Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Csak szerintem sürgős a költözés?

Csak szerintem sürgős a költözés?

Figyelt kérdés

Néhány éve vagyunk házasok a férjemmel.

Az anyósom-féle házban maradtunk az esküvőnk után, elsősorban a munkahelyünk közelsége miatt.

Az első szobában lakik anyósom és az édesanyja, a másodikban mi a férjemmel, a harmadikban a férjem öccse a feleségével, aki épp a napokban mondta el, hogy kisbabájuk lesz...


Nézelődtem a neten hirdetéseket, de a férjem szerint fölösleges pénzkidobás, neki minden vágya az épitkezés, arra viszont még nincs pénz...


De egyre kényelmetlenebb a helyzet: ahányan vagyunk, annyiféle a napirendünk, ill. én is szeretnék már lassan gyermeket vállalni, saját háztartást vezetni, ahol van saját konyhám és fürdőszobám is...


Ötletek, vélemények?


N/28



2016. júl. 18. 00:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%

Már az "együttjárás" idején aktuális lett volna! A házasság után meg mondjuk "alap" dolog.

Azt kell mondjam ezzel már elkéstél! Sanszos, hogy sose lesz önálló életetek!

(Azt sem tudom elképzelni, "néhány" évet, hogyan bírtál ki?)

2016. júl. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Jaj, ne is mondd!

Igazából a munkahelyünk közelsége volt az elsődleges indok.

Egyébként aranyos és kedves emberek, de én úgy gondolom, itt az ideje váltani, főleg, ha a kisbaba is megérkezik.

2016. júl. 18. 01:02
 3/22 anonim ***** válasza:
71%

Első vagyok.

Bocs!

Nem megbántani akartalak, az én álláspontom biztos kisarkított az átlaghoz képest.

Már csak a geneációk miatt is nehéz lehet.

2016. júl. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%

Hatan vagytok 3 szobára?

Konkrétan 1-1 kis család egy szobában lakik.


Hát, ha ez nektek így kényelmes volt eddig, akkor, nem is tudom, mit mondjak. 28 évesen ennyire nincs igény az önálló életre? Úgy, hogy mindketten dolgoztok?


Nem is értem.

2016. júl. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

(1) Semmi baj!

Persze voltak/vannak nehézségek, de összességében sikerült az alkalmazkodás, de jó lenne már saját otthon.


(4) Természetesen megvan a vágy az önálló életre, de folyamatosan gyűjtöttük a pénzt, a tervezett épitkezés költségeire.

2016. júl. 18. 01:42
 6/22 anonim ***** válasza:
57%
Hát, mennyi idő kellene még ahhoz, hogy elkezdjetek építkezni? Mert, ha 1-másfél év, szerintem akkor még ráértek, legalább te is babázol egy kicsit a sógorod babájával. Igaz nem lesz olyan, mint a sajátod, de azért mégiscsak valami. ennyi idő után szerintem felesleges lenne feladni, ha még kicsi idő kell akkor szerintme bírjátok ki, vagy vegyetek egy felújítandó házat amit (éppen ahogy a financiális helyzetetek engedi) újígtattok fel, építetitek át, DE minden eshetőség esetén fennáll az, hogy van tető a fejetek felett, még ha nem csillivilli és nincs is minden szoba piko-pellóra kifestve, és nem vadi új a kád, de be tudjatok költözni. Egyébként (szerintem) ebben az esetben inkább a párod tesójáéknak kéne elköltözni. Nektek se ártana már, de én nem ítélek el senkit ezért, mert a párjával a szüleinél lakik. Ha nekik ez így kényelmes, és pénzügyileg is így jönnek ki jobban, miért ne? ha úgy volna, és lenne elég hely itthon, én is meggondolnám, hogy esetleg itthonmaradjak e anyukámék házában a babámmal és a párommal. Szerintem, ha a két generáció meg tud egymás mellett lenni, egyik sem kötekszik, kijönnek egymással akkor ez egészen hasznos dolog lehet mindkét fél számára :) anyu nem lesz hulla a munka és a gyerekek miatt, mert néha a nagyi is be tud segíteni, és így a nagyszülők sem érzik magukat olyan rosszul ,hogy kirepültek a gyerekek. én ezt így látom :)
2016. júl. 18. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
6%

Van egy olyan érzésem mintha a baba miatt szeretnél költözni?

