Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom elvigye-e nyaralni...

Anyósom elvigye-e nyaralni így az unokát?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a helyzet a következő: van egy 4 éves és egy 1,5 éves kisfiam. Mi a fővárosban élünk, a 2 nagymama pedig 200-230 km-re az ország különböző felében. Tavaly nyáron az akkor 3 éves kisfiam először nyaralt egyedül az anyai nagymamájánál. Nagyon jól sikerült, nyár végén még egy hétre vissza is ment. Azt kell még tudni, hogy anyukám minden hónapban meglátogat 2-3 napra és jól ismeri a kisfiamat. Namármost a tavalyi jol sikerült nyaralás után anyósom jelezte, hogy idén nyáron ő is elvinné nyaralni. Ő nem szokott látogatni minket, mondván hogy nyáron melege van, télen fázik, egyébként pedig beteges. Mi szoktunk utazni hozzá évente pár alkalommal, 1-2 napra. Most májusban üzent (?) a férjemmel, hogy nézzek időpontot. Nem néztem, úgy voltam, hogy nyugodtan megbeszélheti velem is, ha komolyan gondolja. Tegnap felhívta a férjemet skype-on és közölte, hogy 3 hét múlva elvinné a gyereket 1 hétre. Fesztivál lesz a városukba, koncertek, programok stb. Mi a problémám? Egyrészt az, hogy soha 5 percet sem vigyázott a gyerkőcre, nem ismeri a szokásait és nem is érdekli mondván, hogy felnevelt 2 gyereket (40 évvel ezelőtt...) stb. A kisfiamat féltem a tömeg rendezvényektől (korából adódóan szeret futkosni, bújócskázni). Plusz anyósom tv függő, 2 tv ordít párhuzamosan éjjel-nappal. Egy panel legfelső emeletén lakik, nyáron tárva-nyitva az összes ablak, ajtó -egy perc nyugtom nem lenne, hogy vigyáz-e a gyerekre vagy épp a tv- t nézi. Ne értsetek félre, szeretném ha vele is kialakulna egy jó mama-unoka viszony de zavar, hogy eddig nem törekedett arra, hogy jobban megismerjék egymást, zavar hogy ha velem beszél akkor meg sem meri említeni a témát, illetve ha megkérném hogy pl ne a mélyhűtőbe lefagyasztott kenyeret adja neki hanem friss kiflit, elengedné a füle mellett. Ha bármi baj történne, nekem szólna utoljára (nem azért mert haragba lennénk hanem az egója miatt), ráadásul a távolság miatt ugrani sem tudnék. Anyósom lányának nagyobb gyerekei vannak, ők sosem aludtak-nyaraltak a mamánál, a saját lánya nem merte ezt bevállalni.

Tegnap a skype beszélgetés alatt felajánlottam, hogy vigye kevesebb napra ... hú, teljesen kiakadt. Mit tennétek a helyemben? A férjem először nevetett anyósom ötletén, nem hitte hogy komolyan gondolja. Ő elengedné a kicsit. Még annyit, hogy a férjem családjában ha valaki ellent mer mondani a másiknak abból rögtön veszekedés van, kitagadják, megtagadják egymást stb és már egyedül az anyósom az, akivel kapcsolatban vagyunk. A férjem szerintem azért engedné el a kicsit, hogy ne legyen több harc (mert anyósom tuti megsértődne). Úgy érzem, hogy én megőszülnék 1 hét alatt. Mit javasoltok, milyen (kompromisszumos) megoldás lehetne? Csak 4 éves a kicsi.


2016. jún. 4. 08:18
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
92%

Én tuti nem engedném el. Abban is biztos vagyok, hogy a férjem sem.

Ha nincs köztük igazán kapcsolat, és tényleg csak az anyós hibájából, akkor nem rógtón 1 héttel kellene próbálkozni.

Ha ezt a férjed nem érti meg, akkor vállald vele a konfliktust.

2016. jún. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem te már eldöntötted! Nem akarod és kész! Sok asszonyka van így az anyósával! Aztán ne is csodálkozzanak azon, hogy az anyós megutálja őket!

Én anno az apai nagyanyámat évente csak egyszer ha láttam mert messze laktak. 1-2 hetet nyaraltam nála. Az otthoni körülményekhez képest megdöbbentő körülmények voltak: kinti budi, vizet is a kinti kútról hozták... és még sorolhatnám.... érdekes ennek ellenére egészséges felnőtt lett belőlem. Arra is emlékszem Anyu reakcióin sokszor kivehető volt, hogy nem igazán kedveli anyósát viszont soha nem veszekedett,nem beszélt vele csúnyán, nem durcáskodott vele megpróbálta elfogadni őt. Ez az ellenállás, dac vagy nem is tudom minek nevezzem... csak a mai kor menyeire jellemző.

