vele. Már vagy ötször.Levakarhatatlan. És én nem adtam neki kulcsot. Inkább nem kell a segítsége, mert idegesebb vagyok, ha jön, mintha egyedül vagyok. Ezen kívül, ha bárkinek bármi hasznos tanácsa van, az engem is érdekelne!!
2016. máj. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
24%
Elköltözni anyos kozelebol messzire? De mivel mondtad, hogy kell a segítség, így addig sajnos turnod kell
2016. máj. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
96%
Meg kellene oldani segítség nélkül. Konkrétan mi az, ami n megy nélküle?
2016. máj. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 acelsziv ***** válasza:
96%

"Küldjem el? Vesszünk össze?"

Mi a jobb? Egy mérges anyós, vagy egy megölt baba?

Mellesleg tényleg költözzetek jó messze. Kulcsot vedd el tőle és ha csenget üvöltsd le a fejét, hogy felébreszti a gyereket. Egy ilyen hülyével keményen kell bánni.

2016. máj. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
89%
Ismerős a helyzet nálam is csak kicsit másabb. Azt hiszik ők jobb anyák voltak mint mi most vagyunk ezèrt oktatnak
2016. máj. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
98%
Nézd, itt csak az megy, hogy újra és újra elmondod: tartsa be a kérésedet a gyerekkel kapcsolatban. Nehogy már Ti menjetek világgá. Férjed is beszélgessen vele, ő se maradjon ki a problémából. Ha a nagymama (mert a történetben ő nem anyós, hanem a nagymama)nem változtat, el kell mondani, hogy köszönöd, megoldod magad amit kell és egy ideig lesz szíves távol tartani magát tőletek. Tudom, ezek kemény szavak, de ha most nem léptek elég erélyesen, később a gyerek bánja.
2016. máj. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
95%

2 gyerekem van, megértem mit érzel.

De én is felteszem a kérdést. Mi a jobb? Egy megsértődött anyós, aki nem megy többet, vagy egy gondtalnaságból megölt/megnyomorított baba? Meg ugye az állandó aggodalom, hogy mit csinál vele az anyós, amíg nem látod.


Rengeteg anya van, aki nem 1, hanem 2, 3 stb gyereket nevel anyós segítsége nélkül. Neked 1 van, persze, h jó a segítség, de hidd el, menni fog minden egyedül is!


Én leülnék anyóssal és megbeszélném vele, hogy vagy állít magán vagy nem kell többet jönnie.

2016. máj. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%

Mi a hozzátáplálás miatt fogunk egymásnak ugrani, úgy érzem.

Folyton terrorizál, hogy adjak a gyereknek "rendes"kaját, mert ő már 3 hónaposan etette a gyerekeit mindenféle főzelékkel és azt úgy kell. Tudja nagyon jól, hogy 1 éves koráig nem akarom bevezetni a tehéntejet(ezért is én vagyok a hülye meg az összes orvos aki ez"jódógába" kitalálta). Soha semmilyen tehéntejes dolgot nem adtam még a gyereknek(9 hónapos), erre elviszi sétálni és dicsekedve jön vissza, hogy a gyerek bevágott egy gombóc vanília fagyit, majdnem falnak mentem.

Nem tudom hogyan lehetne szépen leállítani. Leginkább sehogy. Nálam ez volt az utolsó csepp, legközelebb ordítok, úgy érzem.

Ha valakinek van tippje, én is szívesen olvasom.

2016. máj. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
92%
Beszélni kell vele, megköszönni a segítségét és a féltő gondoskodást de egyúttal felvilágosítani, hogy ez bármennyire is jól esik, ezekről szeretnétek magatok dönteni és magatok intézni. Ha jót akar mondja el, ajánlja de a döntést hagyja meg nektek. Ez a legjobb, mert ha elmondhatja javasolhat akkor megmaradhat a segíteni akarás de a kontroll a ti kezetekben van.
2016. máj. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
99%

Komolyan nem értem, miért adtál neki kulcsot.

Már most sem egyszerű eset, de gondolj bele, hogy ha majd a gyereked előtt fogja felülbírálni a döntéseidet. Az ilyen viselkedéssel a béka s.gge alá fogja ásni a szülői tekintélyedet. Én elég nehezen tolerálnám. Nézd, egy gyereket simán el lehet látni mindenféle segítség nélkül is. Legfeljebb egy kicsit csúszik a házimunka, ha nem megy egyszerre, de majd utol éred magad.

Nem tűrnék el ennyi mindent azért, mert hátha egyszer segítség kell.

2016. máj. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!