Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most tényleg kötelező jellegge...

Most tényleg kötelező jelleggel el kéne mennem minimum egész nyáron dolgozni a szabadidőmben a nővéremékhez?

Figyelt kérdés
Húszas évei közepén járó nővérem összejött egy nála több mint 20 évvel idősebb Csavoval aki kitalálta h építkezni akar. Én egyáltalán nem szeretem a nővérem, mert mindigis szemét volt velem, uralkodott rajtam, én voltam a kisebb. Jönne a nyár, első nyaram, hogy dolgozom, lenne egy kis pénzem erre-arra, hogy nyaraljak vagy elmenjek valahova, aztán most az amúgyis szakmabeli apámmal ( akit szintén nem kedvelek, nem egy jó család vagyunk) mehetnek dolgozni oda hétvégente, miközben a nővérem amúgyis el van tartva és a "párja" miatt jólétben élnek. Nekem persze kuss a nevem. Bocsánat, ideges vagyok.
2016. jún. 13. 19:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%
NE MENJ EL. Kész. Ha pedig mégis erőltetik, valakinek szólsz, aki ezzel tud mit csinálni.
2016. jún. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
3%
Nem hinném hogy vele szakasz pár óra munkába hétvégente.
2016. jún. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%

Ez tényleg elég kényes szitu...

Mindenképp beszélned kéne elsősorban apukáddal, és elmondani neki, hogy te ezt a nyarat arra szántad volna, hogy pénzt keress, és ez így nem fog menni. Jelezted már a kedves rokonságnak, hogy nem tetszik neked a szitu? Ha igen, mi volt a reakció?

2016. jún. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%
A helyedben elmondanam a terveimet az egesz csaladnak, akit erint. Ezesetben : " kedves Mari es parja, Apu, Anyu, ez az 1. nyaram, amikor dolgozni tudok, szeretnek egy kis penzt keresni, hogy fuggetlenedni tudjak, kerlek ne tartsatok ebben vissza. Segitek Mariek epitkezesen is, de minden napom nem szeretnem erre felaldozni, arra gondoltam, hogy pentek szombat, vagy szombatonkent mennek en is segiteni . ha ez nem jo, akkor egyaltalan nem tudok segiteni. "
2016. jún. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
11%

Mondjuk az értő olvasás nem erősség senkinek... Idézem a lényeges reszt: " mehetnek dolgozni oda hétvégente,"

Hétvége, az szombat vasárnap, tehát két nap, nem az egész nyár. Ne szakadjon már bele heti 2 napba, amikor épp nyari szünet van és nyilván a nyarimunka nem kemény fizikai meló lesz neki.

2016. jún. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
89%

#5 - ezt mint anya írom:

Nem gondolom úgy, hogy egy fiatalnak minden hétvégéjét fel kellene áldoznia a nővére friss pasijának segíteni, miközben a testvérével sem felhőtlen a viszonya.

Nem, valóban nem halna bele... de miért is kellene megtennie?

A tulajdon testvéremet nem kérném meg erre, akivel nagyon jó a kapcsolatom!

Amikor ők építkeztek, igen, mentem segíteni...

Amikor mi újítottunk fel, ők jöttek.

De nem hónapokon át minden hétvégén, hanem egy-egy alkalomra!

Igen, családon belül természetes, hogy segítünk egymásnak, de egymás kihasználása (főleg egy kiskorúé - mert nekem ez jött le) már nem annyira...


Én tuti lázadnék.... még akkor is, ha a szüleim tartanak el...

Szerintem úgy lenne fair, hogy legalább fizessék ki neki az átlag diákmunkás órabért.

2016. jún. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
12%

Kedves Vera!

Nekem nem derült ki, hogy kiskorú a kérdező. De ha az, akkor nyilvánvalóan nem egy 10 éves kisgyereket akar az apja cementeszsak cipelesre fogni napi 24 órában, hanem egy valószínűleg 16-18 éves amúgy magát nyilván férfinek tartó fiúra számít.

Nálunk az a szokás, hogy segítünk egymásnak a családban. Pláne, ha az apa amúgy is nehéz fizikai munkát végez hétköznap és így hétvégén is minden az ő nyakába szakadna.

A nyári szünet 12 hét, ergo 24 napról van szó maximum, nem honapokrol.

A kifizetni diakmunka bérben gondolatra meg csak annyit mondanék, hogy egy ilyen dumara én mint szintén anya benyujtanam a számlát az ugy beszolo gyerekemnek azonnal a mosasrol, vasalasrol, takaritasrol, plusz az etkezesrol, villany és internethasznalatrol meg hasonlokrol.

2016. jún. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
89%
Ha kényszerítenek, maximum majd mindig leborul a cementeszsák, eltörik egy-egy szerszám, ráborul valami a díjnyertes rózsára. Hamar hazaküldenek, nyugi. ;)
2016. jún. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%

De nem a szüleinek kell a segítség! Akkor én se ezt mondanám...

Hanem annak a testvérének, aki eddig uralkodott rajta, az új pasijának...

És ha fél év múlva új pasi kerül a képbe, annak is felhúznak egy házat?

Az, hogy meg te is benyújtanád a számlát, nem a gyerek kérte, hogy megszülethessen...

Természetesen én sem azt mondom, hogy búra alatt kell tartani. De kihasználni sem szabad, főleg ilyen kapcsolatnál, ilyen mértékben!

2016. jún. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Húszas éveim elejét taposom és nem teljes munkaidős állásom van, napi 10 óra fizikai munka. Ezt csak annak aki azt gondolta, hogy a nyári szunetkémből kéne áldozni néha 1-2 órát!
2016. jún. 13. 20:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!