2016. jún. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
93%
Itt nem az a baj,hogy nem vigyázott rá soha,és nem ismeri a szokásait,hanem az életvitele.Emiatt nem engedném el.Az én anyósom se vigyázott a fiamra,nem ismerte a szokásait,ettől függetlenül pont négy éves volt,amikor ott volt nála három napot.de én azért engedtem el,mert tudtam,hogy biztonságban van.ha ilyen körülmények lennének,mint anyósodnál,hogy félnem kell,hogy kiesik az ablakon,vagy nem figyel rá,akkor én se engedtem volna
2016. jún. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, egyáltalán nincs eldöntve a nyaralás. Javaslatokat kértem nem azt, hogy ird le milyen feltételezett menynek képzelsz el. Soha nem veszekedtem az anyósommal és most sem szeretnék. Egy konkrét szituációra várnék (építő jellegű) ötleteket.
2016. jún. 4. 08:51
 5/41 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek szántam.
2016. jún. 4. 08:52
 6/41 anonim ***** válasza:
90%

Nem engedném.

A férjednek meg add át, hogy nem a gyereket kellene békejobbként használni akár olyan áron is, hogy baja esik.

Menjen a gyerek, hogy ne legyen vita, mi? És ha nem jön vissza épen, mert kirepül az ablakon vagy elkeveredik a koncertek közepén, akkor így jártatok?


Mondjuk nekdm az is sok, amikor a síró tiltakozó gyereket csak azért is a rokon kezébe nyomják, mert az babázni akar. Az nem érdekli, hogy a gyerek nem akarja, hogy babázzanak vele és még röhögnek is hozzá, hogy "jaj, majd megszeret (addig erőszakolom magam rá - mert ugye ahhoz túl lusta vagyok hogy fokozatosan közelítsek).

2016. jún. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
71%

Anyósod nem Debrecenben él véletlenül?Stimmelne a 230 km távolság is Pesttől.

Én mindenképpen beszélnék vele erről,hogy az ötlete nem túl jó..Először jobb lenne,ha ő menne hozzátok pár napra,kicsit lenne a gyerekkel,vigyázna rá életében először..szokják egymást. Utána ha még mindig szeretnék akkor pár napra elviheti a gyereket magával.

És koncert meg fesztivál nem egy 4 éves gyereknek való!! Helyette inkább vigye cirkuszba,állatkertbe,vidámparkba,moziba,játszóházba...akárhova..ezek jobban lekötik a gyereket mint a hangos zsúfolt koncertek.

Az,hogy a 10. emeleten minden ablak nyitva van,ezt mindenképpen beszéljétek át vele..hogy csak akkor engeditek,hogyha bezárja őket..legalább bukóra legyen kinyitva . Tényleg veszélyes,hogyha véletlenül kihajol a gyerek(ha nem panelban laktok akkor biztosan érdekelni fogja a magasság).

Szóval alaposan beszéljétek át vele,hogy milyen feltételekkel engeditek a gyereket hozzá. Amúgy jónak tartom,hogy menjen a nagyihoz, nincs azzal baj. Csak azért nem árt,ha felelősségteljes a nagyszülő. Nagyapa nincs,vagy más rokon a városban aki rájuk nézne amíg ott van a gyerek?

2016. jún. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

lemennék a gyerekkel

illetve mind a kettővel 3 napra

2016. jún. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
71%

Nem, nem engedném


Off Mi a gond a fagyasztoban tárolt kenyérrel?

2016. jún. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, hasonlóan látjátok a helyzetet, mint én. Pár hónapos volt a most 4 éves amikor anyosom egyszer nálunk aludt. Az Sztk-ba idöpontom volt és azt mondta vigyáz addig a gyerekre. Tisztába tettem, megetettem és kb 2 óra távollétröl volt szó. Mire beértem az sztk-ba mér telefonált, hogy azonnal menjek haza mert belázasodott a gyerek! Nem értettem hiszen 1 órája még semmi baja nem volt és aggodtam mi történt... Persze semmi baja nem volt, egyszerűen valami miatt bepánikolt. Egy mostani pánik esetén nagyon messze lennék. És valóban nem örülök a tömeg rendezvényeknek, egy 4 éves boldog a játszotéren is. Fürdőbe is vinni akarja .... Az a baj, hogy tényleg nem érezném biztonságban a gyereket.... A férjem családjában van egy hülye elv, hogy pl nem baj, ha megégeti magát, legalább legközelebb nem nyúl a tüzbe. Szóval lazán kezelnek dolgokat amit én nem vagyok hajlandó. Nekem a gyerekeim a mindenem és a biztonságukat nekünk kell megteremteni.
2016. jún. 4. 09:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!