Ugyanis eddig úgy maradtatok ott az anyós házában hogy gyűjtgetek pénzt építkezésre, de most hogy jön a baba sürgősen költözni szeretnél.

Gondolom eddig is tudtad hogy építkezés miatt nem egy két hónapig fogtok ott lakni.

Persze megértem 28 évesen szeretnél saját otthont. Csak miért pont a baba érkezése miatt??? Ez fel fog tűnni az ott lakóknak is szerintem.


Az lett volna a legtisztabb ha házasság után külön költözttok, és akkor nem merül fel ez a gyanú senkiben sem.

Mert ha azért költözik külön,mert gyereket szeretnél, plusz házra gyűjtögetni, ez vagy nem fog ossze jönni vagy nagyon keservesen.

Mennyi idő kell még hogy meglegyen a pénz?

Ha nincs különös probléma anyossal akkor én maradnék gyűjtogetnek. Ha eddig elfertetek 6 an ha jól számolom akkor az az egy kis baba nem fog több helyet foglalni.

2016. júl. 18. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, nem akarok bunkó lenni, mert látom,hogy te is tudod,hogy ez nem egészséges helyzet.

Mert tényleg nem az. Sosem költöznék össze anyóssal meg sógorral.Főleg nem házasság után.Szerintem tök egyértelmű,hogy házasság után a saját ki fészkünkbe megyünk haza, nem anyós lakásába. Külön rossz, hogy a sógorod és a felesége + a leendő gyerekük is ott él.

Legyetek ti az okosabbak és költözzetek el.

Ha a férjed ennyire nem hajlik rá, akkor én átgondolnám,hogy mit is akarok tőle? Nekem nem kéne ilyen anyuci pici fia, aki 30-hoz közel is képtelen elköltözni otthonról.

Tényleg nagyon elszálltak az ingatlanárak, nehéz vásárolni.De egy kisebb albérletbe el tudtok menni. Még ha mindketten minimálbért is kerestek,akkor is nehezen, de ki tudnátok jönni,ha nincsenek nagy igények.De gondolom mióta ott laktok spóroltatok is már. Én azt is el tudnám képzelni,hogy elmentek egy kis albérletbe. És mellette próbáltok félre tenni még.És fokozatosan lehet kezdeni az építkezést. Kezdésnek vegyetek egy üres telket. Utána meg ahogy van pénz csinálgatni a házat. Volt ilyenre példa a családban.Kb 5 év volt, mire végre elkészült a ház. De legalább hitelmentes és saját. + ha már nagyjából kész van a ház, akkor be is költözhettek , nem kell tovább albérletet fizetni. Festeni meg ilyeneket akkor is meg lehet, amikor már ott laktok.

Szóval hajrá. Beszéld meg a férjeddel,hogy neked már nagyon terhes a helyzet, nem akarsz tovább a családjával lakni, osztozni a fürdőszobán, a konyhán stb.. Saját életet akarsz már végre. Az meg külön rátesz a lapáttal,hogy odaszül a testvére is...Ti ne kövessétek ezt .Egy gyerekkel még nehezebb lesz elköltözni.

2016. júl. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%
Csak aztán nehogy úgy járjatok mint a szüleim!Hogy telnek az évek aztán még mindig az anyósnál vagytok 50 évesen is...
2016. júl. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%

És mikor lesz pénz az építkezésre?

Ha egy éven belül nem tudjátok elkezdeni, akkor lépni kéne.

Mégis, hány évig akarna férjed még ott dekkolni?

Én 2 hónap után elmenekültem volna. Pont azok miatt, amiket te is írtál: saját konyha, saját fürdőszoba, és hogy ne a másik szobában legyen apám/anyám/apósom/anyósom/testvérem/sógorom.

2016. júl. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!