Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? A párom nem képes...

Mit tegyek? A párom nem képes elszakadni a szüleitől. Pénz hatalom?

Figyelt kérdés

2 és fél éve járunk. nagyon jól megy köztünk minden. 1 évvel ezelőtt a szülei elkezdtek épülni egy társas házi lakást, hogy az majd ki lesz adva albérletbe.hozzá tenném a barátomék nagyon jól élnek anyagilag (ami engem sosem érdekelt!!) 1 hónapja folytak a tervek erről a lakásról amikor kitalálták, hogy eladják a hatalmas családi házukat épülnek egy kisebb családit ahol ketten élik nyugdíjas éveiket. és akkor a társasházi lakásba költözünk be a barátom és én. hatalmas volt a boldogság(nem vagyok az a bele élős típus mert bármikor közbe jöhet valami, de ez esettben sikerült nagyon bele élnem magam. szépen elterveztünk minden! álmodoztunk sokat hogy milyen jó lesz együtt élni... az én szüleim is ajánlottak fel pénzt hogy akkor az én részemről is legyen a lakásba valami.. persze nem fogadták el. 2 hónap elteltével megkérdezték a barátomat, hogy mi lesz a macskámmal... mondta hogy a cica is jön! (hiszen a macskám is szerepelt a közös kis tervünkben) közölték hogy a macska nem jöhet .. a szüleivel személyesen ezt nem hozzuk szóba mert senki nem akar vitát de én a barátomnak meg mondtam hogy így nem költözök oda hogy már most bele van szólva a dolgokba.. mind ennek ellenére a barátom beköltözik egyedül..nemtudom ki mennyire tudja bele élni magát a szituációba és ki mit szűrt le.. de én elárulva,csalódottnak, semmibe vettetnek éreztem magam.. a barátom nem értette és a mai napig sem érti hogy mért vagyok ettől szomorú és mért fáj.. megoldást egyedül én próbáltam meg keresni..(szüleimnek van egy panel lakása igaz albérlők laknak benne de meglehetett volna oldani hogy ketten beköltözzünk és ott senki nem szab feltételeket.. a barátomnak nem tetszett mindig volt valami kifogás..drága a panel, sokat kell lépcsőzni, nem akar panelban élni..) mindig én hozom szóba a dolgot és az a vége hogy folyton csak a szüleit védi... (nem arról van szó, megértem a szüleit sok pénzünk van a lakásba de a bútorokat mi vettük volna bele ha esetleg megrongált volna valamit a cica, (amit nem szokott mert itthon se teszi) akkor az az mi kárunk..) nem nekik kellett volna a macskával élni.. meg igazából nem is csak a macskáról van szó.. ha egy tárgyról lenne szó egy jelentéktelen dologról is nem várhatnak el tőlem ilyet mert az is én vagyok és hozzám tartozik. Lehet hogy a barátom nem akar velem együtt lakni? de akkor mér hagy szenvedni, hogy anyáékat választja? nekem nem kell a több százezres vagy épp milliós konyha meg stb... én csak vele szeretnék

élni... segítsetek! 22/L



2015. szept. 30. 22:13
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
76%
Nézd!Nem akarok jóslatokba bocsátkozni,de ez a kapcsolat nem lesz hosszú életű.Nem a macska miatt,hanem mert a párod szüleinél van a pénz,így hatalom is.Tehát ha odaköltözöl,akkor leszel megalázott,mert éreztetik majd veled hogy te csak betetted a feneked oda.Nem előnyös a nagy anyagi különbség,de erre rá fogsz jönni pár év múlva.Vagyis suba a subához,guba a gubához.Ne haragudj,de a párod szülei a tulajok és joguk van megszabni hogy állat nem mehet oda.Egy macska akármennyire aranyosan van nevelve és tisztán van tartva,attól függetlenül nem lakásba való.Én sem engedném a macskát,kutyát stb. a lakásomba.A párod pedig nem akarja feladni a szülei által nyújtott biztonságot és komfortot.Én azt is megkérdőjelezném hogy egyáltalán szeret-e téged?Kétlem,hiszen ha szeretne és ha Veled és a macskáddal szeretne élni,akkor elmenne egy albérletbe,vagy a te szüleid által nyújtott panel lakásba.De neki fontosabb a szülei véleménye és a lóvé.Nem a macskával meg a szülőkkel van a gond,hanem a kapcsolatotokkal.Nem vagytok egymáshoz valók.Próbálj olyan fiút keresni aki hasonlóanyagi helyzetben van mint te és nem lesz feszkóó.De ha ebben a kapcsolatban maradsz,akkor nem lesz jó neked.
2015. szept. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
50%
Kedves kérdező, nagyon hasonló szituban voltam én is nemrég. Megengeded, hogy leírjam? Akkor írnék neked privit, és vond le a tanulságot belőle magad.
2015. szept. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
40%

Ennyi a kapcsolatnak, legalabb az elejen kideult es nem amikor mar hazasok vagytok, ennek orulj!

A macskas dolgot megertem. A lakas befektetes, egy allat meg tonkre is tehet ezt azt ezzel csokkan az erteke (a lakase).

