Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet kezdeni ezzel a...

Mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel? Hogyan lehet megoldani veszekedés nélkül?

Figyelt kérdés
Páromnak az apukája táppénzen van jelenleg, mert haldoklik. Rákja van, nem tudjuk, meddig él még, szedi a gyógyszereit, jár kezelésekre, dolgozik a kertben, jól bírja. Viszont nem intézte el a nyugdíját csak most, mikor már az utolsó táppénzét kapja. Múlt héten intézte el. Most még kap pénzt, de lehet, hogy a 60 napot ki kell várni és addig nem biztos, hogy lesz neki. Most sincs már pénze. Nekünk 25 ezret ad, a többi az övé, csak sajnos elkölti alkoholra meg cigire és mindig kölcsön kéreget. Múltkor kölcsön kért 10 ezret, amit vissza is ad, nem ezzel van a baj, hanem azzal, hogy azt mondta ahhoz kell, hogy a nyugdíját elintézze. Ehelyett kajára költötte. Ezzel sincs baj, csak nem az igazat mondta, ami fáj nekünk, holott mindig kap tőlünk kaját, mert minden nap főzünk és adtunk így is úgy is, nem értjük miért hazudott. Kitalálta, hogy adjunk neki még 14 ezret, mi meg megegyeztünk, hogy kaját veszünk neki amikor bevásárolni vagyunk de úgy nem kap pénzt, hogy akár cigire is meg piára is költheti mert nem azért dolgozunk. Kenyeret kért, húsleves kockát stb ilyen apróságokat. Meg is vettük igaz cigit is kért, de mivel párom dohányzik, azt mondta, vesz egy nagy csomagosat és abból ad 40 got neki. Hazaértünk, pakolunk ki az autóból, már ott van. Mondtuk neki, hogy vettünk mindent, erre: adjátok már a cigit, reggel óta erre várok. Párom mondta, hogy nagy csomagosat vett, elkezdte húzni a száját. Erre felment bennem a pumpa és kiosztottam az öreget. De úgy kiosztottam, hogy utána fel is húzott. Nem bírtam már tovább. Elegem volt, hogy páromat mindig akkor keresi meg, amikor alkohol kell, vagy pénz vagy cigi. Most se kérdezte meg, hogy hogy van, csakhogy adja már gyorsan a cigijét... Én meg elkezdtem leállni osztani neki az eszet, hogy kicsit vissza kéne venni, örüljön, hogy eltartjuk egyáltalán és nem kellene követelőzni mert nem azért dolgozunk, hogy az ő igényeit kiszolgáljuk. Így is megkérdezte, hogy konyakot nem hozunk-e.. Vagy 10 percig remegtem az idegtől. Alaphelyzet: kap 100.000 forint táppénzt, 25 ezret kell nekünk adnia és sose marad neki.. Mindig kér, de tényleg mindig és párommal ezen szoktunk veszekedni mostanság, hogy ő jószívűen ad, de én meg nem nézem jó szívvel, hogy az öreg kihasználja. Főleg úgy, hogy anno a nyakába vert 2*8 milliós hitelt, amit a testvérével fizettek ki és párom hónapokig csak akkor evett, ha a barátai adtak neki, mert jött a fizetése, el is ment. Ráadásul az édesanyja temetését még most csengetjük ki a tesójának mert akkor a tesója kifizette azt, mi meg most a felét visszaadjuk 25 ezrével.. Az após meg a hajléktalanszállóról jött hozzánk. Szóval kissé visszavehetne a szájából mert már kezd elegem lenni, hogy minden hónap 3án amikor fizu van, jön, hogy adjunk-e.. ráadásul most tűrnöm kell, mert párom mondta, hogy ne állítsuk választás elé volt már neki elég családi vitája nem akar több ilyet. Nem a pénzen van a hangsúly csak a tudaton, hogy minden hónap elején adok-kapok játék van és csak akkor vagyunk jók, ha a fenekét ki kell nyalni.. Ráadásul ez a mai jelenet az adjátok már a cigit paranccsal teljesen kiverte nálam a biztosítékot. Mit lehetne tenni? Keressünk neki albérletet vagy idősek otthona? Nem akarunk a párommal veszekedni emiatt.
2016. jún. 3. 18:09
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
31%

Elég gáz vagy, hogy egy haldoklót képes lennél kidobni, mert neked nem tetszik.

