Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért ilyenek a párom szülei?

Miért ilyenek a párom szülei?

Figyelt kérdés

2,5 éve vagyunk együtt a párommal, 1,5 éve itt lakik nálunk, a szüleimnél. Az ő szülei 50 km-re laknak.

Akárhányszor hívtuk őket, hogy jöjjenek át ilyen-olyan programra, nem jöttek (nem sok alkalom volt, 3-4).

Most viszont 2. alkalommal volt, hogy itt jártak a városban és csesztek szólni, hogy fussunk màr össze. Azóta megint voltak itt (3.alkalom), a szüleim mondták, hogy hívjuk be őket egy kávére, de megint csesztek bejönni, hülye kifogásokkal jöttek.

Nekem nagyon rosszul esnek ezek. Ennyire nem érdekli őket a saját gyerekük? Meg én, a szüleim, vagy hogy hol lakik a gyerekük 1,5 éve?

Ugye jogosan vagyok "megsértődve"?

Hogy lehet kezelni az ilyet? Pár napja annyire kiakadtam ezen, hogy elkezdtem bőgni meg hisztizni a páromnak, hogy hogy lehetnek ilyen primitívek a szülei, amit megbántam, de egyszerűen azóta se tudok túllépni ezen.


2016. jún. 2. 16:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Nem szeretnek vendégeskedni meg barátkozni, vannak ilyen emberek. Nézd, ha tenálad egy ilyen eset hisztizésbe, bőgésbe meg a szülők leprimitívezésébe torkollik simán - holott semmi komoly dolog nem történt, nem bántottak sem szóval, sem tettel, nem szúrtak ki veled, nem vettek el tőled semmit, csak épp nem azt tették, amit te elvártál volna tőlük -, akkor ha tudják rólad, hogy te ilyen vagy, a helyükben én sem szeretnék találkozni veled.
2016. jún. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

az is lehet,hogy nem akarják megismerni a szüleidet. sok esetben a két fiatal szülei az esküvőn találkoznak először. szerintem azzal sincsen semmi baj.csak azért mert ti jártok, nem jelenti,hogy a szüleiddel meg akarnak ismerkedni. én nem látom ezt olyan nagy gondnak. majd ha komolyodik a kapcsolat,mármint eljegyzés, tényleges összeköltözés(nem szülőknél) akkor lehet máshogy fognak hozzátok állni. nem lehet tudni.

szerintem kár emiatt lehülyézni a szüleit és hisztizni a párodnak. lépj rajta túl szerintem, mindenki úgy jár a legjobban. ha már 3-4x visszautasították a meghívást,le kéne esni,hogy NEM akarnak menni.

2016. jún. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Szerintem ha ők elvárják, hogy átmenjük krumplit, paradicsomot, meg babot szedni, mi pedig szó nélkül megyünk át mindig, nem túl nagy elvárás, hogy ha itt vannak a városban, rácsörögjenek a gyerekekükre, hogy üljenek már be valahova egy sütire és beszélgessenek egy kicsit.
2016. jún. 2. 16:27
 4/25 A kérdező kommentje:

Nem az a bajom, hogy ide nem jönnek, hanem hogy a saját gyerekekükkel nem hajlandóak találkozni.

Amúgy meg most vettünk házat, amiről fogalmuk sincs, egyszerűen mert 2 hónapja nem volt alkalmunk elmondani.

2016. jún. 2. 16:30
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Nem, nem jogosan vagy megsértödve.


A párod szülei nem szeretnek vendégeskedni, ezért nem igazán kapnak az alkalmon, hogy elmenjenek a szüleidhez. Mert az nem egészen ugyanaz, hoyg a saját gyereket meglátogatják a lakásán, vagy az anyósjelöltekhez kellene beállítani. Ugyanis nagy különbség, hogy a gyereket "nézik meg", vagy családlátogatást tartanak.


Emellett ha a ti városotokban járnak, akkor sem biztos, hogy van idejük vendégeskedni, valószínübb, hogy csak elintézik, amit akarnak, és a többi idöt otthon akarják eltölteni.

2016. jún. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%

"Amúgy meg most vettünk házat, amiről fogalmuk sincs, egyszerűen mert 2 hónapja nem volt alkalmunk elmondani."


Miért, ti nem ismeritek a telefont?

2016. jún. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
És a 3-4 alkalommal történő meghívás sem ide szólt, hanem karácsonyi vásárra, ilyen-olyan fesztiválokra, kiállításokra. Amiatt, mert előtte 2-3 hónappal azt fújta az anyukája, hogy milyen jó lenne rá elmenni.
2016. jún. 2. 16:32
 8/25 A kérdező kommentje:
Hát, szerintem ez nem telefontéma.
2016. jún. 2. 16:33
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

akkor se szólj ebbe bele. ha a barátodat zavarja majd ez, akkor ő lerendezi a szüleivel.

ne bonyolódj ebbe bele. nem a te dolgod.

2016. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nyugdíjasok mindketten, nem tudom felfogni, hogy valakinek ne legyen 20 perce a saját gyerekére.
2016. jún. 2. 16:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!