Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom csak szerintem "orvosi...

Anyósom csak szerintem "orvosi eset"?

Figyelt kérdés
Fura egy asszony, ami az adok-kapokot illeti. Akárhányszor találkozunk, mindig elhalmoz minket minden "földi jóval". Általában kajákról van szó. Ezek nagy többségének a szavatossága vagy le van járva, vagy egyszerűen olyan ócska, amilyeneket ritkán kapni. Ha nem akarjuk elfogadni, akár fél óráig is képes erőltetni. Múltkor párommal már megelégeltük, és ő szólt neki, hogy "anyukám, az a (előrecsomagolt) szalonna, már nem volt jó."- Ja, az? Azt még karácsonyra vettem. (Ez kb két hete történt; tehát még tisztában is volt vele, hogy nem jó). Ez vissza: Ha mi adunk neki bármit alkalmakra (szülinap, névnap) általában azonnal lehúzza: "Nem szeretem a bonbont" "jó nagy hülyeséget vettetek (ez egy szép szakácskönyv volt, imád főzni). "A kávét majd odaadom a nővéremnek". A karácsonyra kapott órát megköszönte, elvitte, majd pár nap múlva visszajött, és egyszerűen visszarakta a fa alá. Szerintetek? Hogyan lehet ezt kezelni sértődés nélkül? Ismer valaki hasonló embert?

2016. máj. 18. 18:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Hány éves? Sok öregnek vannak ilyen hóbortja, lesznek mufurc vénemberek. Ettől még nem akarnak rosszat és szeretik az embert. A lejárt ételt pedig dobd ki..:) Attól, hogy kaptad még nem kell megenni. Az pedig, hogy silány minőségű.. A szándék a fontos, az pedig hidd el nem ressz.
2016. máj. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kapjon vásárlási utalvànyt, ti meg fogadjátok el amit ad, majd mehet az első kukába, ha olyan. Ennyi.
2016. máj. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. 70 éves. Csak olyan érzés, mintha lenézne minket azzal, hogy ilyesmiket erőltet ránk folyton...
2016. máj. 18. 19:31
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is adtak már lejárt dolgot ajándékba, következő ünnepen szépen csomagolva visszakapták. Nehogy már velem cseszekedjenek :D
2016. máj. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
79%

Ha nem is élvezem, de kifejezetten megmosolyogtat az anyósom. Bármit, bármilyen (értékű) ajándékot viszünk a férjemmel már előre tudjuk és mantrázzuk az ajándékozás utáni "köszönetét", ami így szól: így is kell csinálni, nem kell nekem már drága ajándékot venni!

Már a hosszú évek alatt megszoktam és tudom, hogy ez nem rossz indulat. Ő is szeret adni, a kis nyugdíjából minden alkalommal mindenkit meglep. Csak dédunokából van tíz...

Szerintem anyósod sem akar Titeket megbántani, legalábbis, ami az ajándék kommentálását illeti. Egyszerűen így tud dolgokat tudomásul venni, nem jön ki más a száján. Ne foglalkozzatok vele, így kell elfogadni, vedd úgy, hogy "kis ügy".

A romlott, vagy kétes kinézetű elemózsiát azonnal visszaadnám azzal a kikötéssel, hogy Ő se fogyassza el, főleg, ha a lejárati dátum olvasható.

Más esetben- ha nem lehet az adományról lebeszélni -, legfeljebb kidobod.

Viszont soha ne mérgelődj, tudom, hogy idegesítő sokszor, de hidd el, "kis ügy".

2016. máj. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Négyes vagyok, elfelejtettem elmondani, mi volt tovább. Először döbbent csend, majd köhingetve az asztalra rakta (mindenki tudta, miről van szó, más családtaggal is megcsinálta már ezt, csak senki nem mert visszavágni) azóta nem kapok semmit :D Hála égnek.
2016. máj. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

Van ilyen rokon. Kaját/sütit sem stivesen eszünk nála, mert tuti romlott cuccokból van. Ő 69 éves. Van vagy 4(!!!) fagyasztója dugig, egyedül él már vagy 10-12 éve. Jobb nem tudni, hogy mi és mióta van benne (pl több éves szaloncukor), amit karácsonykor kivesz, osztogat, ami maradt, visszateszi ( olyan csomagolásút/márkájút már nem lehet kapni).

Megoldás? Itthon megy a kukába. Csak azt kell túlélni, amit ott kínálgat.

Ja, és ha kap valamit ( pl tusfürdő), akkor megvárja, amíg lejár a szavideje, utána (??? Miért???) elajándékozza.

2016. máj. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19%

Nyugi! Ti is pont ilyenek lesztek.

(Ha megéritek ezt a kort.)

2016. máj. 19. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Fogadjátok el ésdobjátok ki az első kukába hazafelé menet. Nem fog érteni a szóból.
2016. máj. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és egy darabig semmit nem vennék neki, ha úgyis mindent csak fikázni tud, vagy olyasmi ócskaságot vennék neki, mint amilyeneket ő is szokott adni. Hátha érezni fogja az iróniát...
2016. máj. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!