Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Leendő anyósom nem hívott meg...

Leendő anyósom nem hívott meg a szülinapi buliba. Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Már 3 éve együtt vagyunk a párommal, 1 éve volt az eljegyzésünk tehàt nem újkeletű a kapcsolat.

Leendő apósom 60. születésnapja lesz és nem hívott meg.

Nem értettem félre a dolgot sehogy mert a jelenlétembe hívta el a pàromat.

Minden rokon unokatestvér stb ott lesz...

Nem bántottam meg semmivel, nem kaptunk össze semmin.

A páromnak mondtam, de ő sem tudja mi lehet az oka. Majd beszél vele.

De nagyon rosszul esik.



2016. jún. 27. 12:51
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

A párom közben dolgozott, bocsánatot is kért tőlem hogy nem figyelt jobban oda hogy mit mondott az anyja.

Én nem akartam rá kérdezni pont emiatt, mert mivan ha mégiscsak félre értés.


De most kiderült, hogy nem nem az... Anyósom csak a "szűk" családi kört akarja ott látni és mivel én még nem vagyok a fia felesége ìgy èn nem tartozom oda.

Jó kilátások.

Így nem megy egyikünk sem. Ezek után ha kérné se mennék.

2016. jún. 27. 13:20
 12/24 anonim ***** válasza:
55%
Maskor elhivott? Mert akkor szerintem most is.
2016. jún. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Csak kerek számokon ünneplik a születésnapokat. Névnapot nem ünnepelnek.

Karácsonykor lelépnek wellnesezni. Így ilyen dolog még nem volt.

Szülinapon facebookon ír köszöntést és ennyi.

2016. jún. 27. 13:22
 14/24 anonim ***** válasza:
89%
Hát hogyha annak ellenére sem látnak szívesen, hogy a fiúk szólt, hogy veled megy, vagy nem is megy, hmmmm nem igazán szerethetnek. Fia beszélje meg vele, hogy mi a gondja.
2016. jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
A szűk családi körben nem szerepel minden rokon és unokatestvér....
2016. jún. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Ezért is tettem idézőjelbe, hogy szűk családi kör.
2016. jún. 27. 13:27
 17/24 anonim ***** válasza:
72%

Megint a semmin fog kialakulni egy hosszan tartó, elmérgesedő helyzet. Fő ok: a felek nem képesek vagy nem mernek(!) kommunikálni egymással, félszavak és félreértések miatt kapnak össze.

Itt ez nagyon gyakori.

2016. jún. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
90%

Elvileg lehetne abban logika, hogy aki nem házastárs, az nem a család része, ezért családi ünnepségre nem várják. csak ezt nem ilyen esetekre kell érteni, hanem a sehová nem vezető "együtt járásokra" szokták alkalmazni szigorúbb erkölcsű szülők. A gyűrűs menyasszonyt azért már nem kéne egy szimpla barátnővel egy szinten kezelni.

És igen, abban is van igazság, hogyha az unokatestvérek is beleférnek a meghívotti körbe, akkor a saját gyereke párja is be kéne, hogy férjen.


Ami viszont a legudvariatlanabb dolog volt a leendő anyóstól, hogy a fia meghívását a fia kedvese előtt intézte. Az elvárható minimum az lett volna, hogy négyszemközt a fiával beszélje ezt meg. Ha ő akkor közli, hogy a menyasszonyával együtt menne, akkor egymás között elrendezték volna a vitát. De úgy, hogy a menyasszony előtt látványosan CSAK A FIÁT hívja meg, ez bizony a kérdező megalázása.


Kérdező!

Ne törődj sokat ezzel a családdal! Ahol ilyen beteg szokások vannak, hogy névnapot nem ünnepelnek, születésnapot csak kerek (5? 10?) évenként, karácsonykor lelépnek, nehogy vendégül kelljen látni valakit, azok amúgy sem vendégszerető emberek és magas ívben tesznek a családjukra. A lényeg, hogy a vőlegényed láthatóan nem azonosul velük, hanem veled ért egyet.

2016. jún. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
93%

Bunkó, jogosan esik rosszul. Ezentúl én a kötelező tiszteleten kívül nem adnék többet.

Nálunk egyértelmű hogy a párja is jön az illetőnek, ha már bemutatta.

Azt mondom, hogy csak járnátok, de azért X idő után azt is komolyan veszik, nem hogy a jegyest. 3éve ismer. Eddig elhívott?

Most lehet a mama ráébredt hogy tényleg felnő a fia és próbál így visszavágni, éreztetni hogy a mama fia...

Szép is lenne ha manapság mindenki csak azt látná szívesen aki elvette már a másikat..

Ilyenkor le kell tojni a mamát, fog ő még hozzád menni segítségért és akar majd beleszólni dolgokba ,ilyenkor lehet mondani hogy "nem vagy rokon, nem tartozol semmivel felé, sem közeli, szívesen látott "rokon"". Párom elintézné egyszerűen: ha az akivel le fogja élni az életét, nincs meghívva, nem megy, bezzeg azok meg ott jópofiznak majd akikkel nincs jóban. Ha a párja nem kell akkor ő se kelljen. Gáz az olyan család ahol ez történik amit leírtál és hogy egy plusz fő nem fér el.

2016. jún. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
92%
Ahol már gyűrű van, ott a menyasszonyt igazán lehetne egy kalap alá venni a feleségekkel. Nemsokára ő is az lesz.
2016. jún. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!