Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan születnek az anyósok?...

Hogyan születnek az anyósok? Mi is ilyenek leszünk?

Figyelt kérdés
szinte mindenkinél ott az anyósprobléma,nálunk is ez van anyámnak soha nem volt jó egy pasim sem,férjemet még mindig piszkálja pedig már 3 éves a gyerekünk,én anyósom is kötözködős volt,meg lelustázott pedig 1 évig én tartottam el a fiát(férjemet)mert nem volt munkája.semmi hála.egyszer én is anyós leszek(fiam van)és nem tudom elképzelni hogy bármibe beleszoljak,engem soha nem zavar semmi.vagy mi is ilyenek leszünk csak nem vesszük észre?hiszen valahogy mindig anyósproléma van mindenhol...ezek szerint velünk is ez lesz?
2016. szept. 6. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Igen, lehet, hogy ilyenek leszünk :) Nyilván eltérő mértékben, de biztosan mindenkinek vannak/lesznek tipikus anyósos megmozdulásai :)

Minél idősebb valaki, annál inkább ragaszkodik a saját dolgaihoz, szokásaihoz, úgy gondolja, hogy úgy jó valami, ahogy ő gondolja, csinálja. Ezért kritikusabb. Főleg a gyermeke párjával, akinek a legjobbat akarja.

2016. szept. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Hű, jo kérdés. Mondjuk en szerencsés vagyok, mert anyám tok jo fej, es anyosommal is jóban vagyok.

Viszont kisfiam szuletett, es most jobban tisztelem/megértem az anyákat. Lesem, ahogy alszik, virrasztok vele, sokat van a karomban, könnyekig meghat a mosolya, az ártatlansága, ahogy gugyog. Egy csoda vele egyutt ujra felfedezni a világot.

Es igen, gyakran eszembe jut, hogy innen csak távolodni fogunk egymástól, hogy mas lesz neki a legfontosabb, es mi van, ha csak kényszerből nyitja ram neha majd az ajtót, hogy a hulyesegeimet meghallgassa. :D

Szoval anyának lenni es jo anyosnak nagyon nemes dolog.

Viszont mindig arra gondolok, hogy amit mi adunk a gyerekeinknek, az pótolhatatlan es megismételhetetlen, ezert anyámat is jobban becsülöm. Hogy milyen emberek lesznek, mennyire ép lelkuek, az bizony nagyban múlik rajtunk.

2016. szept. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

nem minden anyós olyan rossz.:) tudok olyat aki nagyon jól kijön az anyósával. nekem is volt egy udvarlóm,akinek az anyukája tünemény volt, nagyon jól kijöttünk. van ilyen is.

én úgy gondolom,hogy aki anyósként rossz, kötekedik, mindenbe beleszól az más emberekkel sem sokkal kedvesebb . de aki meg normális a többi emberrel és képes elfogadni,hogy a gyereke felnőtt ember és nem a tulajdona,az lehet jó anyós. persze biztos múlik a meny vagy vőjelölten is.

2016. szept. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

Nagy valószínűséggel igen. Akkor mi leszünk érzelmileg érintve a gyerekeink kapcsán.


Persze nem törvényszerű, hogy kötelező rossz viszonyt kialakítani. A fő probléma, hogy a legtöbbünk előtt csak rossz minta áll. Rosszból pedig nem lehet jót tanulni, legfeljebb elhatározom, hogy én nem csinálom ezt v azt, de valóban hogy kéne jó anyóssá válni arra valós recept kell.


Azért láttam néhány jó példát és bizony ezt is tanulni kell sok alázattal, sok energia befektetéssel. Vannak jó könyvek a témában, bár általában a meny szemszögéből, megközelítve a témát. Házasság témakörű egyházi kiadványok anyós após fejezetek adnak használható infót. Igazi hogyan legyek jó anyós könyvet még nem találtam, pedig rendesen beleástam már magam a témába.

2016. szept. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Van pár csaj, akiről 20 évesen is meg lehet mondani, hogy rettenet anyós lesz belőle. ;)



A fiam 13, a lányom 9. Remélem, hogy fognak még sokat változni. De ahogy most a dolog kinéz, én nagyon fogom tisztelni és szeretni azt, aki elviseli őket. :D

Időnként én is legszívesebben "beadnám a válást". :D


Nem tudom, milyen anyós leszek. De biztos nem kezdi úgy senki, hogy mindegy, kit választ, akkor is utálni fogom. Legalább is remélem, pedig az enyém se szent.

2016. szept. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Mindenkinek megvannak a maga rossz tulajdonságai, és amikor abba a helyzetbe kerül, hogy anyós lesz belőle, akkor ezek miatt ő lesz a rossz, gonosz boszorkány :D


Az én anyósomban is van olyan, ami idegesít, mert vannak hülyeségei, meg olyan elképzelései a dolgokról, amik szerintem nem úgy vannak rendjén. De ezek a dolgai nem azért idegesítenek, mert ő az anyósom, és ezért utálnom kell, hanem alapvetően hülye dolgai neki ezek. Csak ha nem az anyósom lenne, sokkal kevésbé érintenének ezek, vagy semennyire. Így viszont időnként okot ad arra, hogy bosszankodjak rajta. De szerintem bárki lenne az anyósom, biztos, hogy lennének olyan jellemvonásai, amik nem szimpatikusak.

Nyilván vannak kimondottan kiállhatatlan emberek is, akikből aztán borzasztó anyósok lesznek.

2016. szept. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Probléma leginkább olyan anyósokkal van, akik:

- nehezen fogadják el azokat az embereket, akik másképp élnek és gondolkodnak, mint ő,

- nem alakítanak ki saját életet, miután felnevelték a gyerekeiket,

- képtelenek leválni a gyerekeikről, elfogadni, hogy azok már felnőttek,

- ezek valamilyen kombinációja.

Nem minden anyós problémás most sem. Ha a fentiek nem vagy kevésbé jellemzőek rád, akkor nem kell aggódnod.

2016. szept. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Ismerek 20 valahány éves meg 30 valahány éves nők ugyanúgy viselkednek mint problémás anyósok.
2016. szept. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12%

"szinte mindenkinél ott az anyósprobléma"


Nem, csak azok nem beszélnek róla és nem írogatnak ide.

2016. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
42%
Az én anyámnak soha semmi baja nem volt egyik párommal sem, tehát ha megházasodtunk volna és valamelyiknek az anyósa lett volna, akkor sem lett volna vele baj. De az én "anyósjelöltjeim" is teljesen normálisak voltak mind. Szóval szerintem aki alapvetően normális természetű az csak amiatt nem fog elviselhetetlenné válni, mert anyós lett! Aki elviselhetetlen anyósként, az már előtte is olyan volt!
2016. szept. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!