Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért kell anyósban csak a...

Miért kell anyósban csak a rosszat látni?

Figyelt kérdés

Alàirom,vannak nagyon rossz anyós ugyanúgy mint édesanya.

De itt ahogy olvasható anyós apos kategóriát, nagyon sok kérdésben lattom,hogy a jó anyosban is csak a rosszat keresik.

Mint pl: anyósom jön és neki áll takarítani? Vagy, ha anyós jön telefinaljon előtte,de az édesanya az jöhet mehet időpont nélkül.vagy , anyós be van zsigva hogy unako fog születni? Jönne babazni?? Kórház után edesanyja jöjjön segíteni, anyós ne majd ha már lesz a baba pár hónapos. Soha nem értettem az ilyen kérdést.



2016. júl. 21. 13:39
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Nekem is van anyóssom, és olyan a kapcsolattunk, hogy aki nem ismer minket, azt hiszik hogy a lánya vagyok.

Igaz ő nem itt lakik a közelünkben,de 2-3napont beszélünk.

Látogatásakor, mindig segítünk egymásnak mindenbe. Soha nem kell bejelentkezni egymáshoz, hogy legyen szíves fogadó időpontot adni 😂

Mi mindent megbeszéltünk.

Ha baba lesz már mondtam is, kéres nelkul jöhet bármikor. Pl én mondtam már a férjemnek mert 50 éves egyedül él, hogy ha szeretné ide is költözhetne hozzánk. Sőt dgotnia sem kell. Az a plusz egy tányér étel se ide se oda.

Természetesen mondta hogy nem akar terhunkre lenni, max ha már nem tudja ellátni magát.

Esküvő szülinap, hát egy ftba nem kerül. Anyósom mindent még vett nekem.

Sőt van amikor postán küldhető nekem ajándékot.

Az hogy ide jön és takarít,engem nem érdekel. Én is hozza úgy megyek mint haza. Takarítók,hutit nyitogatok stb..

Probléma esetén megbeszéljük a tanácsait ha jó nak lattom megköszönöm elfogadom, ha nem akkor elmondom miért nem látom jónak stb..

Ezt csak azért írtam le, mert pl sok nőnek ilyen pici dolgokból akkora problémát csinál,hogy már az unokatol, vagy épp a saját fiától tiltaná.

Míg együtt járnak addig szep minden, házasság után viszont mind annyira asszonykodik hogy csak a rosszat látják az anyosban.


( Tisztelet a kivételnek,mert valaloban van sárkány anyós is)

2016. júl. 21. 13:50
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
ez bonyolult, hisz anyukát már ismeri ő nem fogja lefárasztani ellenben az anyós előtt adni kell a vendéglátó szerepet a bablátogatásnál legalábbis ezt tudom elképzelni, ugyanez igaz az édesanyára főleg ha a házastárs épp nincs is ott. más házában nem takarítunk, főleg ha nem kér belőle, még az anyám se. Arról nem is beszélve hogy a legédesebb személyiség is lehet piszok fárasztó hosszútávon.
2016. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Sory néha elirtam szavakat.
2016. júl. 21. 13:52
 4/24 anonim ***** válasza:
97%

Tudod a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve...

Egyébként meg sokszor az anyós kvázi egy idegen, akivel évente párszor találkoznak. Persze hogy jobban bízik az anyjában, akivel jól ismerik egymást. De ez persze csak általánosítás.

2016. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

Rendben, nálad így van és neked ez így jó.


Hozzám SENKI ne jöjjön análkül, hogy szólna. Egy telefonhívás semmibe nem kerül. Azt sem tűrném ha más takarítana nálam, ha várok valakit akkor alapból tisztaság van. Szülés után pedig lehet nyugalomra vágyik.


Ez a te véleményed, tiszteletben tartom, tartsd te is stiszteeltben hogy mindenkinek más a megfelelő.

2016. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
27%
Mert itt mindenki tökéletes, csak más nem. Érdekes, nekem eddig az összes anyósjelöltem tök normális volt, soha semmi bajom nem volt velük. Szerintem hozzáállás kérdése is.
2016. júl. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Amikor az anyukának segíteni kell, nem hiszem, hogy ugyanaz lenne a helyzet, mintha az anyós segítene. Hiába ő is ugyanolyan nagymamája a gyereknek, amikor szülés után jön, akkor nem "babázni" jön, hanem az anyukának jön segíteni. Márpedig én is a saját anyukámat szeretném magam mellett tudni, nem az anyósomat. Más házában meg ne takarítson senki kérés nélkül, mert az megalázó, azt üzeni vele, hogy itt szutyok van. Náluk anyukámék is ideszólnak, hogy jöhetnek-e, otthon vagyunk-e, ráérünk-e, szerintem ez alapvető udvariasság. Én se támadok be senkihez váratlanul és hívatlanul.
2016. júl. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%
Úgy imádom az embereket, akik gyakoriból indulnak ki. =D Hát basszus! Ez egy olyan oldal, ahol az emberek segítséget remélnek a problémáikra! Senki nem fog arról kérdést kiírni, hogy neki milyen csodás meg tökéletes az élete, mer' minek...
2016. júl. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%

Azért keress már rá, hány "utálom anyám" kérdés van...

Nem egyformák az emberek.



Valószínűleg az első találkozás nálatok nem úgy zajlott, hogy "egy újabb ku.rva" akarja elvenni a kisfiát tőle. Innen szép nyerni.

2016. júl. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%

1. Ha szó nélkül jön és nekiáll (kritizáló jelleggel pláne) takarítani (én olvasatomban: feltúrni a személyes teremet), az minimum pofátlanság.


2. Anyukám se jön hívás nélkül soha, de ha mégis jönne, nem állna rögtön neki azt lesni, hol van kupi, vagy mit nem csináltam meg, vagy mit főztem a férjemnek (ami sosem lehet elég jó).


3. Értenéd, ha lenne egy egyedülálló, folyton unatkozó, az életben a családján túl semmit sem érdeklő anyósod, aki már belebetegedett a gondolatba, hogy hasznos legyen, és FOLYTON segíteni akar meg tanácsokat osztogatni. Nincs az a megértés, ami azt hosszú távon kibírná, hogy nem lehet saját életed, mert az anyós mindig ott akar lenni...

2016. júl. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!