Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom minden héten egyszer...

Anyósom minden héten egyszer kötelező jelleggel idejön hozzánk, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég házasodtunk és költöztünk össze a férjemmel. Anyósommal a kapcsolatom az elköltözésig jó volt.


Akkor azonban kitalálta, hogy ő heti egyszer munka után tiszteletét fogja nálunk tenni, erről nem is kérdezett meg minket. Úgy érzem, már akkor világossá kellett volna tennem, hogy nem, ezek a mi határaink, majd mi eldöntjük, mikor hívjuk, de sajnos nem tettem mert nem akartam ebből konfliktust.


De már egyre jobban zavar, hogy ez kötelező program, meg se kérdezte, akarjuk-e és lehet-e. Édesanyám érdekes módon fel bírta fogni, hogy mostantól külön család vagyunk és vannak határaink, tehát mi döntjük el, mikor akarunk vendégeket fogadni. Anyósnak ez valamiért nem esett le, és a legjobban az erőszakossága zavar benne, hogy kijelentette anno, hogy "ő X napon minden héten idejön majd".


Mit csináljak? Most az "anyósos" napon munka utánra mindig csinálok valami programot magamnak, de egyrészt inkább mennék haza pihenni, másrészt nonszensz, hogy nekem kell a saját lakásomból menekülnöm egy "betolakodó" miatt.


Előre is köszönöm a tanácsokat!



2016. jún. 25. 17:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
57%

"Itt senki nem mer kommunikálni emberekkel? Hogy dolgoztok vagy intézkedtek ügyes-bajos dolgokban?"


Vagy hogy jöttek össze egyáltalán?

Hogy mondták meg a másiknak, hogy tetszik, és jöjjön el randevúra?

Hogy kérték meg, hogy légyszi, menj el szűrésre, hogy biztos lehessek benne, nem kapok el tőled semmit? Amikor megbeszélték a védekezés módját?...

Hogy vezényelnek le együtt egy lakásfelújítást?

Stb...

2016. jún. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
66%

Többes számbanírsz, holott a férjednek a jelek szerint nincs problémája ezzel, és nem is mersz beszélni vele a dologról. Édesanyádat ugyanígy "ti" hívjátok, vagy csak te? Ő is ilyen gyakran van ott? Ez esetben aligha pampoghatsz, hogy a férjed édesanyja miért mászkál hozzátok. Még valami: a férjed is elmegy otthonról, amikor anyád várható hozzátok?

Az oké, hogy van saját életetek, abban viszont ketten vagytok, a férjednek is vannak igényei, döntési jogköre. Az otthonotok mindkét oldali szülőnek egyformán nyitott. Ha meg nem csinál az anyós az ottlétekor semmi szemére vethetőt, nem értem, miért kell "menekülnöd otthonról": hazamész meló után, köszönsz, elnézést kérsz, hogy fáradt vagy, és bevonulsz a hálóba pihenni. Mi ebben a boszorkányság?

2016. jún. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%

Az nagy baj, ha a férjeddel nem mersz, nem tudsz beszélni. Ez lenne az alapja minden jó kapcsolatnak!!!

Szerintem nyugodtan elmondhatod neki, amit itt is leírtál, hogy nem az a baj, hogy anyukája jön hozzátok, nincs is ott sokáig, nem zavar. De! Szóljon. Ne állítson csak be úgy.

Én egyébként nem tartom ezt olyan durvának, ha tényleg csak egyszer van, és csak pár óra. Főleg úgy, hogy (ha jól értettem) a te anyukád gyakrabban és többet van ott.

Azt a részlet kérdést meg szerintem nyugodtan meg lehet beszélni, hogy az ő anyukája is szóljon előre. Hiszen váratlanul sehova sem illik menni.

2016. jún. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, ha anyós ebben a remek kommunikációjú kapcsolatban megkérdezi KETTŐTÖKTŐL, hogy megfelelne-e, ha minden hét keddjén felugrana hozzátok munka után, a férjed rávágja, hogy természetesen igen, te mit válaszolnál? :D
2016. jún. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
74%

Nézd, ha anyósod azt mondta, hogy minden pénteken munka után átmegy hozzátok kicsit, és ti erre rábólintottatok, akkor az onnantól kezdve meg van beszélve. Nem kérdés nélkül megy át, hanem ez lett megbeszélve. Arról nem ő tehet, hogy te nem mered neki megmondani, meg a saját férjednek sem, hogy neked ez így nem felel meg.

És valóban nem lenne fair, hogy a te anyukád bármikor átmehet, anyósod meg egy héten egyszer sem, mert téged zavar a puszta jelenléte. Gondolom meginna veletek egy kávét, beszélgetne, csinálnátok együtt valamit, ehelyett te minden alkalommal lelépsz, és a háta mögött másoknak puffogsz.

Ha addig jó volt a kapcsolatotok, akkor most elég bántó lehet neki, hogy egy héten egyszer megy át, és te akkor is direkt elkerülöd. De te nyilván magasról teszel rá, hogy ő mit érez, csak te fetrenghess a kanapén kényelmesen és ne kelljen rá időt szánnod.

Ha annyira zavar, akkor nyisd ki a szád, ne itt rinyálj, és NORMÁLISAN, lehetőleg kedvesen próbáld velük megbeszélni, hogy máshogy legyen a rendszer.

Bár ezek alapján téged az is zavarna, ha mindig más napokon menne át, és szólna előtte.

2016. jún. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%

Mézbe hempergetném, és kitenném a hangyabolyba a következő látogatásnál.


Komolyra fordítva, kénytelen leszel elkezdeni beszélgetni a férjeddel, mert a sok ki nem mondott dolog évek után fog egyszerre kiszakadni, és az csúnya szokott lenni. Tetszik, nem tetszik, muszáj, ha valakivel együtt élsz.

2016. jún. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
81%
Drága kérdező,nem következtettem hibásan,hiába is privizgetsz és az általad letöröltetett válaszom után is szinte mindenki ugyanezt írta.Nem is,reagálsz azóta.Nem mersz a pároddal beszélni,inkább anonim oldalakon kérdezgetsz olyan dologról,amit úgysem tudsz megoldani,hiába tanácsolnak akármit,mert nem mered.Ez az életképtelenség,a saját véleményed hangoztatásának teljes hiánya,az elfolytás és a magadban fortyogás.És te következtettél hibásan,én a szemedbe is megmondanám.Töröltesd ezt is,vagy legalább ne priviben válaszolj,vállald itt is.Ja,bocs,nem mered.
2016. jún. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
54%
Süss sütit, adj neki inni es orulj, hogy mikor gyereketek lesz heti egy delutan mar biztos van aki vigyáz ra...
2016. jún. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Költőnő? ***** válasza:
55%

Első körben az uraddal kell beszélned. Egyáltalán milyen kapcsolat az, ahol nem mersz neki vmit mondani? Miért, elhagy? Megver? Megcsal? Megaláz? Ha ezek közül egyik sem; akkor itt az ideje az őszinte kommunikációnak.

Nálam egy dolog segített nagyon sokat ebben, tedd fel magadnak minden ilyen megmérettetés, várható konfliktus előtt, vagy ha éppen nemet készülsz vmire mondani, de mivel nem szoktál, ezért szorongsz miatta; mi a legrosszabb, ami történhet?

2016. jún. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
"Férjemmel erről nem merek beszélni," - a nélkül meg nem fog menni... de azt írod, ti már külön család vagytok- én is így gondolom, szóval itt az első közös probléma, ami megoldásra vár.
2016. jún. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!