Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van okom félni? Milyen lakás...

Van okom félni? Milyen lakás körülmények kellenek ahoz hogy ne vehessék el tőlem a gyermekem?

Figyelt kérdés

Szét fogunk menni a párommal. Én vissza költözöm a szülővárosomba,170km-rel odébb. Anyósom még el se költöztem,de már most gyámüggyel fenyeget. Szerinte nem vihetem a gyereket ennél rosszabb helyre mint ahol most lakunk(egy 2 szobás albérlet,butorozva,gépesitve),és ide is ki fogja küldeni a gyámügyet,mert szerinte kosz van itt. Nem látom el rendesen a gyereket. Holott ez nem igaz. Jó napközbe nincs minden a helyén,mert a manó jön megy pakol,de este ha elaludt mindent a helyére teszek,sose fekszem le ugy ne mossak fel. Délutáni alvásnál is mig alszik,elpakolok,felsöprök,felmosok. Általába este törölgetem le a polcokat,akkor van jobban időm takaritani. párom nem segit semmibe,még abba se hogy levigye a gyereket hogy könyebben meg tudjak fözni illetve tudjak takaritani.


A szülő városomba két lehetőség van ahova tudok menni. z egyik a szüleim,itt abba tudnak belekötni hogy ők dohányozni is szoktak a lakásba(bár párom is!) és abba hogy anyukám élettársa munka után visz haza egy -két sört és lefekvés elött megissza. valamint abba hogy mikor anyukám sem dolgozik másnap,szoktak esténként borozni az élettársával. Viszont itthon a párom is ennél többet meg szokott inni,gyakran másnapos,és ingerült ez miatt. Ha haza is költözöm maximum 2 hónapig maradnék,amig találok albit,és munkát.


A másik lehetőség,hogy egy ismerösöméknek van egy üres szobájuk,bár ott most született egy pici baba. Anyós szerint oda sem vihetem a gyereket mert a gyámügy nem fogja engedni. itt maximum 2 hónapot maradnánk csak,utána saját lábra állnánk.


Azt mondta szerinte sem én se a fia nem alkalmas gyereknevelésre,ezért ő akarja nevelni a gyermekem. Én nem iszom,nem drogozom,nem k.urválkodok.


Nagyon megromlott a kapcsolat,nem javitható,nem szeretném ilyen körülmények között nevelni a gyerekem.

De nem tudok egyből egy két szobás albit felmutatni,max egy szobát tudok kibérelni vhol.


2016. aug. 22. 15:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

1. Mi az ami ket honap mulva lesz es most nem? Nem lehet azt a ket honapot kivarni az elkoltozessel?

(A gyamugy amugy nem egy es nem ket honap alatt fog lepni, es nem a legelso megkeresesre, na es ahhoz is hozza vannak szokva hogy megfelelo szurovel kezeljek az anyos allitasait)


2. Ott azert felkaptam a fejem hogy anyos szerint a fia sem alkalmas a gyereknevelesre, azert ilyet nem hiszem hogy allitana alaptalanul.

Mert hogy mint valofelben levo meny maga vagy az orsog a szemeben az nem lep meg, de hogy a fia is, haat, ott azert valaminek lenni kell.


3. Onmagaban a sorozes/borozas nem bun, nem sert semmilyen jogot, korberohogik erte, a gond ott kezdodik ha valaki rendszeresen italozik ES EMIATT agressziv, kotekszik, veszelyes a csaladtagjaira. Ha valaki akar minden este megiszik egy (vagy akar tobb) sortbort de ezt anyagilag megengedheti maganak, valamint csondben nyugton elvan es a csaladnak ebbol semmilyen hatranya nem szarmazik, az az egvilagon semmi szabalyt nem sert.

2016. aug. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Azért kell a maximum,mert másik városba költöznék,és ott munkát kell keresnem és albérletet. Ezt igy amig itt vagyok nem tudom megtenni,mivel nem tudok sem interjúra járni,sem lakást nézni.


A terv az,hogy hazaköltözöm és mikor már otthon vagyok ezerrel melót keresek,amint van melo,már ki merek veni egy albérletet. Annyi sporolt pénzem van,hogy kitudjak venni,de addig nem merem amig nem lesz munkám,mert azt fenn is kell tartani.

2016. aug. 22. 16:06
 3/20 A kérdező kommentje:
*maximum 2 hónap
2016. aug. 22. 16:06
 4/20 A kérdező kommentje:
Anyósom tudja milyen fia,hogy iszik és olyankor milyen aljasan tud viselkedni,plussz milyen mikor másnapos.
2016. aug. 22. 16:07
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
XD,XD bocs hogy nevetek de csak ennyiért a gyámügy nem vesz el egy gyereket sőt apucinak kell majd tejelnie.
2016. aug. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Anyós csak álmodozik, ne félj tőle. Fröcsögős öregasszony, foglalkozzon inkább a fiacskájával és azzal, hogy miből fizeti ki a fia a gyerektartást.


Szépen add be a válást és költözzetek. Ügyvédi segítséget mindenképpen keress a váláshoz.


Mennyi idős egyébként a gyerkőc? Minél kisebb, annál durvább dolog kell hozzá, hogy a gyereket elvegyék az anyjától.

2016. aug. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
kicsi,2 éves múlt
2016. aug. 22. 16:21
 8/20 anonim ***** válasza:
27%
Azért ez mennyire tipikus, hogy a kérdező anyja, apja iszik dohányzik, ő gondolom ebben nőtt fel, ennek ellenére milyen embernek szül gyereket? Aki iszik, dohányzik. Nemhogy keresett volna egy olyat, akivel más életet biztosíthatna egy gyereknek, mint amilyen a sajátja volt. Ebben csak az a szomorú, hogy a következő és az azutáni pasija is inni és cigizni fog, és ha felnőnek a gyerekek, ők nagy eséllyel ugyanígy.
2016. aug. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Anyósod akarja nevelni a gyereket?

Vagy annak örülne ha állami gondozásba nőne fel az unokája?

Mi a célja? Mi ez a rosszindulat?

Nem kell félned! Azért mert anyád dohányzik és este megiszik 1 pohár bort, azért nem veszik el tőled a gyereket.

De ha mégis ilyen aggályod van, mielőtt haza költözöl, hívd fel a helyi védőnőt és kérdezd meg tőle, hogy így rendben van-e a lakhatás.

Először úgyis ő megy a babához és ha rendben talál mindent, akkor anyósod hiába riadóztatja a gyámügyet.

2016. aug. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
ő akarná nevelni,azért csinálja
2016. aug. 22. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!