2015. szept. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
94%
Dobd ki ezt az anyám asszony katonáját,azt tedd!Nehogy már függeni akarjon a szüleitől felnőtten is!Legalább az eljegyzési gyűrűt nem kell visszaadnod és gyereketek sincs,ami megnehezíteni a következő partner megtalálását.Tényleg örülj,hogy most derültek ki a dolgok,nem később.
2015. szept. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
79%
Többet ért a lakás, mint te. Minél előbb belátod és továbblépsz, annál jobb lesz neked! Ne maradj ilyen kapcsolatban. Semmit sem ér! Abszolút neked van igazad, és nem a macska miatt. Ahogy mondod, ha egy papírzsepi lenne, de neked fontos, akkor is tiszteltben illik tartani. És ha a szüleinek nem tetszik, akkor egy korrekt ember előbb megy albérletbe, minthogy lemondjon a társáról!!! Éljen egyedül a kis lakásában, ne sajnáld az önző disznót egy percre sem! Nem érdemelte meg azt, amit kapott volna! N32
2015. szept. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is neked van igazad ebben a helyzetben amit leírtál.

Jó hogy ilyen kulturáltan kezeled/kezelitek a dolgot, pl hogy nem akartok vitát, jól teszed hogy ezt most jól átgondolod.


A fő gond az amit a barátod nem lát (?), hogy a szülők beleszólnak a dolgokba. Nem érti hogy ha ez már most így megy az nem valami biztató előjel.

Lehet hogy szerencsés gazdag szülőkkel, de egyben hátrány is... Mivel nincs rákényszerülve arra hogy férfiként lépjen fel, ő teremtse meg magának a lakásra valót, stb, és ha valaki anyagilag nincs leakadva a szülőkről az valamilyen szinten még nem felnőtt érzelmileg sem, legalábbis nekem így tűnik. Ami nem baj, sőt, meg van ennek is a helye és ideje, de egy komoly kapcsolat vagy saját család alapításánál már a szülők pici fiának kellene lennie hanem a saját és a párja igényeit kell néznie valakinek első sorban.

Ha ezt ő nem tudja megtenni akkor még nem érett meg egy ilyen kapcsolathoz.


Úgy értetted hogy egyedül költözne be, de veled nem szakítana, vagy hogy kell ezt elképzelni?

Mert ha ilyen könnyen belement abba hogy egyedül él akkor lehet hogy csak te élted bele magad abba hogy együtt fogtok élni, ő pedig nem biztos hogy kész van erre legbelül..


Nem tudom hogy együtt akar e veled lenni, nem ismerjük a barátod, az is lehet hogy csak konfliktuskerülő, kényelemszerető? És nem akar a szüleivel sem összetűzéseket?

Viszont ebben az esetben sem érthető hogy miért megy vele olyan könnyen abba hogy nélküled éljen.

2015. okt. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
84%

Azért, mert nem vagy neki fontos. Már ott rájöhettél volna, mikor mindig talált valami kifogást, hogy miért nem akar a szüleid panellakásába költözni. Mert nem vagy neki fontos annyira, hogy össze akarjon veled költözni.


A saját szüleitől lakást kapni viszont mást, és hát szívesen lesz önálló. Ne álmodozz, nem te vagy a lényeg itt, hanem ő és az ő önálló élete az ő lakásában.


Szerintem valahol még meg is van nyugodva, hogy nem költözöl, sőt te mondtad, hogy nem akarsz jönni a macska nélkül, úgyhogy részéről marha egyszerűen elrendeződött ez a kis kellemetlenség.

2015. okt. 1. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
50%
Ki az a hülye, de most komolyan, aki fiatalon visszautasítja a luxuslakást, csak hogy egy botrányos helyesírású, egyszerűcske lánnyal legyen együtt, akiből 12 egy tucat... nagyon szép dolog a szerelem, mind a 2-3 évig, amíg tart, de utána mi marad? Egy butus lány, meg a macskája? Kösz, de nem... én is a lakást választanám.
2015. okt. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
72%
8# nem hiszem, hogy azt a lakást beszippantja a fekete lyuk, ha nem költözik be azonnal.
2015. okt. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
65%

"Ki az a hülye, de most komolyan, aki fiatalon visszautasítja a luxuslakást, csak hogy egy botrányos helyesírású, egyszerűcske lánnyal legyen együtt, akiből 12 egy tucat... nagyon szép dolog a szerelem, mind a 2-3 évig, amíg tart, de utána mi marad? Egy butus lány, meg a macskája? Kösz, de nem... én is a lakást választanám."


Ki az a hülye? Egy olyan nihilista vagy pszichopata ember aki szerint egy lakás és pár milla fontosabb mint egy ember vagy az hogy a szíve után menjen.

Az ilyenek azok szerintem akik a biztosítási pénzért a férjüket kinyírják. Szal ez nem kortól függő..

Ha pedig egy pasinak csak pár hónapot vagy napot ér meg egy csaj, semmilyen elköteleződés nincs benne, csak hülyít valakit (nem a kérdező pasija hanem a 8-as által felvázolt csapodár típusról beszélek), akkor semmivel sem jobb mint a sokszor szidott arab pasik. Ha te is így gondolkozol akkor remélem nem szidod arab testvéreidet.

Bár kicsit sajnálom az ilyen embereket. Bebiztosítják magukat szülőtől kapott lakással, még talán a munkát is tőlük szerzik - bár itt nem a családi vállalkozásokra gondolok, azok jók, ha az utódok boldogan beszállnak - hanem arra amikor amikor valaki ennyire fél az élettől, bebiztosítja magát és semmiben sem kockáztat, nem a saját útját járja hanem anyuci meg apuci által kitaposottat. Tiszta nihil ráadásul nőkkel tiszteletlen hozzáállás. Kinek kellene ilyen pasi?

2015. okt. 1. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!