Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 éves dühroham, hisztirohamra...

2 éves dühroham, hisztirohamra mit tanácsoltok? Vagy ez már orvosi eset?

Figyelt kérdés
2 éves kislányom, kb 2 hónapja időközönként nagyon durván, napokon keresztül dührohamokat kap naponta rengetegszer. Aztán van enyhe korszaka is, amikor eljátszik de az a kevesebb. Dührohamot vált ki nála minden nemű ellenszegülés, amikor nem engedek meg neki dolgokat (mosószer ivás, kábel húzogatás, konnektor nyalogatás) vagy ha nevelési célzattal rászólok, asztalnál üljön evés közben és ne rohangáljon...stb. Na és a roham úgy néz ki, hogy: Földhöz veri magát, eszeveszettül sír, taknya nyála egybefolyik, ha odamegyek hozzá és simogatom elmarja onnan a kezem, ha énekelek neki vagy nyugtatom semmi, ha ott hagyom és nem veszek róla tudomást akkor utánamjön és bánt, csapkod, pofoz, ütöget, tépi a hajam, ezt már nem engedem neki és lefogom a kezét, akkor még durvábban rákezd, és megint ott hagyom, és így megy ez percről percre, és nem múlik, van hogy egy órán keresztül sem... Van olyan, h a délutáni alvásból már így kel fel, és egyszerűen nem értem, hogy miért... Nagyon nehéz vele, és tényleg tanácstalan vagyok... Semmi nem hat rá, sem büntetés, sem a szép szó, sem a kézre csapás, sem az arcmosás, énekelés, figyelem elterelés, vígasztalás, figyelmen kívül hagyás... Ötletek?

2015. okt. 14. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Vidd el orvoshoz.
2015. okt. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

1. meghökkentés(megleped valami viccessel)

2. figyelemelterelés (más játék felé, vagy el otthonról)

3. ezt meg mindig elfelejtem, de szóval 3 dolgot is tanácsolnak nagyon sok helyen és rengeteg anyuka alkalmazza :)


plusz én mondogatom neki, hogy tudja, hogy ez a düh és most mérges, csak hogy tisztában legyen azzal, mit érez, és valahogy én mindig mosolygok és kedves vagyok, mert nekem még az hogy toporzékol is, de olyan cuki, nem tudnám ilyenkor szidalmazni, vagy büntetni, kedvesen elmagyarázom neki a helyzete, hogy most dühös vagy, mert megyünk haza a játszótérről, de csinálok nagyon finomat és enni fogunk egy jót, hű de jó lesz :) és az én gyermekem valahogy így egyből lehiggad

2015. okt. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%

*én azon vagyok, hogy megalázni nem jó, ha abszolut nem vesszük figyelembe az akaratát, csak dirigálunk, dirigálunk és még megértést sem tanúsítunk.


én jelzem neki, hogy értem mit érez és miért, és biztosítom arról is, hogy jót akarok neki

2015. okt. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Ez nem orvosi eset. Az én lányom is hasonló volt. Más ok miatt mentünk gyerekpszichiaterhez és "szerencsere" ott pont előadott egy ilyen műsort. A doki azt mondta, teljesen normális. Figyelemmegvonast -ez a harmadik, 2 :) - javasolt és nekünk bevalt. Hagyd ott -persze csak ha biztonságban van- csinálj úgy, mintha nem látnád, nem hallanád
2015. okt. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
megkérdeztem, az utánzás volt a harmadik opció (és gondolom játékosan, nem gúnyból)
2015. okt. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

nagyon jó olvasmány, hogy megértsük

(az idegbeteg lepontozónak is ajánlom)

[link]

2015. okt. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Maximálisan megertem aproblémádat. A lányom dettó ilyen volt, semmi nem vált be, hiába próbáltam mindent. Írják Neked is, hogy figyelemmegvonás, na attól akadt még ki csak igazán az enyém is...

Semmi de semmi, se vicceskedés, se figyelelm elterelés, se szépszó nem hatott.

Soksok türelem kellett hozzá, és lassacskán kinőtte ezeket a dührohamokat. Most már 6 éves, meg mindig érzékeny, sírós, és akaratos is, de korántsem olyan már mint kicsinek.

Amit viszont javasolnék, hogy erdemes utána járni, hogy nincs - e esetleg idegrendszeri éretlensége, mert nemrég olvastam, hogy az okoz kicsiknél ilyen viselkedést, és teljesen kiakadtam, hogy ha ezt anno tudtam volna....

Én arra gyanakszom, h nekünk az lehetett. Azon pedig segít a TSMT torna, szeritem érdemes utána nézni, mert tudom milyen nehezek a mindennapok egy ilyen gyerekkel...

2015. okt. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Nem tudom, hogy van e neki idegrendszeri baja, mert amúgy ha mondjuk megy bölcsibe, és nem unatkozik, és utána jön haza, akkor nincs hiszti, meg ekkora kiborulások, csak amikor huzamosabb ideig nem történik vele semmi érdekes, mert itthon van velem, és unatkozik, és unalmában csak a rosszakat csinálja, akkor kezd "megőrülni"... Elolvastam azt is, amit a másik hozzászóló belinkelt, az is nagyon hasznos, és valóban lehet, h nem kirívó ez a dolog ennyi idősen... Nem tudom...
2015. okt. 16. 15:55
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ajánlom, aki hasonló helyzetben van:

[link]

2015. okt. 19. 13:09
 10/11 anonim ***** válasza:
egy 2 éves figyelmet ignyel, ha nem is látszik rajta. fogd be a házimunkába. bizz rá feladatot. adj a kezébe egy tiszta rongyot, törölgessen. pár percig el van vele. aztán " kicsi ezt vidd vissza légyszives a helyére" "gyere segits anyának" stb. amugy meg szeparációs szorongás...
2015. okt. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!