Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Te anyósodnál hagynád az...

Te anyósodnál hagynád az unokát ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre fogni. Az a helyzet, hogy a férjemmel volt egy veszekedésünk, mert a kislányunkat mindig az én szüleimhez visszük, van, hogy ott is alszik, míg az ő anyjához (egyedül nevelte a páromat) alig, és ha átmegyünk, akkor se hagyjuk ott. Szerinte az gonoszság az anyósomra nézve, mert ő is szeretne unokázni.


Nos a helyzet az, hogy anyósom 69 éves (későn szült és mint írtam, apa nélkül nevelte a páromat) és hát elég kritikusak nála a körülmények... A ház penészes, porszívózni nem szokott, felmosni azzal a vízzel mos fel, amiben előzőleg mosogatott (nem önti ki, ne kérdezzétek miért), az állatok oltatlanok, nincsenek se féregtelenítve, se ápolva, a macskakaja szét van szórva a padlón, mert a macskáknak nincs tányérjuk, a kutya is neveletlen (volt már hogy a sajátunkkal össze akartuk volna barátkoztatni, de egyből felé kapott, meg anyósom mondta, hogy ha meglátná hogy másik kutyát simogatunk, akkor biztosan megfojtaná), a kerti lomok között patkányok tanyáznak, meg még lehetne sorolni... Ezerszer és ezerféleképpen próbáltunk már segíteni rajta, elmagyarázni hogyan takarítson, de csak röhög rajta és csinálja tovább, ahogy eddig... Ha a kutya valami rosszat csinál, akkor is simogatja, meg gügyörészik neki, hogy "jaj ezt nem szabad", mint a gyereknek, és már attól felmegy az agyvizem, hogy a lányunknak is ugyan úgy elkezd gagyarászni, meg olyan dolgokat mond, hogy csak nézek (pl párom megégette a kezét és azt tanácsolta, hogy kenje be szúnyogriasztó géllel, mert az jó rá...).


Persze nincs semmi bajom vele, mert a légynek sem ártana, de nem hagynám nyugodt szívvel ilyen körülmények között a gyerekünk... Mondtam anyósomnak, hogy jöjjön át bármikor ha kedve van, nem lakunk messze, de hát kb sose jön... A férjemet meg látom, hogy nagyon bántja ez a dolog, de nem tudom mit kellene tennem... Nektek mi a véleményetek?


2016. aug. 22. 13:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
69 évesen nyilván nem valami fitt, esélyes, hogy nehéz már neki a takarítás. Fogd a gyereket, meg a ferjedet és menjetek el hozzá egy hétvégére rendbe tenni a házat, amíg ő babazik.
2016. aug. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen körülmények között én sem szívesen hagynám ott a gyerekem. A férjednek kellene beszélni az anyukájával, hogy pontosan miért is nem hagyjátok nála a gyerkőcöt. Így hátha el lehetne érni nála valamiféle változást.
2016. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

1es hiába takarítanak ott ki, akkor se fog rendet tartani.


ne vidd oda a gyereket és kész!

2016. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Semmi szín alatt nem engedném oda a gyereket, és meg is mondanám, hogy miért. A férjedet sem értem, ő nem látja, mi van az anyjánál? Oké, így nőtt fel, ezt szokta meg, de azért láthatja a különbséget az anyuka lakása meg a tiétek (ami normális) között. Amiket az anyukánál lévő állapotról írtál, az undorító. Elkapott a hányinger.
2016. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%

Kosztól és állatoktól nem lesz baja a gyereknek, hisz attól még vigyáznak rá...

De a felfogás tényleg problémás.

2016. aug. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Miért kéne bárhol is otthagyni a gyereketek? Menjetek el vele úgy, hogy ti is ott vagytok, és probléma megoldva.
2016. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Nos, anno a nagyanyám tisztasagmanias volt, akár a földről is lehetett volna nála enni. Aztán ahogy oregedett, egyre kevésbé tartott rendet. Egyszerűen eszébe se jutott, vagy ha mégis, nem volt ereje hozzá, nem látta, nehéz volt neki. Mi megoldottuk, segítettünk neki. Anyósom most 70, most ő is ilyen szintre sullyedoben van....


Nem derült ki a történetből, hogy anyós mindig ilyen volt e , vagy csak a korral változott.

2016. aug. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

Na, azért 69 évesen, hacsak valaki még nem ápolásra szoruló, még bőven el tudja látni az ember a ház körüli teendőket.

Ismertem én is olyan öregasszonyt, aki 80 évesen még a kertben dolgozott, kapált, gyalog elment a városba a boltig, stb, bőven volt energiája, de a ház undorítóan nézett ki. Konkrétan putri. Büdös volt, penészes, korhadt... ő is aztán felmosott hetente 1x-2x valami vízzel, de domestost pl. sosem használt. Mindig volt egy csomó macskája, a szívem szakadt meg értük, mindegyik bolhás volt, náthás, folyton kölykeztek, stb... Én igazi falusi gyerek voltam, nem vagyok kényeskedő abszolút, de azért pl. a penész marhára nem egészséges, pláne egy kisgyereknek. Az elhanyagolt állatokról nem is beszélve, főleg ha a kutya még agresszív is.

Emellett ilyen értelmi képességekkel maga az öregasszony is veszélyes lenne a gyerekre. Én biztos, hogy nem hagynám nála.

Egy 69 éves nő, ha még nem alakul nála a demencia, akkor tisztában kell legyen azzal, hogy hogyan kéne normálisan élni, és milyen körülmények közé lehet vinni egy kisgyereket. Ha azt akarja, hogy nála legyen, akkor szépen kapja össze magát, ganézza ki a házat, stb. De onnantól kezdve, hogy nem oltatja be a háziállatait, ami csak a legsgghülyébb emberekre jellemző, na onnantól kezdve én magam se járnék át hozzá sűrűn. Néhány ember agyilag leragadt valahol a szántóföldeken, mikor még mezítláb kapáltak.

2016. aug. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

Nem koszról meg állatokról van szó, hanem mocsokról, baktériumokról, penészről, ami belélegezve súlyos betegségeket okoz, akár élete végéig asztmát, és olyan állatokról, akik szerencsétlenek férgesek, bolhásak, rühesek, de épp akár veszettek is lehetnek. És a leírásból kiderült, hogy az anyós a kutyát sem tudja féken tartani, nem is akarja. IMÁDOM az állatokat, de ha az a kutya odakap a gyereknek, márpedig a kisgyerekek könnyen felhergelik az állatokat a csipogó hangjukkal, a futkozzásal meg a nyúlkálással, akkor 100%, hogy anyós arra is csak annyit fog reagálni, hogy gügyög egy sort a kutyának, a gyerek kezét meg bekeni szúnyogriasztóval.

Aki egy macskát nem tud felelősséggel gondozni, az hogy tudna már egy gyerekre vigyázni?

2016. aug. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
39%

Lehet agresszívnak fog tűnni, próbálom visszafogni:

A helyedben a férjednek leadtam volna minimum egy pofont már az ötlet felvetéséért is. Hogy képzeli?

A gyerek inkább kapjon el valami veszélyes bacit (a gyerek immunrendszere gyengébb), de legalább a mama boldog, hogy nála lehetett a gyerek. Hogyne. Majd ha makulátlan a ház, az állatok rendben, akkor is csak megfontolod, mert lehet valami patkány, penész maradt ott.

2016. aug. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!