Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megőrültek a szülei mióta...

Megőrültek a szülei mióta szóba került a költözés, kibeszélnek, mindenféle hülye tanácsot adnak stb, mit tehetnénk? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Lassan 3éve vagyunk együtt, eljegyzett a vőlegényem és elkezdtünk lakást keresni (1 évet laktam náluk, most pár hete az új munkám miatt a szüleimnél lakok) és elintézni a lakhatási támogatást. A nyár végére tudjuk elintézni és szóltunk a szüleinek, hogy erre számítsanak, mert eladhatják a házat vagy amit akarnak (mindig mondták hogy csak miattunk vannak még itt).

Azóta teljesen meg vannak őrülve, hogy maradjunk, mennyivel lesz jobb máshol, szerintük inkább nekik adjuk azt a havi 70et mint egy idegennek (párom főnöke fogja fizetni az albérlet összegét, nekünk csak a rezsit kell). Folyton ezzel jönnek, hogy minek elköltözni, hogy maradjunk, szüljek oda, elleszünk. Inkább vegyek autót és járjak be úgy (innen csak busz van napi 2x) "az a kis benzin nem vág földhöz" havi 30 lenne a benzin... A munkahelyem pedig direkt azért vett fel mert be tudok járni helyben, azt fizetik csak.

Így is folyton az volt hogy mi hiába csináltunk bármit, anyósjelöltem újra megcsinálta, átvariálta, pakolászott, turkált, tűnt el pénzünk is így!

Most ha átmegyek hozzájuk, ki se lépünk még az ajtón de már kibeszélnek minket, hogy "van pénzünk kirándulni/moziba/barátokhoz menni, ahelyett hogy tv-t néznénk, otthon maradnánk pihenni, bezzeg ők 25éve nem mentek sehová, nincs szükségük egy barátra sem, nem is barátkoznak senkivel és mégis megvannak!" Egyébként 45évesek. A faluban is kürtöli hogy mit csinálunk, mit dolgozunk, stb.!

Folyton valamit kitalálnak hogy segítsünk (facebookozni meg társkeresőzni tudnak, de egy e-mailt megnézni nem!) és vőlegényem már csomószor elmagyarázta, le is írta a dolgokat, hogy tudják, tanulják mert ma már el lehet veszni könnyen, ne legyenek rászorulva a segítségre, de nem akarják (!!) mindig " de te jobban tudod, csináld meg inkább". Volt hogy rendeltetni akartak velünk netről dolgokat, mondtuk hogy ne mert lehúzás, hamis. Megrendelték mégis és amikor kiderült hogy tényleg utánzat akkor mi voltunk a hibásak és ki akarták fizettetni velünk! De bármi, figyelmeztetjük őket hogy kéne/nem kéne és csak azért is az ellenkezőjét csinálják, utána persze már kell a segítségünk... Vőlegényem előre leszögezte hogy hozzánk nem jöhetnek, ezek után hogy kibeszélnek főleg, mert csak leszólnak mindent, hümmögni fognak meg hogy hogy telik bármire is, mennyibe került. A szüleimhez fordul mindig amúgy, ha szülő segítség kell pl valami szerelési tanács, de pénzügyi is vagy életvezetési tanács hogy ők mit csináltak ilyen helyzetben. Ők azt mondták hogy oda megyünk ahová akarunk, a saját életünk úgy alakítjuk ki ahogy mi akarjuk és nagyon jó lehetőség hogy igénybe vesszük a támogatást, tudunk félretenni legalább és nekünk is kell magánélet kettesben.


2016. jún. 27. 11:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Egészen egyszerűen ne foglalkozz velük.


Folyton valamit kitalálnak hogy segítsünk (facebookozni meg társkeresőzni tudnak, de egy e-mailt megnézni nem!) és vőlegényem már csomószor elmagyarázta, le is írta a dolgokat, hogy tudják, tanulják mert ma már el lehet veszni könnyen, ne legyenek rászorulva a segítségre, de nem akarják (!!) mindig " de te jobban tudod, csináld meg inkább"- Nem kell nekik pattogni, megmondjátok, hogy ekkor meg ekkor elküldtem, leírtam, elmondtam, tessék. Különben a fejetekre nőnek...



rendeltetni akartak velünk netről dolgokat, mondtuk hogy ne mert lehúzás, hamis.--Erre hivatkozva szépen széttárjátok a karotokat, és: Aki hülye így járt...


