Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tesztek, ha nem vagytok...

Ti mit tesztek, ha nem vagytok szimpatikusak az anyósjelöltnek?

Figyelt kérdés

Nyilvánvaló, hogy nem tetszem a barátom anyukájának.

Hagyjam annyiban, vagy próbáljak bevágódni nála? Segíteni neki, vagy hasonló dolgok. Alapból az a fajta ember vagyok, aki kerüli az olyan embereket, akiknek nem vagyok szimpaktius, nem eröltetem a dolgokat. Nektek mi a véleményetek/ tapasztalatotok?



2016. aug. 30. 23:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%

Úgy tapasztaltam, hogy aki képes első pillantásra leírni másokat, annak a véleménye nem változik. Makacsul tartja magát az előítéleteihez, ha az a bizonyos másik a szempilláján pörög, akkor is.

Úgyhogy én biztos nem pedáloznék, jó eséllyel csak felesleges energiapocsékolás lenne.

Ha nem tetszem neki, így járt.

2016. aug. 31. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%
Évekig próbálkoztam, de már nem tenném, mert nem érdemli meg még azt sem az ilyen szemét ember, hogy rámnézzen és egy helyiségben szívja velem a levegőt. Tönkre tett.
2016. aug. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%
Ha elso talalkozasra ennyire latvanyosan nem vagy szimpi neki,akkor felesleges pedalozni...legyen normalis a kapcsolatotok,de nem akard,h megszeressen...vagy jon majd ,vagy nem...
2016. aug. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
90%

Mosolyogj rá kedvesen,kérdezd meg ,hogy van,beszélgess vele az időjárásról ,dicsérd a főztjét,de semmit se mondj ...

Ne beszélj az érzéseidről , pláne ne szólj a fiával közös életetekről.

Az ilyen anyós mindenből csak annyit hall meg ami számára fontos.

Légy vele kedves,de ne tekintsd se barátodnak ,se ellenségednek. Tekintsd olyannak mint a közeli közért pénztárosát,akire rámosolyogsz ,köszönsz neki,esetleg megkérdezed hogy érzi magát,de amikor kilépsz az ajtón elfelejted az egészet.

2016. aug. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

13 14-esel értek egyet sajnos én több, mint 10 évig próbálkoztam, ajándék, beszélgetés, látogatás oda vissza, unokákról fotók, engedtem a férjem hozzá rohangálni, amikor otthon újszülött volt, vagy beteg gyerek. Soha semmi nem volt jó sem elég. Ezt a tudomásomra is hozta gyakran. Aztán beszéltem a férjemmel: elmondtam neki

1. sok mindent csak azért viseltem el a mamitól, mert az ő anyja, de nem tűröm ezután a beszólogatásait.

2. elvárom a férjemtől, hogy minden helyzetben álljon ki mellettem, de ha ő hallgat, hát én megvédem magam és nem érdekel ki sértődik meg.


Azóta volt vitám anyósommal, sőt fel is emeltem a hangom. Sajnos ő az a fajta, akit hiába kérsz szépen, azt teszi amit ő kitalált, de ha a férjem is ellenáll neki vagy emelt hangon beszélünk vele kicsit hátrébb húzódik.


Nem jó így nem szeretek senkivel rossz viszonyba lenni,

de már gyomorgörcsöm volt minden találkozás előtt. Muszáj volt változtatni a helyzeten. Meghívjuk minden családi programra, de csak annyit beszélek vele amennyit az illem elvár.


Szerintem légy kedves udvarias, próbálj jó viszonyt kialakítani, de ha nem enged közel, ne erőlködj.

2016. aug. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
91%

A barátod mit tesz az ügy érdekében? Neki kéne "rendet tenni" és megbeszélni a kedves mamával,hogy próbáljon normálisan hozzádállni.Ha nem sikerül,akkor meg kerüld a társaságát.Évi 2-3 kötelező alkalmakkor(karácsony,szülinap) viseld el,amúgy meg próbáld kerülni.Neki sem lesz oka mocskolódni,hogyha nem is találkozik veled.

Amúgy én sem értem,hogy mire jó ez, miért nem lehet elfogadni a gyerekük választottják. Sok anyósnak semmilyen meny nem jó a kicsi fiúknak, mindet fúrják.

2016. aug. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
90%
anyám esetéből tanulva és a sógorom nejével való kapcsolatom óta azt tudom, nem éri meg teperni, mert akkor megpróbál elnyomni. Perfsze ne gerjessz vitát feleslegesen, de ha anyós letámad visszakézből támadj vissza :D
2016. aug. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Szomorúan olvasom a válaszokat. Egy dolog biztos, én nem leszek ilyen anyós, mert nagyon kellemetlen. Ahogyan a 15. válaszoló is említette, gyomorgörcsöm van ha át kell mennem hozzájuk, minden találkozás előtt.

Az a baj, hogy észre sem vesz. Mintha ott sem lennék az asztalnál.

2016. szept. 1. 15:03
 19/19 anonim ***** válasza:
40%
Igazából erre konkrétan nem tudok válaszolni, mert minden párom anyukája nagyon szeretett szerencsére (nem is igazán volt gyenge pontom sose "anyós" szemmel). De azért azt ne jelentsd ki, hogy te nem leszel ilyen anyós. Mióta gyerekeim vannak már előre félek milyen arcokat fognak párjukként bemutatni. Az ember a gyerekének a legjobbat akarja mindenből és szinte kizárt, hogy maximálisan meg legyen elégedve valakivel. Ez érzelem, ha akarja se tudja kiölni magából. Szóval szerintem sem érdemes teperni, vagy megkedvel vagy nem, de ez független attól, hogy mit csinálsz.
2016. szept. 4. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!