Nem tudom, ha te lennél ilyen beteg, akkor neked nem lenne-e valami olyan az életedben, ami ugyan "nem egészséges" - mintha nem lenne már neki mindegy -, de mégis csak az okoz örömet, mint neki a cigi.

Mellesleg ha a párod is dohányzik, akkor nem sokat reklamálhatsz, ö ugyanolyan ebböl a szempontból, mint az apja.

Szerintem fogd vissza magad és próbálj kicsit belegondolni az öreg helyzetébe is.

2016. jún. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen mindegy, hogy haldoklik, vagy sem. Attól még gusztustalanul viselkedik. Semmivel sem különb mint egy nem haldokló alkoholista. Ráadásul még válogat is.

Szerintem húzzatok meg egy határt, ami után már nem adtok.

2016. jún. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, hogy a párom dohányzik, hiszen a saját pénzéből teszi, amivel azt csinál, amit akar. Ő dolgozik meg érte. Na de az öreg úgy akar alkoholt inni meg cigizni, hogy nincs neki miből. Ha párom vesz, természetesen ad neki, de külön azért miért vegyünk? Hogy duplán jöjjünk ki? Meg miért vegyünk neki alkoholt és cigit? Nem létszükséglet.. Nem érzem magam gáznak és van különbség párom meg az öreg között. Párom dolgozik, a saját pénzéből azt vesz, amit akar. De az öreg ne a mi pénzünkön próbáljon már alkoholizálni meg cigizni úgy, hogy neki nincs.
2016. jún. 3. 18:46
 4/51 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem nem vagy normális..

Kiváncsi lennék hogy te hogy viselnéd ha haldokolnál. Gondolom fogalmad sincs róla hogy ez mekkora trauma neki..

2016. jún. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
Amíg kapta a táppénzt, sose maradt neki pénze hónap végére pedig azon kívül, hogy minekünk odaadott 25 ezret meg 8000 a gyógyszere semmire sem kellett költenie hiszen, ha én vagy párom főztem, kapott tőlünk meg neki is volt kajája. Ráadásul nem tudom első, hogy te hogy tűrnél el valakit 60 napig úgy, hogy nem kap pénzt de kérné a cigijét vagy a konyakját és azért kéne dolgoznod, hogy az ő igényeit kielégítsd.
2016. jún. 3. 18:50
 6/51 A kérdező kommentje:
Mert most intézte el a nyugdíját és 60 munkanap amíg megjön. Most kap még pénzt, de utána nem fog és biztos, hogy nem tart ki neki.
2016. jún. 3. 18:51
 7/51 anonim ***** válasza:
75%
Eleve egy rákosnak nem szabadna sem alkoholt fogyasztania, sem pedig cigiznie. Már eleve ebből kiindulva NEM adnék neki ilyen "luxuscikkekre". Ezzel érvelnék elsősorban a páromnál is. Én megértem, hogy az Apja, meg ugye beteg és a kedvében akar járni, ahol csak tud, de azért nem kell túlzásokba esni.
2016. jún. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel úgy igazából, hogy mennyi alkoholt iszik meg mennyi cigit szív, amíg a saját pénzéből teszi. De most a mi pénzünkből akarja ezt tenni és nem ezért dolgozunk minden nap.
2016. jún. 3. 18:55
 9/51 A kérdező kommentje:
Khm kedves utolsó te dolgoznál azért, hogy 2 hónapig az apósodnak fizesd az alkoholját/cigijét? Merthogy 2 hónapig nem lesz neki pénze. Mi pedig már a kisbabára szeretnénk félretenni. Ez nem a pénzéhségről szól talán zsugori vagyok talán másképp gondolkozok de én mindig is úgy voltam, hogy csak akkor cigizzen igyon valaki, ha van neki miből. Főleg úgy, hogy a jövőre nézve el lehetne tenni azt a pénzt ami az ő alkoholjára rámenne..
2016. jún. 3. 19:16
 10/51 A kérdező kommentje:
Ha apósról tudnám, hogy nem iszik alkoholt és nem cigizik, akkor szíves-örömest adnánk neki de úgy, hogy kaját veszünk neki, nálunk lakik szinte ingyen és nekünk áll, hogy hol a cigije a kajája nem érdekli.. Párom miatt keltem ki, mert nagyon rosszul esett, hogy csak akkor van szüksége páromra, ha kaja kell, cigi kell vagy alkohol kell.. amúgy le sem jön megkérdezni, hogy hogy van vagy mi újság vele.
2016. jún. 3. 19:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!