Anyósod tipikus fiús anyuka, nem tudja elfogadni, hogy a kis szemefénye egy másik nővel él, felnőtt ember, és nem csattogos lepkét tologat már. Ezért ezt igazából párodnak kell rendezni a szüleivel.

2016. jún. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Mindenképp költözzetek külön tőlük, akkor is ezt mondanám, ha jófejek lennének. A cég fizeti az albit, gyakorlatilag ingyen tudtok lakni, így pláne.:-) ki kell alakítani velük a kapcsolattartást, pl. kéthetente pár órára elmentek hozzájuk és ennyi, nem kell minden szir-szarra ugrani. 45 éves korban azért meg lehet tanulni az internet kezelését, én ennél idősebb vagyok, mindent, amit lehet, online intézek a csekkbefizetéstől a levelezésig, vásárolni is rendszeresen szoktam, kellő körültekintéssel.

Az, hogy kibeszélnek, nem fog változni, az anyagi lehúzásokat pedig röptében passzoljátok vissza.:-)

2016. jún. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Milyen lakhatási támogatást intézel, ha a férjed főnöke fizeti az albérletet, ami még meg sincs?
2016. jún. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A vicc az hogy amikor kicsi volt (egyke amúgy) akkor már bentlakásos oviba és suliba járt (3 háztömbre laktak mindkettőtől!) pedig anyukája nem dolgozott és őt ez amúgy megviselte, neheztel is érte, hogy másoknak mennyivel jobb volt, nála örültek ha nem volt otthon... Középsuli alatt pedig a nagyszülőknél élt. Amikor dolgozni kezdett akkor rendelték haza és azóta kezdtek el így ragaszkodni hozzá... Elég fura számomra ez.
2016. jún. 27. 12:06
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezért csinálja, kompenzál, maga mellett akarja tudni, mert más nő nem tudhatja mi a jó, csak ő.


Párodnak kell leállítania, a saját szüleivel beszélnie, hogy ne csinálják.

2016. jún. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek mindenképp! Ha szülnél, ez csak rosszabb lenne!!!
2016. jún. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Az én szüleim is sokkal idősebbek (60évesek, kései 3. gyerek vagyok) és már nagyon ügyesen eligazodnak, ha van valami akkor max telefonon megerősítést kérnek hogy biztos úgy kell-e :)

A lakás az úgy van: Nekünk csak keresni kell egy lakást ami megfelel nekünk, a főnöke megnézi és fizeti. Ez csak a szomszéd városra érvényes persze. A bejárást is 100% téríti. Cserébe annyi hogy aláírja a párom hogy 2 évig nem mond fel, a főnökének megéri hogy a jó szakemberei maradjanak. Továbbtanulását (fősulit) is így fizette anno hogy 2évért cserébe. Van akinek házat fizeti így (de csak egy adott településen ahol van a cég), megvette, felújította és 5éves szerződést aláírták cserébe csak rezsit kell fizetniük. Mi ezt azért nem vállaltuk mert akkor nagyon-nagyon közel lennénk anyósékhoz, ez egy kicsit arrébb lévő város.

2016. jún. 27. 12:16
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem a párod leginkább nyűg volt anyósodnak kiskorában, most, hogy felnőtt (és gondolom jó fizetése van), nem szeretnék, hogy elköltözzön otthonról.


Egy dolgot tehettek, minél távolabb költöztök tőlük, és nem engedtek nekik beleszólást az életetekben. Mást nagyon nem lehet tenni.

2016. jún. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen lényegében, mert lányt akart egyébként.
2016. jún. 27. 13:14
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Kicsi fiunk kirepül, húha!

Ennyi a probléma jól látom? Az a jó, ha a vőlegényed így fogja fel. Költözzetek, ne foglalkozz velük.

2016. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!